Wiadomości

Nowe MOP-y w Raculi. GDDKiA szuka inwestora

23 kwietnia 2021, 20:31
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje chętnych na dzierżawę i wybudowanie MOP-ów na drodze S3 pomiędzy Zieloną Górą a Nową Solą. W grę wchodzą dwa MOP-y: Racula Zachód i Racula Wschód. Na chętnych GDDKiA czeka do 12 lipca.

Są pieniądze na wyposażenie szpitala dla najmłodszych Lubuszan

23 kwietnia 2021, 15:16
15 milionów złotych zostało przekazane na uruchomienie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. To ważna decyzja, bo pieniądze będą przeznaczone na wyposażenie lecznicy dla najmłodszych Lubuszan. Obecnie centrum jest przekształcone na szpital covidowy, ale już niebawem zacznie przyjmować docelowych pacjentów.

Zielona Góra walczy z meszkami i komarami. Ruszają opryski, a miasto rozda mieszkańcom budki dla jerzyków

23 kwietnia 2021, 12:30
Miasto Zielona Góra idzie na wojnę z meszkami i komarami. Na terenie miasta zostaną przeprowadzone opryski aż w 120 wyznaczonych miejscach. Mało tego, w sobotę urzędnicy będą rozdawać mieszkańcom drewniane budki dla jerzyków, czyli ptaków, które potrafią zjeść dziennie nawet 20 tys. owadów.

Woźniak pierwszy, Protasiewicz i Dudek w czołówce

23 kwietnia 2021, 11:21
Czwartkowy ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu padł łupem Tobiasza Musielaka. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Walasek, wyprzedzając Patryka Dudka. W Bydgoszczy zwycięstwo padło łupem Szymona Woźniaka, natomiast drugą pozycję zajął Jarosław Hampel, a trzecią Piotr Protasiewicz.

3-tygodniowy kotek uratowany przed śmiercią

23 kwietnia 2021, 11:06
3-tygodniowy kotek trafił na wysypisko w podgorzowskim Chróściku. Zwierze zostało wypatrzone wśród śmieci na linii technologicznej. Gdyby nie szybka interwencja pracowników Inneko, kotek mógłby zginąć.

Chłodniejsza zima to wyższe rachunki za ogrzewanie

23 kwietnia 2021, 10:35
Mimo że kalendarzowo mamy już w miarę zaawansowaną wiosnę, to grzejniki w niektórych domach wciąż muszą być rozkręcone. Co to oznacza dla naszych portfeli? Rachunki za ogrzewanie będę o wiele wyższe.

Pożar przy DK 92. Spłonęły dwie ciężarówki

23 kwietnia 2021, 09:56
Dwie ciężarówki spłonęły na parkingu przy DK92 w miejscowości Mostki. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar naczepy samochodu ciężarowego, na którym znajdował się inny pojazd. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kontrabanda w Świecku. Zatrzymano papierosy o wartości 1,5 mln złotych!

23 kwietnia 2021, 08:21
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości 1,5 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków.

Zagar przed meczem z Częstochową [wideo]

22 kwietnia 2021, 13:31
Przed meczem Włókniarza z Falubazem trenerzy obu ekip szykują zmiany w składach. Piotr Żyto awizował Mateusza Tondera, natomiast w ekipie Piotra Świderskiego ma pojechać Mateusz Świdnicki – informuje portal speedwaynews.pl

Bele z plastikiem stanęły na deptaku. Mają uświadomić mieszkańców

22 kwietnia 2021, 12:05
Z okazji Dnia Ziemi władze Zielonej Góry wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej ruszyły z akcją „Miasto bez plastiku”. W ramach akcji na zielonogórskim deptaku zostały ustawione bele z plastikiem. Ma to uświadomić mieszkańców ile plastiku produkują codziennie oraz wskazać, że ekologiczne zachowania są potrzebne.


Fotoreportaże