Wiadomości

Złodzieje weszli do kościoła podziemnymi korytarzami i ukradli skarbonkę. Są pierwsze zatrzymania

15 czerwca 2021, 11:51
Po trzech miesiącach udało się zatrzymać pierwszego z mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież w kościele Obrzycach koło Międzyrzecza. Do zuchwałej kradzieży szkatułki z pieniędzmi, które były przeznaczone na rehabilitację byłego proboszcza doszło w marcu. Wówczas złodzieje weszli do świątyni podziemnymi korytarzami sieci ciepłowniczej. Zatrzymanie dwóch pozostałych złodziei jest kwestią czasu.

Pirat drogowy zakończył swój rajd na wale przeciwpowodziowym

15 czerwca 2021, 11:36
Z ogromną prędkością zjechał z drogi asfaltowej na drogę szutrową, niemalże wypadł z drogi, wprowadzając auto w poślizg i uderzył w wał przeciwpowodziowy. Tak swoją podróż samochodem zakończył 26-latek, który prowadził auto będąc pod wpływem narkotyków. Całe zdarzenie miało miejsce w Nowej Soli.

Siekierą i nożem zabił swojego kolegę od kieliszka. Jest areszt dla zabójcy

15 czerwca 2021, 10:14
Jest areszt dla 34-latka, który w miniony piątek w godzinach nocnych brutalnie zamordował swojego 21-letniego kompana, z którym wcześniej pił alkohol. Młody mężczyzna został kilkukrotnie uderzony nożem i siekierą w głowę i klatkę piersiową.

Tragedia na budowie. Koparka przewróciła ścianę, która przygniotła mężczyznę

14 czerwca 2021, 15:28
Siedziała za sterami koparki. Podczas prac budowlanych uderzyła w ścianę, która zawaliła się i przygniotła mężczyznę. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe, ale na pomoc było już za późno. 54-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Kluczyki w pojemniku z butelkami. Pomogli pracownicy ZGK

14 czerwca 2021, 14:37
Zbierali się na wakacje, ale wynosząc butelki do pojemnika, przez przypadek wrzucili kluczyki do pojemnika. Na pomoc rodzinie z Zielonej Góry ruszył miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.

Handel w niedzielę będzie jeszcze bardziej ograniczony. Koniec z placówkami pocztowymi?

14 czerwca 2021, 13:34
- Sklepy otwierają się w niedzielę, udając urzędy pocztowe. To "ewidentne oszustwo wykorzystujące furtkę w ustawie" – grzmią politycy z prawej strony sceny. Czy zatem Intermarche, czy Chata Polska, które intensywnie reklamują się, że u nich zakupy można zrobić także w niedzielę, stracą taką możliwość? Wygląda na to, że tak.

Śmierdzący incydent na basenie. Klient nie zdążył do toalety?

14 czerwca 2021, 13:11
Niecodzienne zdarzenie na basenie gorzowskiej Słowianki. W wodzie zostały zauważone pływające fekalia, dlatego też basen musiał zostać zamknięty. Słowianka wprowadziła procedury oczyszczania wody.

Masz powyżej 40 lat? Zgłoś się na bezpłatne badania. Program rusza 1 lipca

14 czerwca 2021, 12:33
Od 1 lipca każdy powyżej 40. roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Będą to podstawowe badania, o których z reguły nie pamiętamy.

Pociągiem z Zielonej Góry prosto nad morze

14 czerwca 2021, 12:00
Nasz regionalny przewoźnik uruchamia od soboty 26 czerwca bezpośrednie połączenie nad morze. Będzie można dojechać do Międzyzdrojów i Świnoujścia bez przesiadki z Zielonej Góry. Z połączenia mogą skorzystać wszyscy, którzy mieszkają wzdłuż „Odrzanki”. Jest też alternatywa dla mieszkańców północy regionu – skomunikowanie z nowym pociągiem do Kostrzyna.

Pieszy po zderzeniu z rozpędzonym rowerzystą trafił do szpitala

14 czerwca 2021, 11:48
Rozpędzony 11-latek zjechał z wysokich schodów wprost na przechodnia. Potrącony przez rowerzystę mężczyzna w wyniku uderzenia o chodnik doznał złamania ręki. Wszystko to działo się w jednym z parków w Świebodzinie.


Fotoreportaże