Wiadomości

Ten most połączy regiony. Zobacz co dzieje się w Milsku

7 stycznia 2021, 08:34
To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny, dzięki której dojazd od Zielonej Góry do Sławy, czy Wschowy skróci się o 50 minut. W Milsku pracują barki, trwa budowa grobli na rzece.

Znaleziono ciało poszukiwanego Wojciecha P.

6 stycznia 2021, 14:23
Od poniedziałku 4 stycznia trwały poszukiwania 27-letniego Wojciecha P., który najprawdopodobniej odpowiada za zabójstwo 25-letniej Patrycji, swojej byłej partnerki. W środowe przedpołudnie 6 stycznia ciało mężczyzny zostało znalezione w lesie na terenie województwa dolnośląskiego. Jak się okazało, popełnił samobójstwo. Wcześniej zostawił list pożegnalny, w którym pożegnał się z synem i przyznał do zabójstwa Patrycji.

Sulęcinianie mają ogromne serca. Pomoc ruszyła z każdej strony

6 stycznia 2021, 12:24
Wciąż trwa zbiórka darów i pieniędzy dla potrzebujących rodzin z Sulęcina, którzy ucierpieli w wyniku pożaru, do jakiego doszło w Nowy Rok. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, które straciły dorobek całego życia.

Kolęda "na wynos" w Krośnie Odrzańskim [zdjęcia]

6 stycznia 2021, 11:09
W czasach pandemii każdy radzi sobie, jak tylko potrafi. Doskonałym tego przykładem są również księża z jednej z parafii w Krośnie Odrzańskim, którzy z racji braku wizyty duszpasterskiej w domach wiernych postanowili przygotować dla nich pakiety „kolędowe” na wynos. Co w nim znajdziemy? Wodę święconą, kredę, kadzidło oraz modlitwę.

Pożar butli z gazem i mieszkania w Cybince

6 stycznia 2021, 10:47
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 5 stycznia w Cybince. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze butli z gazem na terenie jednej z posesji. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, okazało się, że pali się również jedno z pomieszczeń w budynku mieszkalnym.

Pierwszy sparing Falubazu z Unią Leszno!

5 stycznia 2021, 18:03
Jeżeli pogoda pozwoli, to już w drugiej połowie marca żużlowcy RM Solar Falubaz rozegrają pierwsze mecze. Żużlowcy z Zielonej Góry zmierzą się z mistrzami Polski! Sezon zasadniczy w tym roku startuje 4 kwietnia.

Chciał wysadzić w powietrze kamienicę. Właśnie usłyszał wyrok

5 stycznia 2021, 17:43
Chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Nowosolnej w Kożuchowie 22 kwietnia 2020 roku. Tego poranka kilka rodzin otrzymało wiadomość wysłaną za pomocą telefonu. Z treści wynikało, że desperat o godzinie 13 planuje wysadzić budynek przy użyciu butli z gazem i petardy.

Zabójca 25-latki wciąż poszukiwany. Patrycja zginęła od ciosów nożem

5 stycznia 2021, 17:22
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach cały czas szukają 27-letniego Wojciecha Plisa, który jest najprawdopodobniej odpowiedzialny za zabójstwo 25-letniej Patrycji, swojej byłej dziewczyny z którą ma 7-letniego syna. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety były rany zadane nożem w szyję.

W Zielonej Górze ruszy choinkowy eko patrol

5 stycznia 2021, 16:29
Co zrobić z choinkami po świętach? To pytanie zadaje sobie każdy, kto zdecydował się na żywe drzewo w swoim domu. W Zielonej Górze w sobotę 9 stycznia ruszy Choinkowy Eko Patrol, w ramach którego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej będą zbierali choinki spod altan śmietnikowych.

Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich stanie przed sądem

5 stycznia 2021, 12:21
Właścicielka agresywnych owczarków niemieckich, które w miniony weekend zagryzły dwa psy usłyszała zarzuty. Za niedopilnowanie zwierzęcia stanie przed sądem.


Fotoreportaże