Wiadomości

Tak Popowo błyszczy na święta. Świecą się całe domy i wóz strażacki [zdjęcia]

26 grudnia 2020, 16:23
Mała wieś Popowo koło Skwierzyny, to bez wątpienia najpiękniej i najbardziej oświetlona miejscowość w całym województwie lubuskim, a może nawet i w Polsce. Mieszkańcy tradycyjnie co roku na Święta Bożego Narodzenia ubierają swoje domy oraz posesje tysiącami światełek. Oświetlone są płoty, drzewa, całe domy, remiza strażacka, kościół. A w tym roku świeci się nawet wóz strażacki. Jak przyznają sami mieszkańcy, przeszli w tym roku samych siebie i Popowo wygląda po prostu bajecznie.

Mieszkańcy podzielili się świąteczną żywnością [film]

26 grudnia 2020, 15:12
W sobotę 26 grudnia w Gorzowie odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”, którą zorganizowała społeczniczka Agnieszka Kosacka wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem. Mieszkańcy Gorzowa chętnie włączyli się w akcję i oddali jedzenie, które zostało po świętach.

Bus ze szczepionkami przeciwko COVID-19 wjechał do Polski

25 grudnia 2020, 23:04
W pierwszy dzień świąt wieczorem bus marki mercedes sprinter przewożący pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19 przekroczył Polską granicę. Tuż przed godz. 22 bus ze szczepionkami wjechał na autostradę A2 w Świecku i ruszył dalej w trasę policyjnym konwoju.

Włamał się dwa razy do tego samego sklepu. Kto rozpoznaje złodzieja?

25 grudnia 2020, 12:27
Mężczyzna z młotkiem próbował włamać się do trzech sklepów w rejonie dworca PKP w Kostrzynie nad Odrą. Dwie pierwsze próby były bezskuteczne, ale ostatecznie złodziej wybił szybę w drzwiach sklepu Żabka przy ul. Piastowskiej i wszedł do środka. Jak się okazało, mężczyzna włamał się drugi raz do tej samej Żabki w ciągu trzech dni. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Pracownicy sklepu publikują zdjęcie złodzieja i proszą o pomoc.

Wypadek na A2. Zderzenie volkswagena i mitsubishi

25 grudnia 2020, 10:46
W wigilijny wieczór na autostradzie A2 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych – volkswagena i mitsubishi. Na miejsce zostało wysłanych osiem zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

Zielona Góra: Nie żyje 41-latek. Doszło do zabójstwa?

24 grudnia 2020, 18:34
W wigilijne popołudnie w Zielonej Górze doszło do tragedii. W jednym z mieszkań zostało znalezione ciało 41-letniego mężczyzny. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledczy nie wykluczają zabójstwa.

Gasili ich dom, teraz pomagają wrócić do normalności

24 grudnia 2020, 12:34
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rodzinę z miejscowości Wiejce pod Skwierzyną spotkało ogromne nieszczęście. Ogień strawił dom, w którym mieszkali. Zniszczeniu uległo prawie wszystko – meble, urządzenia i zabawki. Poszkodowana rodzina nie została bez dachu nad głową. W kilka dni zorganizowano zbiórkę, a strażacy z miejscowego OSP przekazali sprzęt, zabawki i choinkę wraz z ozdobami.

Wigilijny spływ kajakowy Mikołajów w Międzyrzeczu [film]

24 grudnia 2020, 11:50
W czwartkowy poranek 24 grudnia w Międzyrzeczu odbył się wigilijny spływ kajakowy Mikołajów. Grupa znajomych co roku w wigilijny poranek wsiada w kajaki w przebraniach Mikołajów i płynie rzeką Obrą bez względu na pogodę. Mikołaje podkreślają, że nie wyobrażają sobie wigilijnego poranka bez kajaku.

Rzepińska paczka trafiła do rodziny z Serbowa

23 grudnia 2020, 13:51
Rzepińska Paczka, to inicjatywa burmistrza – Sławomira Dudzisa. Co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, do rodzin z terenu gminy Rzepin trafia świąteczna paczka. Nie inaczej było w tym roku.

Dzielnicowa z Żagania o wielki sercu pomogła sześcioosobowej rodzinie

23 grudnia 2020, 12:47
Sierżant Michalina Purwiel dzielnicowa z Żagania wspólnie z rodziną i sąsiadami zorganizowała świąteczną paczkę dla potrzebujących. Prezentów było tak dużo, że ledwo zmieściły się do radiowozu. Obdarowana – 6-osobowa rodzina to mieszkańcy rejonu służbowego policjantki.


Fotoreportaże