Wiadomości › Warto wiedzieć

Mieszkasz w województwie lubuskim? Zobacz, gdzie możesz zrobić kurs KPP

22 stycznia 2021, 17:38
Kurs z kwalifikowanej pierwszej pomocy wyrobiły już sobie renomę zajęć o bardzo szerokim i niezwykle użytecznym w codziennym życiu programie. Polacy chcą dysponować praktyczną wiedzą z zakresu ratowania ludzkiego życia, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że wypadek może dotknąć każdego z nas, wliczając w to grono także osoby z rodziny. W takiej sytuacji kurs KPP może być na wagę złota.

Żary mają pieniądze na wymianę kopciuchów

19 stycznia 2021, 11:59
Nawet 10 000 złotych na wymianę starych źródeł ciepła może uzyskać każdy mieszkaniec Żar, który złoży wniosek o dofinansowanie w kolejnej edycji programu wymiany pieców na nowe. Nabór wniosków rusza w połowie lutego.

Mróz uderzy ze zdwojoną siłą. W nocy będzie minus 16!

17 stycznia 2021, 13:45
W sześciu powiatach na terenie województwa lubuskiego będzie najzimniej tej nocy. Słupki rtęci spadną miejscami nawet do minus 16 stopni Celsjusza.

Posłanka Lewicy prześwietliła zatrudnienie księży w szpitalach

15 stycznia 2021, 15:27
Anita Kucharska-Dziedzic, posłanka Lewicy wzięła pod lupę 20 szpitali z województwa lubuskiego i sprawdziła, jak wygląda zatrudnienie i wynagradzanie księży w poszczególnych placówkach. Jak się okazało, w szpitalach zatrudnionych jest 30 kapelanów, z czego aż 6 w gorzowskim szpitalu. W całym 2020 roku lecznice wypłaciły księżom wynagrodzenie w kwocie ponad 564 tys. zł.

Przedsiębiorcy buntują się. Rusza akcja #otwieramy

15 stycznia 2021, 09:59
W sieci pojawiła się "mapa wolnego biznesu", która zrzesza przedsiębiorców buntujących się przeciwko wprowadzonym restrykcjom. Wiele branż nie zgadza się z przedłużeniem lockdownu do co najmniej końca stycznia, dlatego też postanowiły otworzyć się pomimo rządowych obostrzeń. W całej Polsce swoje otwarcie ogłosiło na ten moment ponad 70 przedsiębiorców, natomiast w województwie lubuskim są to 4 firmy.

Trzy piękne Lubuszanki powalczą o koronę Miss

14 stycznia 2021, 08:34
Julia Gryczan z Gorzowa Wielkopolskiego, Laura Wycichowska z Ciosańca oraz nastoletnia Katarzyna Synowiec z Drezdenka reprezentują nasze województwo w zbliżających się wielkimi krokami finach Miss Polski i Miss Polski Nastolatek.

Wyszukiwarka podpowie gdzie jest grób naszych bliskich

12 stycznia 2021, 17:06
Cmentarze komunalne w Świebodzinie i okolicach odczekały się w końcu wyszukiwarki grobów. Teraz bez większego problemu odnajdziemy grób naszych bliskich. Wyszukiwarka wskaże nam drogę od wybranej bramy.

Wojewoda rozmawiał z samorządowcami o szczepieniach

12 stycznia 2021, 12:55
Wojewoda spotkał się z samorządowcami. Tematem wideokonferencji były oczywiście szczepienia przeciwko COVID-19. Wojewoda zaapelował o jak najszersze rozpropagowanie Narodowego Programu Szczepień.

Dziki robią się coraz bardziej zuchwałe

12 stycznia 2021, 11:48
Mieszkańcy czują się zagrożeni, bo nie wiadomo jak mogą zachować się dziki, które coraz śmielej wchodzą na nasze osiedla. To już nie tylko problem wsi, czy małych miasteczek, ale też większych miast.

Obostrzenia zostają przedłużone. Jednak do szkół wracają najmłodsze dzieci

11 stycznia 2021, 17:12
Obostrzenia miały obowiązywać do 17 stycznia, a okazuje się, że pozostaną z nami co najmniej do końca stycznia. Jedyną zmianą jest to, że uczniowie klas 1-3 mają wrócić do szkół już w najbliższy poniedziałek.


Fotoreportaże