Wiadomości › Warto wiedzieć

Czas zlikwidować zakaz handlu w niedzielę?

1 czerwca 2021, 19:14
Sklepy chcą sprzedawać w niedzielę, a konsumenci chcą robić zakupy. Przedsiębiorcy apelują, aby opracować przepisy, które zabezpieczą interesy sprzedawców, ale i pracowników. Mowa tu o dobrowolnej pracy w niedzielę, dodatkowych premiach motywacyjnych czy opracowaniu systemu, że pracownicy nie mogą pracować w więcej niż jedną niedzielę w miesiącu.

Od 1 czerwca wchodzą ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego

28 maja 2021, 13:19
1 czerwca wchodzą w życie zmiany w przepisach ruchu drogowego. Od najbliższego wtorku każdy kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych będzie miał obowiązek obserwować nie tylko pieszego będącego na przejściu, ale również zbliżającego się do przejścia. Piesi natomiast nie będą mogli używać telefonów czy innych urządzeń elektronicznych podczas wchodzenia i przechodzenie przez jezdnię.

Tylko 25% Polaków nie chce się zaszczepić

24 maja 2021, 14:07
Polacy chcą się szczepić. W porównaniu z listopadem 2020 roku znacząco spadł odsetek tych, którzy szczepionki przyjmować nie chcą. Przeciwnych jest tylko 25% społeczeństwa, a najwyraźniej „nie” mówią młodzi – w wieku od 18 do 29 lat.

Gdzie robimy zakupy? Głównie w Biedronce

19 maja 2021, 12:09
Portugalska Biedronka, chociaż przez wielu uważana za polską sieć, jest najchętniej odwiedzanym przez nas dyskontem. Co więcej, jak wynika z badań, jesteśmy lojalni pod względem wyboru marketów.

Nie płacisz uczciwie za śmieci? Może spotkać cię wysoka kara!

19 maja 2021, 10:16
Samorządy znalazły broń na nieuczciwych mieszkańców, którzy zaniżając liczbę osób na stałe mieszkających pod danym adresem, notorycznie nie płaca za wywóz odpadów. W Szprotawie rusza pilotażowy program, który ma zmusić właścicieli nieruchomości do uczciwego rozliczania się za gospodarkę odpadami.

To ważne! Od czwartku wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczące hulajnóg

17 maja 2021, 11:03
Od czwartku, 20 maja - jeżeli nie masz ukończone 18 lat - nie pojedziesz hulajnogą elektryczną bez uprawnień. Może być to karta rowerowa. Dzieci do 10 roku życia będą mogły jeździć hulajnogą elektryczną tylko w strefie zamieszkani i tylko pod opieką dorosłych.

Od soboty już bez maseczek na świeżym powietrzu. Otwierają się ogródki gastronomiczne

14 maja 2021, 14:02
W sobotę 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinie czy teatrze. Ponadto w sobotę otwierają się również ogródki gastronomiczne.

Do kin o tydzień wcześniej? Nie wszędzie

13 maja 2021, 17:34
Kina mogą ruszyć już 21 maja. Z dużych kina, z tej możliwości skorzysta jedynie kino Helios w Gorzowie, które rusza ze swoją oferta kilka minut po północy. Natomiast zielonogórski Cinema-City planuje otworzyć swoje podwoje 29 maja.

Obostrzenia na granicy zostały przedłużone

7 maja 2021, 11:22
Polski rząd przedłużył do 5 czerwca obostrzenia na granicy, dla osób które chcą wjechać do kraju. Osoby przyjeżdżające do Polski z Niemiec, a także z Czech, Litwy oraz Słowacji nadal będą podlegać kwarantannie, z której będzie można zostać zwolnionym po okazaniu negatywnego testu na COVID-19 w języku polskim lub w angielskim.

Kolejny sklep Action otwarty w województwie lubuskim [zdjęcia]

6 maja 2021, 10:14
Sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów rozrasta się w województwie lubuskim. Po kwietniowym debiucie w Nowej Soli przyszedł czas na drugi sklep w Zielonej Górze. Nowy market został otwarty w czwartek 6 maja w centrum handlowo-usługowym przy ul. Zjednoczenia 106.


Fotoreportaże