Wiadomości › Warto wiedzieć

W lutym rozliczamy PIT. Jakie są najważniejsze terminy?

30 stycznia 2023, 16:06
Do 31 stycznia pracodawcy muszą przesłać deklarację PIT-11 do właściwego urzędu skarbowego. Pracodawca musi też przesłać PIT-11 swoim pracownikom. Na to ma czas do końca lutego.

Zielona Góra: Ceny pączków na tłusty czwartek w 2023 roku

29 stycznia 2023, 19:36
Ile kosztują pączki w cukierniach w Zielonej Górze. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny w 2023 roku, tuż przed tłustym czwartkiem. Okazało się, że początki podrożały o około 15 procent.

31 lat temu został zamordowany Edward Jancarz. Co wydarzyło się w wilii w Gorzowie?

11 stycznia 2023, 11:40
Dziś mija dokładnie 31 lat od śmierci legendy gorzowskiego żużla – Edwarda Jancarza. Przez wiele lat wokół tej strasznej zbrodni powstało wiele mitów i legend. Napisano też wiele artykułów, często opartych na zasłyszanych plotkach czy emocjonalnie zaangażowanych w te wydarzenia kibiców. Jak było naprawdę?

W Słubicach padł sylwestrowy rekord: Było 18 stopni ciepła!

31 grudnia 2022, 16:56
Słubice w województwie lubuskim to najcieplejsze miejsce na pogodowej mapie Polski. O 13:30 w sylwestrową sobotę stacja meteo w najdalej na zachód wysuniętym skrawku Polski zanotowała 18 stopni powyżej zera.

Sofa Santa Lucia jako idealny układ rozkładany do Twojego domu

28 grudnia 2022, 19:14
Urządzasz wnętrze i szukasz oryginalnego, wielofunkcyjnego wypoczynku? Cenisz luksusowe meble? Zielona Góra to odpowiednie miejsce na taką inwestycję. W ofercie Arpio Meble znajdziesz bowiem najciekawsze rozwiązania, adekwatne do obecnych trendów. Zainspiruj się i uzyskaj ponadczasowe rozwiązania – idealne do każdego salonu. Sprawdź, czy narożnik modułowy Santa Lucia sprawdzi się i w Twoim wnętrzu. Twój wymarzony kącik wypoczynkowy jest na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego strona nie zajmuje miejsca w rankingu Google?

15 grudnia 2022, 10:42
Pytanie numer jeden, które wielu z nas zadaje przy zakładaniu nowej strony internetowej, brzmi: "Dlaczego moja strona nie zajmuje miejsca w rankingu Google?". Google jest najbardziej wartościową i używaną wyszukiwarką na świecie. Bez wyników organicznych nie uzyskasz żadnego ruchu na swojej stronie. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawić, by Twoje strony zostały zauważone przez wyszukiwarki.

Padłeś ofiarą wypadku? Zobacz, gdzie zgłosić się po pomoc!

14 grudnia 2022, 16:34
Tylko w tym roku z pomocy Funduszu Sprawiedliwości skorzystało ponad 300 ofiar wypadków samochodowych, będących wynikiem przestępstwa, np. prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Każdy, kto padł ofiarą takiego przestępstwa może się zgłosić do placówek pomocy działających w całej Polsce! Są finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zatrudnieni tam specjaliści oferują wsparcie prawne, psychologiczne i materialne.

Masz spłacić kredyt, którego nie zaciągnąłeś? Zobacz, gdzie zgłosić się po bezpłatną pomoc!

14 grudnia 2022, 16:25
Tylko w tym roku z bezpłatnego wsparcia Funduszu Sprawiedliwości skorzystało ponad 2 tysiące ofiar oszustw finansowych. Każdy, kto padł ofiarą takiego przestępstwa, może się zgłosić do punktów pomocy działających w całej Polsce! Są finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zatrudnieni tam specjaliści oferują wsparcie prawne, psychologiczne i materialne.

Tysiące dzieci ofiarami przemocy. Zobacz, gdzie zgłosić się po pomoc!

14 grudnia 2022, 16:13
Tylko w tym roku z bezpłatnego wsparcia Funduszu Sprawiedliwości skorzystało niemal 7 tysięcy osób poniżej 18 roku życia. To ofiary przestępstw, w tym przemocy domowej. Dzieci również mogą otrzymać bezpłatne wsparcie, zależne od ich potrzeb. W całej Polsce działa ponad 300 placówek, do których można zgłosić się po pomoc. Są one finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Nieuczciwy kredyt? Bezprawne odsetki? Zobacz, gdzie zgłosić się po bezpłatną pomoc!

14 grudnia 2022, 16:03
Tylko w tym roku z bezpłatnego wsparcia Funduszu Sprawiedliwości skorzystało ponad 2 tysiące ofiar oszustw i lichwy! Każdy, kto padł ofiarą takiego przestępstwa może się zgłosić do punktów pomocy, finansowanych przez Fundusz Sprawiedliwości. Zatrudnieni tam specjaliści oferują wsparcie prawne, psychologiczne i materialne.


Fotoreportaże