Wiadomości › Warto wiedzieć

Z lodówek społecznych żywność znika bardzo szybko

12 lutego 2021, 09:49
W grudniu, jeszcze przed świętami w Bytomiu Odrzańskim powstała społeczna lodówka dla osób potrzebujących. Po blisko dwóch miesiącach działalności można śmiało stwierdzić, że był to bardzo dobry pomysł. Żywność znika z niej bardzo szybko.

Co z otwarciem kin?

10 lutego 2021, 16:27
W ubiegłym tygodniu premier podczas konferencji prasowej, że od 12 lutego są znoszone kolejne restrykcje i swoją działalność będą mogły wznowić m.in. kina. Jednak jak się okazuje, sieć Helios, Cinema 3D czy Cinema City nie otworzy swoich kin w piątek.

Mieszkańcy nie segregują śmieci. Opłaty mogą wzrosnąć nawet 4-krotnie!

10 lutego 2021, 10:54
W wielu gminach od nowego roku zmienił się system gospodarowania odpadami. Większość mieszkańców nie ma już wyboru – musi segregować śmieci. Ci, którzy się do tego nie stosują, dostaną ostrzeżenie, a później, gdy to nie przyniesie skutków, cena za wywóz śmieci może wzrosnąć drastycznie.

Hotele, kina, teatry i baseny zostaną otwarte!

5 lutego 2021, 11:14
Podczas piątkowej konferencji prasowej premier ogłosił, że od 14 lutego zostaną otwarte hotele, kina, teatry czy baseny oraz stoki narciarskie. Dopuszczona zostanie również aktywność sportowa na terenach otwartych. Niestety nadal zamknięte pozostaną restauracje i siłownie.

Defibrylatory w autobusach ratują ludzkie życie

4 lutego 2021, 10:40
73 autobusy jeżdżące po Zielonej Górze wyposażone są w przenośne defibrylatory. Urządzenia już kilka razy zostały użyte i dzięki nim udało się uratować ludzkie życie. Ostatnio w samym centrum Zielonej Góry kierowca prowadził reanimacje na przystanku autobusowym.

Ostatnia droga babci Nońci, czyli romskiej Ireny Sendlerowej

3 lutego 2021, 21:44
Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Żwirowej w Gorzowie odbył się pogrzeb Alfredy Markowskiej. Babcia Nońcia była honorową obywatelką Gorzowa, która przez lata żyła skromnie, bez rozgłosu, ciesząc się zasłużonym autorytetem wśród romskich rodów. Doczekała się ok. 250 wnuków – własnych i dzieci tych, które uratowała przed śmiercią.

Otwieramy galerie handlowe i muzea. Koniec godzin dla seniorów

28 stycznia 2021, 13:01
W czwartkowe południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia, podczas której zostało ogłoszone, że obostrzenia zostają przedłużone do niedzieli 14 lutego. Cały czas pozostają zamknięte restauracje i hotele, a także stoki narciarskie. Natomiast od 1 lutego zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Ranking szkół licealnych. Najlepsza lubuska szkołą dopiero na 76 miejscu

28 stycznia 2021, 12:32
Najlepsze liceum ogólnokształcące w województwie lubuskim to Społeczne LO w Żarach. Szkoła ta w rankingu „Perspektyw” zajmuje 76 miejsce. W pierwszej setce są jeszcze dwa licea – z Zielonej Góry i Gorzowa.

Elektryczne taksówki zawiozą bezpłatnie seniorów na szczepienia

26 stycznia 2021, 15:46
Władze Zielonej Góry podpisały umowę z zielonogórskim właścicielem elektrycznych taksówek w ramach której firma zajmie się bezpłatnym dowozem seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby, które mają już wyznaczony termin szczepień będą mogły zamówić taksówkę dzwoniąc do miejskiego centrum monitoringu.

Ludzie wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie

26 stycznia 2021, 10:48
Kanalizacja to nie śmietnik – przypominają służby odpowiedzialne za bezawaryjne działanie kanalizacji sanitarnej. Niestety mieszkańcy wielu miejscowości wciąż wrzucają do toalety setki kilogramów odpadów dziennie. Te są przyczyną wielu zatorów i przez to uciążliwego zapachu.


Fotoreportaże