Wiadomości

Zorganizowana grupa przestępcza „przerzucała” Wietnamczyków przez granicę. Za jedną osobę brała 12 tys. euro

8 stycznia 2021, 14:54
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia przeciwko trzem członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizacją nielegalnego przekraczania granicy w Świecku przez obywateli Wietnamu. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Gmina Santok uruchomiła pięć linii autobusowych

8 stycznia 2021, 14:00
Od 1 stycznia na terenie gminy Santok funkcjonuje komunikacja publiczna, która składa się z pięciu linii autobusowych. Bez względu na wybraną linię i długość przejazdu bilet jednorazowy normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,55 zł.

Problemy na torach. Odwołane pociągi z Kostrzyna do Krzyża

8 stycznia 2021, 13:38
Duże problemy komunikacyjne mieszkańców północnej części naszego województwa. Braki taborowe oraz mroźniejsze dni dają się we znaki kolejarzom. Tylko w czwartek na trasie Kostrzyn – Krzyż odwołano trzy pociągi. Pozostałe składy notowały opóźnienia.

Nowe chodniki na nowosolskich osiedlach

8 stycznia 2021, 12:05
W Nowej Soli inwestycje drogowe i chodnikowe w pełni. Pogoda sprzyja, więc drogowców możemy spotkać na wielu ulicach i chodnikach.

Ostatnie pożegnanie Jolanty Fedak [zdjęcia]

7 stycznia 2021, 16:31
W czwartek 7 stycznia konkatedrze pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze odbył się pogrzeb posłanki Jolanty Fedak. Pogrzeb miał charakter państwowy i wziął w nim udział m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Waldemar Pawlak czy Piotr Zgorzelski. Podczas mszy pogrzebowej Jolanta Fedak została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a odznaczenie wręczył minister Andrzej Dera.

Kierujący volvo uderzył w drzewo

7 stycznia 2021, 15:59
W czwartkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowościami Jeziory, a Smardzewo niedaleko Świebodzina doszło do wypadku. Kierujący osobowym volvo wpadł w poślizg i uderzył autem w drzewo.

Będzie więcej łóżek na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze

7 stycznia 2021, 13:12
Na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze rozpoczął się remont. Na pierwszym piętrze budynku zostaną zagospodarowane dawno nieużywane pomieszczenia. Dzięki inwestycji powstaną tam trzy sale z łazienkami. Leczyć się tam będzie mogło dodatkowych siedmiu pacjentów.

Tranzyt przez Niemcy, czyli czy mogę polecieć z Berlina?

7 stycznia 2021, 09:53
Mimo wprowadzenia wielu obostrzeń, wciąż na granicy polsko-niemieckiej nie wprowadzono kontroli granicznej. Nie oznacza to jednak, że każdy kto chce, może bez przeszkód podróżować po terytorium naszych zachodnich sąsiadów. Nie można też odwozić rodziny na lotnisko w Berlinie.

Desperat zamieścił pożegnalny post na Facebooku. Groził, że się zabije

7 stycznia 2021, 09:33
Zamieścił post na Facebooku, że odbierze sobie życie i zabarykadował się w mieszkaniu. Na pomoc desperatowi ruszyli wschowscy policjanci. Dzięki szybkiej akcji mężczyznę udało się uratować.

Tak będzie wyglądał młyn w Nowej Soli!

7 stycznia 2021, 09:01
To będzie piękne miejsce na mapie Nowej Soli. Jak informuje prezydent miasta Jacek Milewski, nowy właściciel młyna przy ulicy Królowej Jadwigi przymierza się do adaptacji tych budynków na mieszkania i lokale usługowe na parterze. Pojawiła się pierwsza wizualizacja wyremontowanego budynku.


Fotoreportaże