Wiadomości › Warto wiedzieć

Chcemy wyjść bez maseczek i spotkać się w pubie ze znajomymi

5 maja 2021, 09:14
Chcemy chodzić bez maseczek i jak najszybciej wrócić do restauracji i pubów. Jednocześnie nie spieszymy się do powrotu do pracy stacjonarnej w biurach. Po kilkunastu miesiącach obostrzeń, potrzeby Polaków stały się bardziej przyziemne.

Ruszyły galerie handlowe i sklepy budowlane. Co dalej?

4 maja 2021, 11:13
Zrobiliśmy kolejny krok w celu odmrożenia gospodarki. We wtorkowy poranek swoje podwoje ponownie otworzyły galerie handlowe i sklepu meblowe oraz budowlane. Działać mają w ścisłym reżimie sanitarnym. Co jeszcze czeka nas w najbliższych dniach?

Ruszyły matury - w ścisłym reżimie sanitarnym

4 maja 2021, 09:49
Ruszyły matury, uczniowie przez ostatnie sześć miesięcy przygotowywali się do nich w trybie zdalnym. To – jak sami przyznają – wpłynęło na nich negatywnie. Czy będzie to miało odzwierciedlenie w wynikach egzaminu dojrzałości?

Lubuscy samorządowcy dyskutowali o podziale środków unijnych

29 kwietnia 2021, 15:24
Dwudziestu pięciu samorządowców z całego regionu, reprezentujących wszystkie lubuskie Miejskie Obszary Funkcjonalne, przyjęło zaproszenie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego na spotkanie, by uzgodnić plan współpracy, ocenić swój potencjał i możliwości rozwoju, wynikające z tworzenia wspólnych związków społecznych, gospodarczych i przestrzennych.

Majówka pod znakiem deszczu. Jaka będzie pogoda na długi weekend?

29 kwietnia 2021, 11:34
Majówka tuż, tuż. Z każdej możliwej strony atakowani jesteśmy reklamami kiełbasy, karków, czy piwa. Ulubiony czas Polaków na grillowanie w tym roku może być przerywany opadami deszczu. W niedziele nawet ulewnego.

Mimo luzowania obostrzeń graniczne restrykcje pozostają bez zmian

29 kwietnia 2021, 11:12
Luzowanie obostrzeń nie dotyczy kwarantanny granicznej. Również po majówce, jeżeli zechcemy wyjechać z Polski, przy powrocie będziemy musieli okazać negatywny test na COVID-19. Jeżeli tego nie zrobimy – czeka nas kwarantanna.

Piraci drogowi zapłacą wyższe OC. Jest już projekt zmian

29 kwietnia 2021, 09:25
To ma być bat na kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Teraz za karą za wykroczenia w ruchu drogowym ma być nie tylko mandat i punkty karne, ale i wyższa składka OC. MSWiA kończy już prace nad tym rozwiązaniem.

Restrykcje będą znoszone etapami. Nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu!

28 kwietnia 2021, 10:34
Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzieli przedstawili plan znoszenia restrykcji, który zostanie wdrożony tuż po długim weekendzie majowym. Jedną z najważniejszym zmian jest to, że od połowy maja nie trzeba będzie już nosić maseczek na świeżym powietrzu.

W maju wrócimy do normalności? Jest na to duża szansa

26 kwietnia 2021, 17:25
Wszystko wskazuje na to, że już w maju możemy wrócić do w miarę normalnego życia. Jak zapowiada minister zdrowia, do funkcjonowania ma zostać przywróconych bardzo wiele sektorów, za których działaniem się już stęskniliśmy.

Laguna wróciła na odrzańskie szlaki. Wycieczki statkiem codziennie

26 kwietnia 2021, 16:38
Laguna wyrusza w swój pierwszy rejs w 2021 roku. Już z nowym właścicielem i zachowaniem reżimu sanitarnego. Najbardziej znany wycieczkowy statek w województwie lubuskim może zabrać na swój pokład 45 pasażerów. Statek ma kursować po Odrze codziennie, do końca października.


Fotoreportaże