Wiadomości › Warto wiedzieć

Piraci drogowi zapłacą wyższe OC. Jest już projekt zmian

29 kwietnia 2021, 09:25
To ma być bat na kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Teraz za karą za wykroczenia w ruchu drogowym ma być nie tylko mandat i punkty karne, ale i wyższa składka OC. MSWiA kończy już prace nad tym rozwiązaniem.

Restrykcje będą znoszone etapami. Nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu!

28 kwietnia 2021, 10:34
Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzieli przedstawili plan znoszenia restrykcji, który zostanie wdrożony tuż po długim weekendzie majowym. Jedną z najważniejszym zmian jest to, że od połowy maja nie trzeba będzie już nosić maseczek na świeżym powietrzu.

W maju wrócimy do normalności? Jest na to duża szansa

26 kwietnia 2021, 17:25
Wszystko wskazuje na to, że już w maju możemy wrócić do w miarę normalnego życia. Jak zapowiada minister zdrowia, do funkcjonowania ma zostać przywróconych bardzo wiele sektorów, za których działaniem się już stęskniliśmy.

Laguna wróciła na odrzańskie szlaki. Wycieczki statkiem codziennie

26 kwietnia 2021, 16:38
Laguna wyrusza w swój pierwszy rejs w 2021 roku. Już z nowym właścicielem i zachowaniem reżimu sanitarnego. Najbardziej znany wycieczkowy statek w województwie lubuskim może zabrać na swój pokład 45 pasażerów. Statek ma kursować po Odrze codziennie, do końca października.

„Polski” seler pochodził z Holandii, a „polskie” ziemniaki z Francji.

26 kwietnia 2021, 12:04
Kolejna kara UOKiK dla właściciela Biedronki. Tym razem chodzi o wprowadzenie w błąd kupujących, jeżeli chodzi o kraj pochodzenia sprzedawanych towarów. Jak ustalił UOKiK, „polski” czosnek był z Hiszpanii, a „polskie” ziemniaki z Francji. Właściciel sieci sklepów ma zapłacić 60 milionów złotych kary. Obecnie kontrolowane są inne sklepy.

Bele z plastikiem stanęły na deptaku. Mają uświadomić mieszkańców

22 kwietnia 2021, 12:05
Z okazji Dnia Ziemi władze Zielonej Góry wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej ruszyły z akcją „Miasto bez plastiku”. W ramach akcji na zielonogórskim deptaku zostały ustawione bele z plastikiem. Ma to uświadomić mieszkańców ile plastiku produkują codziennie oraz wskazać, że ekologiczne zachowania są potrzebne.

Silny wiatr w Lubuskim. IMGW wydało ostrzeżenie

22 kwietnia 2021, 09:39
Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o bardzo silnym wietrze. Występować on będzie na wschodnich rubieżach naszego województwa, ale podmuchy mogą być odczuwalne wszędzie. Musimy więc uważać – szczególnie na drogach szybkiego ruchu, gdy z dużą prędkością wjeżdżamy na nieosłonięte od wiatru tereny. To może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Do zdarzeń jeżdżą Żukiem. Marzy im się prawdziwy wóz strażacki

20 kwietnia 2021, 14:22
Do pożarów jeżdżą wozem bez wody. Ratują życie poszkodowanych w wielu wypadkach drogowych, przyjeżdżając na miejsce zdarzenie wysłużonym Żukiem. Czas, aby pojazd z minionej epoki przeszedł na emeryturę. Ochotnicy z OSP Mostki zbierają pieniądze na wymarzone auto.

W sklepach coraz drożej, a to nie koniec podwyżek

16 kwietnia 2021, 17:33
Jedzenie idzie w górę. Nie chodzi tu wcale o te zamawiane na wynos, czy odbierane w restauracji. Nasz sklepowy koszyk jest coraz droższy, a będzie jeszcze drożej. Fala wzrostu cen żywności dopiero przed nami.

Koniec z maseczkami na dworze? Minister nie mówi NIE, ale...

16 kwietnia 2021, 16:38
Jedni nie wyobrażają sobie wejścia do sklepu bez maseczki, inni ostentacyjnie unikają tego nakazu. Maseczki towarzysza nam już od kilkunastu miesięcy. Czy wzorem ubiegłego roku, w okresie wiosenno-letnim, chociaż na dworze będziemy mogli oddychać bez zakrytego nosa i ust?


Fotoreportaże