Wiadomości

Epidemia dobija lotniska. Z Babimostu lata średnio 35 pasażerów dziennie

16 lutego 2021, 13:33
W porównaniu z poprzednim rokiem liczba samolotów odlatujących z lotniska pod Zieloną Góra jest mniejsza. Epidemia dobija najmniejsze porty. W listopadzie ubiegłego, port lotniczy w Zielonej Górze obsługiwał średnio 35 pasażerów dziennie.

Żagań: miej wpływ na swoje miasto. Wypełnij ankietę

16 lutego 2021, 12:53
Miasto Żagań przygotowuje strategię rozwoju na lata 2021-31. Są to dokumenty, w których zostaną nakreślone główne kierunki rozwoju miasta. Teraz każdy mieszkaniec może mieć na to wpływ – wystarczy wypełnić ankietę dostępną na oficjalnych stronach miasta.

Trudne warunki na drogach. O wypadek, czy kolizję nietrudno.

16 lutego 2021, 12:14
Zalegający na drogach śnieg i niskie temperatury powietrza sprawiają, że na drogach jest bardzo ślisko. Przekonał się o tym kierowca osobówki, który po tym jak stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Utrudnieniem dla kierowców jest także zwierzyna leśna, której zachowania w wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Uważajmy, gdyż w takich warunkach nie trudno o wypadek.

Potrącony psiak uratowany przez wolontariuszy

16 lutego 2021, 11:09
Gdyby nie natychmiastowa reakcja członków stowarzyszenia „Inicjatywa dla zwierząt”, ten pies pewnie by już nie żył. Wszystko to działo się w okolicach Niedoradza koło Nowej Soli.

Pijany 30-latek zaatakował i pogryzł kierowcę autobusu MZK

16 lutego 2021, 11:07
We wtorkowy poranek w autobusie linii 124 przy ul. Walczaka w Gorzowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Pijany i agresywny pasażer pobił oraz pogryzł kierowcę autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wszystko przez to, że kierowca zwrócił mężczyźnie uwagę, aby ten nie pił alkoholu w autobusie.

Nowoczesna spalarnia śmieci powstanie pod Gorzowem

16 lutego 2021, 10:25
Chróścik koło Gorzowa to najbardziej prawdopodobne miejsce powstania nowoczesnej spalarni odpadów na terenie lubuskiego. W przyjętej w poniedziałek strategii województwa lubuskiego Gorzów wskazano jako jedyną lokalizację budowy nowoczesnej spalarni. Wcześniej wymieniano Zieloną Górę i Świebodzin.

Czołówka pługopiaskarki i ciężarówki. Nie żyje jedna osoba [zdjęcia]

16 lutego 2021, 08:30
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło tuż przed godziną 7 rano na krajowej 92 w okolicach miejscowości Stok w powiecie świebodzińskim. Zderzyły się tam ciężarówka z pługopiaskarką. Niestety jest ofiara śmiertelna.

Tu nie ma czym oddychać - skarżą się mieszkańcy Kożuchowa

15 lutego 2021, 17:54
Czy apele o niespalanie w piecach odpadów coś pomogą? Są Kontrole straży miejskiej, lub gminnej, wysokie kary, dofinansowania na likwidację kopciuchów. Głośno w ostatnim czasie o problemie smogu, a wystarczy wyjść na pierwszą lepszą ulicę. Wieczorem od dymu aż czarno.

3 lata więzienia za poćwiartowanie zwłok konkubiny

15 lutego 2021, 15:37
W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Międzyrzeczu zapadł wyrok w sprawie Tadeusza M., który poćwiartował zwłoki swojej konkubiny – na mężczyźnie ciążyły również inne zarzuty. Sędzia uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 3 lat pozbawienia wolności. Wyrok został ogłoszony pomimo tego, że Tadeusz M. jest osobą zaginioną.

W Świdnicy powietrze będzie czystsze

15 lutego 2021, 12:56
Gmina Świdnica też wspomoże finansowo mieszkańców, którzy zechcą pozbyć się tzw. kopciuchów. Z miejscowego urzędu można otrzymać maksymalnie 5 tysięcy złotych.


Fotoreportaże