Wiadomości

Z Babimostu na tydzień do Chorwacji? Dlaczego nie!

8 czerwca 2021, 15:37
Od 4 lipca mieszkańcy lubuskiego będą mogli skorzystać z bezpośredniego połączenia lotniczego z chorwacką Rijeką. Z Babimostu LOT-em na południe Europy polecimy w każdą niedzielę.

Nowy rekord w mieście. Na „40” jechał 139 km/h

8 czerwca 2021, 15:18
Dzisiaj padł „nowy rekord w mieście” – przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 99 kilometrów na godzinę! 67-letni mężczyzna kierujący BMW przed godziną 11.00 jadąc ulicą Olimpijską w Drzonkowie miał na liczniku samochodu prędkość 139 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 kilometrów na godzinę.

Las płonie bardzo szybko, ale walka z ogniem trwa bardzo długo

8 czerwca 2021, 15:01
Zrobiło się ciepło i momentalnie wzrosło zagrożenie pożarowe w lasach. Od początku roku na terenie nadleśnictw w naszym regionie wybuchło już 75 pożarów, które objęły powierzchnię blisko 5 hektarów.

Miał w organizmie dwa promile alkoholu i w tym stanie kierował cysterną!

8 czerwca 2021, 12:53
To mogło skończyć się ogromną tragedią. W poniedziałkowe wczesne popołudnia, na drodze krajowej numer 22 w powiecie gorzowskim kierujący cysterną zachowywał się niebezpiecznie na drodze – między innymi zjeżdżał na pobocze. 47-latek miał ponad dwa promile alkoholu.

Policyjny dron nad Krosnem Odrzańskim. Kierowcy zaskoczeni

8 czerwca 2021, 12:33
Już nie tylko w największych miastach regionu, czyli Gorzowie czy Zielonej Górze możemy zostać uchwyceni przez policyjnego drona. Policjanci obserwują z powietrza zachowanie kierowców w innych częściach regionu. W miniony poniedziałek dron latał nad ulicami Krosna Odrzańskiego.

Rusza przebudowa dworca w Świebodzinie. Będzie piękny!

8 czerwca 2021, 12:12
Już niebawem ruszy przebudowa dworca kolejowego w Świebodzinie. Zmieni się nie tylko elewacja, ale także wnętrze. Będzie nowocześnie, ekologicznie i bezpiecznie. Nowy dworzec w Świebodzinie będzie swego rodzaju wizytówką miasta.

W Słubicach jest już mobilny punkt szczepień

8 czerwca 2021, 10:29
Mobilny punkt szczepień rusza w Słubicach. Pierwsi chętni będą mogli zaszczepić się już w środę, 9 czerwca. Kontener stanął przy Urzędzie Miejskim.

Nowa Sól wypowiada wojnę uciążliwym owadom

8 czerwca 2021, 09:15
Są dosłownie wszędzie. Nie idzie wytrzymać kilku minut na świeżym powietrzu, bo zaraz pojawia się chmara tych natrętnych zwierzątek. Latają, siadają i gryzą. Mowa tu o meszkach, małych owadach, które pojawiają się w naszym otoczeniu, gdy tylko zrobi się ciepło. Dlatego też kolejne miasto zdecydowało się ulżyć swoim mieszkańcom i przeprowadzi opryski miejsc, gdzie meszki występują najczęściej. Wojnę uciążliwym owadom wypowiedziała Nowa Sól.

Coraz więcej punktów szczepień w lubuskim

7 czerwca 2021, 12:46
Coraz więcej punktów szczepień powstaje w naszym regionie. Szczepionkę można przyjąć już nie tylko w szpitalach, czy przychodniach. Chętni mogli zaszczepić się np. przed meczem żużlowym w Gorzowie. Teraz okazję do szczepienia będą mieli studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

PiS i Hołownia na czele w lubuskim. Trzecia jest KO

7 czerwca 2021, 12:26
PiS wciąż najmocniejszą partią w naszym regionie, ale depcze jej po piętach Polska 2050 Szymona Hołowni. Te dwa ugrupowania idą w lubuskim praktycznie „łeb w łeb”. Zapowiada się ciekawa walka wyborcza.


Fotoreportaże