Wiadomości

Drezdenko: ulica Pierwszej Brygady doczeka się remontu

18 listopada 2020, 15:11
Nareszcie dobra wiadomość dla mieszkańców Drezdenka. Za kwotę blisko 6 milionów złotych wykonany zostanie remont jednej z najważniejszych ulic w mieście. Zniszczona i długo nieremontowana droga zyska nowy blask.

Koszmar pacjentów: "Leżałem całą noc ze zwłokami w jednej sali"

18 listopada 2020, 13:28
Pacjenci przebywający na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie Wielkopolskim opowiadają o tym, w jakich warunkach przebywają i kto się nimi opiekuje. Relacje czytelników portalu gorzowianin.com są wstrząsające. Niektóre osoby trafiając na oddział zakaźny przeżywają prawdziwą traumę.

Wypadek pod Dobiegniewem. Kierowca osobówki wjechał w drzewo

18 listopada 2020, 12:11
Wypadek na drodze krajowej numer 22 pomiędzy Dobiegniewem a Ługami. Kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Blisko 590 zakażeń w regionie. Zarażeni prezesi szpitala!

18 listopada 2020, 11:04
W środę w województwie lubuskim przybyło 586 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich są prezesi gorzowskiej lecznicy – Jerzy Ostrouch i Robert Surowiec. Pierwszy leczy się w szpitalu, drugi jest na izolacji domowej.

Mieszkańcy zbierają pieniądze na respiratory

18 listopada 2020, 10:52
Dwa respiratory, czyli sztuczne płuca dla szpitali w Słubicach i Sulęcinie chce zakupić Fundacja Świętego Klemensa z Sulęcina. Wraz z lokalną firmą Leks zorganizowała publiczną zbiórkę pieniędzy. Środki zostaną przekazane szpitalom, które kupią niezbędny sprzęt ratujący życie.

Podawali się za pracowników wodociągów i okradali mieszkania

18 listopada 2020, 09:54
„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę”. Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. Gdy już wejdą do środka, kradną co się da.

Nowoczesne, podziemne kubły na gorzowskim Kwadracie

18 listopada 2020, 09:41
Sześć podziemnych pojemników zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na odpady. Nowoczesne pojemniki montowane są w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Mają one przede wszystkim poprawić efektywność segregowania oraz estetykę otoczenia.

Pijany 59-latek po dachowaniu uciekał przez las

18 listopada 2020, 09:30
Miał prawie 3 promile alkoholu we krwi i usiadł za kierownicą. Daleko nie ujechał, bo w przydrożnym rowie dachował. 59-latka zatrzymała w bezpośrednim pościgu policjantka z Krosna Odrzańskiego.

Połowa Polaków nie chce się zaszczepić na koronawirusa

18 listopada 2020, 08:33
Ponad połowa Polaków nie chce zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Zaskakujące dane wynikają z sondażu, jaki dla RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej przeprowadził United Survey.

Gorzów: Spłonął samochód przy Warszawskiej

18 listopada 2020, 08:26
Od samego rana strażacy w Gorzowie Wielkopolskim mają sporo pracy. W samym centrum miasta tuż przy budynkach dawnego szpitala doszło do pożaru samochodu marki Jeep. Na nic zdały się gaśnice, pożar ugasili dopiero ratownicy z JRG2.


Fotoreportaże