Wiadomości › Warto wiedzieć

Koniec wakacji. Kiedy najbliższe „wolne”?

30 sierpnia 2021, 13:59
To już koniec wakacji, ale warto już teraz zobaczyć, kiedy będą następne wolne dni. Najbliżej jest zimowa przerwa świąteczna, która potrwa od 23 do 31 grudnia. Ferie w naszym regionie rozpoczną się dopiero 17 stycznia 2022.

Jeździsz hulajnogą? Rób to z głową, bo mandaty są wysokie!

30 sierpnia 2021, 12:35
Od poniedziałku, 30 sierpnia, nieprawidłowa jazda hulajnogą może nas sporo kosztować. Nowe uprawnienia otrzymali strażnicy miejscy, którzy będą mogli wystawiać mandaty karne.

Lidl też ma już ma placówki pocztowe. Niektóre sklepy będą otwarte w niedzielę

28 sierpnia 2021, 10:49
Worek już się rozwiązał. Na palcach jednej ręki można policzyć sieci handlowe, które zamknięte będą w niehandlowe niedziele. Kolejne sklepy wielkopowierzchniowe stają się placówkami pocztowymi.

Czy całoroczny domek letniskowy jest drogi w utrzymaniu?

27 sierpnia 2021, 17:26
Coraz częściej domki letniskowe stawiane są w taki sposób, aby mogły być wykorzystywane jako domki całoroczne. Daje to możliwość wypoczynku w nich o każdej porze roku, co docenia bardzo wielu ich właścicieli.

Kisimy na potęgę. Polacy wciąż robią przetwory na zimę!

2 sierpnia 2021, 12:13
Kiszone ogórki, dżemy i konfitury. W połowie polskich domów wciąż przyrządza się domowe przetwory, po które chętnie sięgamy jesienią, czy zimą. Najwięcej przetworów robią ludzie żyjący oszczędnie.

Niemcy chcą testów, ale kontroli na granicy nie ma

2 sierpnia 2021, 11:47
Od 1 sierpnia wjeżdżając na teren Niemiec, trzeba okazać obowiązkowo negatywny wynik testu na koronawirusa. Z tego obowiązku zwolnione są osoby między innymi zaszczepione, ozdrowieńcy i pracownicy transgraniczni. Jednak chaos informacyjny, jaki panuje w sieci sprawia, że wiele osób rezygnuje z podróży zagranicznych.

Młodzi chcą robić zakupy też w niedzielę

28 czerwca 2021, 14:53
Za nami jedna z niewielu w tym roku handlowa niedziela. To była doskonała okazja, aby zapytać konsumentów, co sądzą o obchodzeniu przez sklepy ustawowego zakazu handlu, oferując usługi pocztowe. Okazuje się, że zdania są podzielone. Jednak wciąż ponad 52 procent społeczeństwa uważa, że zakaz handlu w niedziele za niepotrzebny i bezsensowny.

Do sklepu i galerii z kodem QR?

25 czerwca 2021, 10:56
Od soboty we wszystkich sklepach obowiązywać mają nowe, mniej restrykcyjne limity klientów. Do tej pory była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, a teraz ma być jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Z tych limitów mają być wyłączone osoby w pełni zaszczepione. Kto i jak to sprawdzi? Na to nie ma odpowiedzi.

Obostrzenia na granicy przedłużone do końca wakacji

18 czerwca 2021, 09:45
Polski rząd przedłużył do 31 sierpnia obostrzenia na granicy, dla osób które chcą wjechać do kraju. Osoby, które będą chciały wrócić do Polski będą musiały posiadać negatywny test na COVID-19. Z testu zwolnione są osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby przekraczające granicę z powodów zawodowych. Nowością jest to, że dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych mających negatywny test lub zaszczepionych, są zwolnione z testu.

Za granicą taniej niż nad polskim morzem. Paragony grozy to nic, w porównaniu z cenami noclegów

16 czerwca 2021, 13:59
Za tygodniowy pobyt dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu nad morzem zapłacimy w szczycie sezonu 3 018 zł, czyli aż o 283 zł więcej niż przed rokiem. Za taką kwotę możemy zorganizować zagraniczny pobyt w Grecji, czy nawet na Teneryfie. Na tej hiszpańskiej wyspie nocleg tygodniowy nocleg możemy zapłacić 1500 złotych.


Fotoreportaże