Wiadomości › Warto wiedzieć

Obostrzenia na granicy przedłużone do końca wakacji

18 czerwca 2021, 09:45
Polski rząd przedłużył do 31 sierpnia obostrzenia na granicy, dla osób które chcą wjechać do kraju. Osoby, które będą chciały wrócić do Polski będą musiały posiadać negatywny test na COVID-19. Z testu zwolnione są osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i osoby przekraczające granicę z powodów zawodowych. Nowością jest to, że dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych mających negatywny test lub zaszczepionych, są zwolnione z testu.

Za granicą taniej niż nad polskim morzem. Paragony grozy to nic, w porównaniu z cenami noclegów

16 czerwca 2021, 13:59
Za tygodniowy pobyt dwóch osób w trzygwiazdkowym hotelu nad morzem zapłacimy w szczycie sezonu 3 018 zł, czyli aż o 283 zł więcej niż przed rokiem. Za taką kwotę możemy zorganizować zagraniczny pobyt w Grecji, czy nawet na Teneryfie. Na tej hiszpańskiej wyspie nocleg tygodniowy nocleg możemy zapłacić 1500 złotych.

Handel w niedzielę będzie jeszcze bardziej ograniczony. Koniec z placówkami pocztowymi?

14 czerwca 2021, 13:34
- Sklepy otwierają się w niedzielę, udając urzędy pocztowe. To "ewidentne oszustwo wykorzystujące furtkę w ustawie" – grzmią politycy z prawej strony sceny. Czy zatem Intermarche, czy Chata Polska, które intensywnie reklamują się, że u nich zakupy można zrobić także w niedzielę, stracą taką możliwość? Wygląda na to, że tak.

Masz powyżej 40 lat? Zgłoś się na bezpłatne badania. Program rusza 1 lipca

14 czerwca 2021, 12:33
Od 1 lipca każdy powyżej 40. roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Będą to podstawowe badania, o których z reguły nie pamiętamy.

Luzowanie obostrzeń. Nowe limity i otwarcie dyskotek

10 czerwca 2021, 17:50
Przed wakacjami rząd luzuje obostrzenia. Zobaczcie co się zmieni 13 czerwca, a jakie zmiany czekają nas od 26 czerwca.

Las płonie bardzo szybko, ale walka z ogniem trwa bardzo długo

8 czerwca 2021, 15:01
Zrobiło się ciepło i momentalnie wzrosło zagrożenie pożarowe w lasach. Od początku roku na terenie nadleśnictw w naszym regionie wybuchło już 75 pożarów, które objęły powierzchnię blisko 5 hektarów.

PiS i Hołownia na czele w lubuskim. Trzecia jest KO

7 czerwca 2021, 12:26
PiS wciąż najmocniejszą partią w naszym regionie, ale depcze jej po piętach Polska 2050 Szymona Hołowni. Te dwa ugrupowania idą w lubuskim praktycznie „łeb w łeb”. Zapowiada się ciekawa walka wyborcza.

Kolejne luzowanie obostrzeń. Zobacz, co się zmieni od 6 czerwca

2 czerwca 2021, 09:52
Więcej pasażerów w transporcie zbiorowym, więcej gości na weselach, otwarcie sal zabaw oraz możliwość prowadzenia targów i konferencji. Minister zdrowia przekazał informacje dotyczące luzowania obostrzeń w czerwcu.

Czas zlikwidować zakaz handlu w niedzielę?

1 czerwca 2021, 19:14
Sklepy chcą sprzedawać w niedzielę, a konsumenci chcą robić zakupy. Przedsiębiorcy apelują, aby opracować przepisy, które zabezpieczą interesy sprzedawców, ale i pracowników. Mowa tu o dobrowolnej pracy w niedzielę, dodatkowych premiach motywacyjnych czy opracowaniu systemu, że pracownicy nie mogą pracować w więcej niż jedną niedzielę w miesiącu.

Od 1 czerwca wchodzą ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego

28 maja 2021, 13:19
1 czerwca wchodzą w życie zmiany w przepisach ruchu drogowego. Od najbliższego wtorku każdy kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych będzie miał obowiązek obserwować nie tylko pieszego będącego na przejściu, ale również zbliżającego się do przejścia. Piesi natomiast nie będą mogli używać telefonów czy innych urządzeń elektronicznych podczas wchodzenia i przechodzenie przez jezdnię.


Fotoreportaże