Wiadomości

Strażacy uratowali łabędzia z pułapki

31 grudnia 2020, 11:54
Do nietypowej interwencji straży pożarnej doszło w środowe popołudnie w miejscowości Cybinka. W śluzie pomiędzy dwoma stawami utknął łabędź, który nie był sam w stanie się wydostać. Po kilkunastu minutach akcji, strażakom udało się uratować łabędzia.

Strzelił sobie pistoletem w oko. Śrut utkwił w mózgu

31 grudnia 2020, 11:46
Weekendowa impreza zakończona tragedią. W nocy z 18 na 19 grudnia w Lubsku w powiecie żarskim doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. 18-letni chłopak strzelił sobie pistoletem na śrut w oko. Po tygodniu walki o jego życie zmarł w szpitalu.

Petarda wybuchła w ręce 4-latka. Dziecko straciło dwa palce

31 grudnia 2020, 11:05
Do dramatycznego zdarzenia doszło na terenie Międzyrzecza. W jednym w mieszkań doszło do wybuchu petardy w ręce 4-letniego chłopca. Dziecko zostało zabrane do szpitala, niestety straciło dwa palce. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie pod kątem narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia.

Bezpieczne przejście w Kunowicach

31 grudnia 2020, 10:08
W Kunowicach w powiecie słubickim uruchomiono inteligentną sygnalizację świetlną. System, który denerwuje wielu kierowców, ale poprawia bezpieczeństwo w znacznym stopniu. „All red”, czyli „stale czerwone” sprawdza się w wielu miejscowościach w Polsce.

Tragedia w Rzepinie. Z rzeki wyłowiono ciało kobiety

30 grudnia 2020, 16:59
W środę doszło do tragedii nad rzeką Ilanka w miejscowości Rzepin. Przypadkowy przechodzień zauważył w wodzie dryfujące ciało. Strażacy wyciągnęli z rzeki ciało 55-letniej kobiety. Prokurator wykluczył działanie osób trzecich.

Ksiądz kolęduje z ministrantami na hulajnogach [film]

30 grudnia 2020, 15:33
Ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda z parafii w Baczynie, postanowił odwiedzić swoich wiernych z Marwic za pomocą hulajnogi. Duchowny w towarzystwie ministrantów odwiedzał parafian, aby pobłogosławić ich domy – co istotne, wszystko odbywało się na zewnątrz.

Skuteczne działania krośnieńskiej drogówki

30 grudnia 2020, 13:11
Koniec roku okazał się fatalny w skutkach dla wielu kierowców powiatu krośnieńskiego, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. Dzięki wzmożonym kontrolom udało się wyeliminować kierowców jadący na podwójnym gazie, oraz po narkotykach.

Zakupy w Sylwestra. Do której są czynne sklepy?

30 grudnia 2020, 11:49
Sklepy w Sylwestra będą czynne dużo krócej, niż w zwykły czwartek. Sprawdziliśmy jak wygląda możliwość zrobienia zakupów 31 grudnia w województwie lubuskim. Najdłużej czynna będzie Żabka, Freshmarket oraz SPAR. Pozostałe sieci handlowe zamykają swoje sklepy wcześniej. Co istotne, w Sylwestra obowiązują godziny dla seniorów.

26-latek zginął od kilkunastu ciosów nożem. Zatrzymano ojca ofiary i kolegę

30 grudnia 2020, 10:53
W jednym z domów w Starym Strączu koło Sławy doszło do tragedii podczas libacji alkoholowej. 26-letni mężczyzna zginął od kilkunastu ciosów nożem w klatkę piersiową. Policjanci zatrzymali ojca ofiary i jego kolegę. Obaj byli pijani. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami [zdjęcia]

30 grudnia 2020, 09:57
Pięciu mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami narkotyków zostało zatrzymanych przez policjantów z Gorzowa i Międzyrzecza. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.


Fotoreportaże