Wiadomości

Włamywacza nagrały kamery miejskiego monitoringu. Zobacz film

22 kwietnia 2021, 12:01
Wziął cegłówkę znajdującą się na pasie zieleni i rozbił nią szybę w sklepie z pączkami i lodami. Najprawdopodobniej chciał dostać się do środka, ale przeszkodzili mu policjanci zaalarmowani przez pracowników miejskiego monitoringu. 32-latek ma na swoim koncie więcej przestępstw.

Ogromne składowisko opon w lesie. Leśnicy szukają sprawcy [film i zdjęcia]

22 kwietnia 2021, 11:38
Ogromne ilości opon znaleźli w lesie pomiędzy Brodami a Zasiekami w powiecie Żarskim leśnicy z nadleśnictwa Lubsko. Ktoś pozbył się opon składowanych przez wiele lat. Nielegalne składowisko zostało znalezione 100 metrów od drogi 298. Leśnicy szukają sprawców.

Kompletnie pijany wiózł dwójkę dzieci. Obok siedziała żona...

22 kwietnia 2021, 11:22
Sąd rodzinny i karny zajmie się rodzicami, którzy narazili swoje dzieci na narażenie zdrowia i życia. Kompletnie pijany ojciec zabrał dzieci na przejażdżkę samochodem. Z boku siedziała matka dzieci, która zezwoliła na to, aby mężczyzna kierował pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wszystko to działo się w Kożuchowie.

Coraz więcej znanych osób wycofuje się z plebiscytu "Osobowość Roku"

22 kwietnia 2021, 10:16
Kryterium bycia osobowością roku jest jedno – trzeba spowodować wysyłkę jak największej ilości płatnych SMS-ów. Dlatego coraz więcej znanych osób wycofuje się z udziału w tym „plebiscycie”. Niektórzy apelują o to, aby przeznaczyć pieniądze na inny – szczytny cel, ale są też tacy, którzy proszą o usunięcie z listy nominowanych

Silny wiatr w Lubuskim. IMGW wydało ostrzeżenie

22 kwietnia 2021, 09:39
Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o bardzo silnym wietrze. Występować on będzie na wschodnich rubieżach naszego województwa, ale podmuchy mogą być odczuwalne wszędzie. Musimy więc uważać – szczególnie na drogach szybkiego ruchu, gdy z dużą prędkością wjeżdżamy na nieosłonięte od wiatru tereny. To może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Nalot służb na punkt gier hazardowych. Zatrzymany Ukrainiec

22 kwietnia 2021, 09:09
We wtorkowe popołudnie do jednego z lokali w centrum Gorzowa Wielkopolskiego weszli przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej. Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnymi grami hazardowymi. Zatrzymano też Ukraińca, który w Polsce pracował nielegalnie.

Podpalił dwa budynki wypełnione drewnem. Z pożarem straż walczyła całą noc

22 kwietnia 2021, 08:10
Trzynaście zastępów straży walczyło z pożarem budynków gospodarczych w Dąbrowie Łużyckiej w powiecie żarskim. Ktoś podpalił dwa budynki wypełnione drewnem i słomą. Według niepotwierdzonych informacji podpalacz przyglądał się całej akcji straży z boku.

Ciężarówka śmiertelnie potrąciła kobietę

21 kwietnia 2021, 19:57
W środowe popołudnie przy ul. Poznańskiej w Świebodzinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący samochodem potrącił pieszą. Kobieta nie miała żadnych szans, zginęła na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

Kolejna ewakuacja pacjentów ze szpitala w Skwierzynie [zdjęcia]

21 kwietnia 2021, 15:09
Sytuacja w szpitalu w Skwierzynie pozostaje trudna, dlatego też doszło do ewakuacji kolejnych 15 pacjentów zakażonych COVID-19 do innych placówek medycznych na terenie województwa lubuskiego. Ewakuacją i transportem zajęli się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz „Czarnej Dywizji”.

Fałszywy policjant skazany. Oszukał seniorów na 100 tys. zł

21 kwietnia 2021, 10:53
W Sądzie Rejonowym w Nowej Soli zapadł wyrok w sprawie 54-letniego Zenona D., który wyłudzał pieniądze metodą „na policjanta”. Mężczyzna oszukał swoje ofiary na kwotę 100 tys. zł. Został zatrzymany podczas przekazywania pieniędzy przez jedną z ofiar. Są uznał mężczyznę z winnego i wymierzył mu karę dwóch lat pozbawienia wolności i orzekł obowiązek naprawienia szkody.


Fotoreportaże