Wiadomości › Warto wiedzieć

Na „Bobrowym Szlaku” już wiosna. Zobaczcie piękne zdjęcia budzącej się do życia przyrody

5 marca 2021, 10:05
Na ścieżce dydaktycznej w Puszczy Rzepińskiej zakwitły już pierwsze kwiaty, które zwiastują nadejście długo oczekiwanej pory roku. Wiosna zawita do nas dopiero 21 marca, ale już dziś możemy obserwować pierwsze, pojawiające się kwiaty.

Tranzyt przez Berlin, czyli jak uniknąć kwarantanny po powrocie z wakacji

4 marca 2021, 12:02
Polacy, mimo wielu obostrzeń, chętnie wyjeżdżają z kraju. Jednak powrót z wakacji zorganizowanym transportem, może wiązać się z odbyciem przymusowej, 10-dniowej kwarantanny. Nasi rodacy znaleźli jednak sposób, aby tego uniknąć. Wystarczy wylecieć i wrócić do Berlina. Wówczas jesteśmy w tranzycie i obowiązują nas zupełnie inne przepisy.

Strażacy z Nowej Soli pokazywali dzieciom jak kruchy jest lód

25 lutego 2021, 10:09
Niskie temperatury w ostatnich dniach sprawiły, że akweny skute zostały lodem. Jest to sytuacja kusząca, zwłaszcza dzieci, do wejścia na ten lód i poślizgania się. Jednak wchodzenie na zamarznięte stawy czy rzekę jest skrajnie niebezpieczne. Z brzegu wydawać się może, że tafla lodu jest gruba i wytrzymała, to po zrobieniu kilku kroków okazać się może, że lód jest cienki i słaby.

Sprawdź, gdzie zrobić kurs KPP w Zielonej Górze?

24 lutego 2021, 20:56
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy to sposób do uzyskania tytułu ratownika, który jest najwyższym tytułem, jaki może uzyskać osoba, która nie jest zawodowo związana z branżą medyczną. Zakres kursu jest bardzo szeroki, a uzyskana podczas zajęć wiedza pozwoli nabyć umiejętności, które mogą pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. To właśnie dzięki tym cechom, kursy KPP cieszą się tak dużą popularnością w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim.

Spędzamy przed ekranami 10 godzin dziennie. Cierpią na tym nasze oczy!

23 lutego 2021, 18:44
Statystyczny Polak wpatruje się w świecące ekrany przez 10 godzin i 26 minut dziennie. Łącznie daje to 159 dni w roku spędzonych przy komputerze, telewizorze czy smartfonie. Marka wOkularach.pl alarmuje, że pandemia jedynie pogorszyła nasze nawyki, a głównymi poszkodowanymi są nasze oczy.

Ku przestrodze. Kobieta chciał sprzedać buty, a straciła 50 tysięcy złotych

23 lutego 2021, 12:30
50 tysięcy złotych kosztowała mieszkankę Gorzowa Wielkopolskiego transakcja na portalu olx. Niczego nieświadoma kobieta podała dane do karty płatniczej oszustom. A chciała sprzedać tylko buty...

Lodówkomaty odmienią sposób robienia zakupów spożywczych?

23 lutego 2021, 12:11
Tak jak paczkomaty były ogromnym krokiem w przód, jeżeli chodzi o bezkontaktowe i szybkie odbieranie przesyłek, tak lodówkomaty mogą zmienić dotychczasowy sposób robienia zakupów. Takie urządzenia działają już w Krakowie i Warszawie. Teraz pora na inne miasta.

Straż Miejska zapuka do drzwi trucicieli powietrza. Są wyniki kontroli

19 lutego 2021, 13:09
Lubuski Alarm Smogowy sprawdził powietrze w Żaganiu. Wytypowano miejsca, gdzie przekroczone jest stężenie pyłów PM10 w powietrzu. Niebawem pod te adresy zapuka Straż Miejska.

Epidemia dobija lotniska. Z Babimostu lata średnio 35 pasażerów dziennie

16 lutego 2021, 13:33
W porównaniu z poprzednim rokiem liczba samolotów odlatujących z lotniska pod Zieloną Góra jest mniejsza. Epidemia dobija najmniejsze porty. W listopadzie ubiegłego, port lotniczy w Zielonej Górze obsługiwał średnio 35 pasażerów dziennie.

Nieocieplone budy, przymarzające do skóry łańcuchy. Zadbajmy o psy podczas mrozów

13 lutego 2021, 13:47
Nie tylko ludzie bez dachu nad głową, ale też zwierzęta uwiązane do starych zniszczonych, prowizorycznych bud z dużym morzem nie mają szans. Wolontariusze opiekujący się zwierzętami apelują o naszą troskę. Patrzmy wokół siebie i reagujmy, gdy zwierzętom dzieje się krzywda.


Fotoreportaże