Wiadomości

W szpitalu covidowym zamienia sutannę na kombinezon

30 grudnia 2020, 09:07
Każdego dnia zamienia sutannę na kombinezon ochronny, aby choć na chwilę odwiedzić chorych w szpitalu covidowym. Robi to praktycznie codziennie od marca, kiedy w naszym kraju zmieniła się rzeczywistość – również ta szpitalna.

W usuwaniu kopciuchów jesteśmy na samym dnie

29 grudnia 2020, 20:23
Polski Alarm Smogowy sprawdził jak wygląda wymiana kotłów w miastach wojewódzkich, oraz miejscowościach z tzw. listy WHO, czyli najbardziej dotkniętych smogiem miast Europy. Pomimo prowadzonego programu wymiany kopciuchów Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski są praktycznie na dnie listy miast, które usunęły zatruwające nas kotły.

Awantura pod gorzowską kablówką. Interweniowała policja

29 grudnia 2020, 20:04
Awantura przed siedzibą operatora telewizji kablowej w Gorzowie Wielkopolskim. Zdenerwowani klienci, którzy nie zostali obsłużeni po godzinach zamknięcia biura, a czekali w kolejce nawet po kilka godzin, wezwali na miejsce policję.

W Świebodzinie dron sprawdza co wypuszczamy z komina

29 grudnia 2020, 15:19
Miasto wypowiada wojnę tym, którzy zatruwają siebie i okolicznych mieszkańców. Chodzi o to, co spalamy w przydomowych kotłowniach. Jak doskonale wiemy, nie zawsze jest to węgiel. Często do pieców trafiają części mebli, czy inne śmieci.

Miasto dobuduje drugi pas Szosy Kisielińskiej

29 grudnia 2020, 13:40
500-metrowy odcinek Szosy Kisielińskiej od wjazdu na osiedle Pomorskie do Ronda Orląt Lwowskich doczeka się w końcu remontu. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo, rozładowane będą też korki.

Zielona Góra nie rezygnuje z pokazu fajerwerków w Sylwestra

29 grudnia 2020, 13:28
Władze Zielonej Góry nie zrezygnowały z organizacji zabawy sylwestrowej. Impreza z pleneru zostanie przeniesiona do sieci. Jak się okazuje, prezydent Janus Kubicki postanowił również zorganizować miejski pokaz fajerwerków. Te punktualnie o północy zostaną wystrzelone ze Wzgórza Winnego.

Otworzył siłownię pomimo zakazu. Właściciel zostanie ukarany

29 grudnia 2020, 12:34
Lubuscy policjanci sprawdzają obiekty handlowe, środki transportu, lokale gastronomiczne oraz siłownie – wszystko ma związek z nowymi obostrzeniami, które obowiązują od poniedziałku 28 grudnia. Policjanci z Zielonej Góry podczas jednej z takich kontroli zastali działającą siłownię, w której ćwiczyły osoby. Funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o ukaranie właściciela oraz powiadomili Państwową Inspekcję Sanitarną.

Gdy wybuchnie nam w dłoni petarda...

29 grudnia 2020, 12:14
Czas sylwestrowej zabawy kojarzy się z widowiskowymi pokazami pirotechnicznymi. I chociaż coraz więcej miast włącza się w akcję #NieStrzelam, fajerwerki nadal cieszą się dużą popularnością. Niestety - petardy w połączeniu z alkoholem i brawurą, to bardzo ryzykowna kombinacja, która może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem.

Nowoczesne łóżka od WOŚP w gorzowskim szpitalu

29 grudnia 2020, 11:36
Dwadzieścia specjalistycznych łóżek – dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiało we wtorkowy poranek do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Fundacja zareagowała szybko na potrzeby pacjentów w całej Polsce. Łóżka trafią przede wszystkim na oddziały zajmujące się chorymi na COVID-19.

Wiemy jak będzie wyglądać parking przy szpitalu w Zielonej Górze

29 grudnia 2020, 11:16
Szpital i okolice wprost są zapchane przez samochody. To wstyd, że do tej pory nie ma tam porządnego parkingu – mówił w maju 2020 roku prezydent Janusz Kubicki. To wtedy, razem z marszałek Elżbietą Polak, miasto zdecydował o się na wybudowanie wielopoziomowego parkingu, który powstanie przy ulicy Waryńskiego.


Fotoreportaże