Wiadomości

Anioł w policyjnym mundurze

14 stycznia 2021, 10:37
Wcześniej pomagała przy świątecznych paczkach dla rodzin potrzebujących, teraz znalazła rower dla 86-letniego mieszkańca Żagania. Dzielnicowa z komendy w Żaganiu to istny anioł w mundurze. Bezinteresownie niesie pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Idziesz prywatnie do lekarza? Przygotuj się na "opłatę covidową"

14 stycznia 2021, 09:58
Opłata covidowa, to dodatek do paragonu w prywatnych gabinetach lekarskich. Oburzeni pacjenci komentują w sieci takie rozwiązanie, a właściciele prywatnych gabinetów lekarskich tłumacza, że dodatkowe pieniądze są przeznaczone na zakup dodatkowych maseczek, fartuchów i środków dezynfekujących.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

14 stycznia 2021, 09:10
W czasie zimy pamiętajmy o ludziach bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc osobom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii, policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie zimy.

Nie dała się oszukać na "policjanta"

14 stycznia 2021, 08:57
Czujna zielonogórzanka nie dała się oszukać na fałszywego policjanta. Oszuści, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze, są coraz bardziej przebiegli. Ci w Zielonej Górze telefoniczne poinformowali kobietę, że prowadzą działania w sprawie oszust i wypytywali o ją oszczędności. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać i zgłosiła sprawę pod 112.

Trzy piękne Lubuszanki powalczą o koronę Miss

14 stycznia 2021, 08:34
Julia Gryczan z Gorzowa Wielkopolskiego, Laura Wycichowska z Ciosańca oraz nastoletnia Katarzyna Synowiec z Drezdenka reprezentują nasze województwo w zbliżających się wielkimi krokami finach Miss Polski i Miss Polski Nastolatek.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

13 stycznia 2021, 18:08
Z prognozy IMGW wynika, że ze środy na czwartek na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić opady marznącego śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura przy gruncie może spaść do -2 stopni Celsjusza. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Najważniejsze inwestycje drogowe w regionie w 2021 roku

13 stycznia 2021, 17:14
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze ma w planach na ten rok mnóstwo drogowych inwestycji. Wśród kluczowych inwestycji dla województwa lubuskiego jest m.in. budowa mostu na rzece Odrze w Milsku, przebudowa mostu na rzece Warcie w Świerkocinie czy przebudowa drogi wojewódzkiej nr 158 na odcinku Drezdenko-Gorzów.

Afera w sprawie szczepień w zielonogórskim szpitalu

13 stycznia 2021, 13:32
Pracownicy ze stacji pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze zarzucają tamtejszemu szpitalowi, że nie chciał ich zaszczepić przeciwko COVID-19. Dlatego też pracownicy pogotowia pojechali do oddalonego o ponad 100 kilometrów szpitala w Szprotawie, gdzie przyjęli szczepionkę. Zarząd Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze zabiera głos w tej sprawie i tłumaczy, że w pierwszej kolejności są szczepieni pracownicy szpitala, a dopiero personel medyczny innych placówek.

Lądowisko dla helikopterów ratunkowych rośnie jak na drożdżach

13 stycznia 2021, 13:31
Lądowisko dla helikopterów ratunkowych przy ulicy Rzepińskiej w Słubicach rośnie jak na drożdżach. Ta budowa to część inwestycji, jaką realizuje powiat słubicki z pieniędzy otrzymanych od Ministerstwa Zdrowia.

Wóz strażacki zamienił się w… pług do odśnieżania [zdjęcia]

13 stycznia 2021, 12:16
Nietypowe rozwiązanie w gminie Maszewo w powiecie krośnieńskim. Do odśnieżania lokalnych dróg został zaangażowany wóz strażacki z OSP Radomicko. Tylko we wtorek strażacy odśnieżyli aż 70 km dróg w gminie.


Fotoreportaże