Wiadomości

Tragedia pod Zieloną Górą. Ciężarówki zmiażdżyły mężczyznę

22 czerwca 2021, 13:23
Tragiczne zdarzenie w jednym z zakładów produkcyjnych w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Z nieustalonych do tej poty przyczyn, mężczyzna znalazł się pomiędzy dwoma ciężarówkami i został przez nie przygnieciony. Pomimo długiej reanimacji, nie udało się go uratować.

Jedziecie do Niemiec? W Kostrzynie przygotujcie się na niespodzianki

21 czerwca 2021, 16:12
Jeżeli wybieracie się do naszych zachodnich sąsiadów, omijajcie Kostrzyn. Przez cztery dni w godzinach od 8 do 16 most graniczny w ciągu DK22 będzie zamknięty. Jeszcze większy problem będą mieli pasażerowie pociągów. Z uwagi na remont mostu kolejowego, będą musieli przejść na piechotę mostem drogowym.

Kompletnie pijani wsiedli do kajaka. Dostali po 500 złotych mandatu

21 czerwca 2021, 10:36
Kompletnie pijani wybrali się na kajaki. Jak się później okazało, mieli po dwa promile alkoholu w organizmie. Para, która pływała nad jeziorem Lubiewo, została ukarana wysokimi mandatami.

Sprawca brutalnego zabójstwa w rękach strzeleckich policjantów

21 czerwca 2021, 08:21
Powracamy do sprawy brutalnego pobicia, którego efektem było zabójstwo 48-letniego mieszkańca Strzelec Krajeńskich. Dzięki żmudnej, wielotygodniowej pracy lubuskich policjantów, udało się wytypować sprawcę i go zatrzymać. W jego zatrzymaniu uczestniczyli kontrterroryści z Gorzowa Wielkopolskiego.

Raport drogowy: powroty z weekendu

20 czerwca 2021, 12:58
Wracając do domu, jeżeli nie chcecie stać w korku - wybierajcie trasę alternatywną. W naszym raporcie podpowiemy Wam, którędy jechać, jak wygląda sytuacja na najbardziej newralgicznych odcinkach S3. Nasz raport jest aktualizowany na bieżąco.

Słupki na deptaku ograniczą samowolę kierowców

18 czerwca 2021, 16:16
Można powiedzieć: w końcu! Po kilku nieudanych przetargach miasto Zielona Góra wybrało wykonawcę, która zamontuje system ograniczający wjeżdżanie samochodem na deptak. Słupki mają ukrócić samowolę kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego.

Podpalacz grasuje w lasach koło Cybinki. Leśnicy wyznaczają nagrodę za jego wskazanie

18 czerwca 2021, 15:45
Podpalacz grasuje w okolicach Cybinki w województwie lubuskim. Od kilku dni miejscowi strażacy oraz leśnicy walczą z ciągłymi pożarami lasów. Ktoś podpala opony na brzegu lasu i czeka, aż wszystko spłonie. Dlatego nadleśnictwo w Cybince wyznaczyło nagrodę za wskazanie sprawcy podpaleń.

Został skazany, chociaż już dawno nie żył. Koniec sprawy 68-latka, który poćwiartował konkubinę

18 czerwca 2021, 13:52
Tadeusz M. został w lutym 2021 roku skazany za poćwiartowanie zwłok konkubiny, chociaż zaginął i był poszukiwany przez policję. W piątek 18 czerwca miała ruszyć rozprawa apelacyjna w tej sprawie, ale sąd umorzył postępowanie. Wszystko przez to, że okazało się, że w grudniu 2020 roku z rzeki Warty wyciągnięto zwłoki mężczyzny, ale dopiero w maju 2021 roku udało się potwierdzić tożsamość 68-latka za pomocą badań genetycznych.

Obostrzenia na granicy przedłużone do końca wakacji

18 czerwca 2021, 09:45
Polski rząd przedłużył do 31 sierpnia obostrzenia na granicy, dla osób które chcą wjechać do kraju. Osoby, które będą chciały wrócić do Polski będą musiały posiadać negatywny test na COVID-19. Z testu zwolnione są osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby przekraczające granicę z powodów zawodowych. Nowością jest to, że dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych mających negatywny test lub zaszczepionych, są zwolnione z testu.

63-latka kierowała wiekowym golfem. Była kompletnie pijana.

17 czerwca 2021, 14:07
Miała 2,2 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie wsiadła za kierownicę. 63-latka kierująca osobowym volkswagenem potrąciła na przejściu pieszego. Zatrzymali ją robotnicy wykonujący prace drogowe.


Fotoreportaże