Wiadomości › Warto wiedzieć

Nie płacisz uczciwie za śmieci? Może spotkać cię wysoka kara!

19 maja 2021, 10:16
Samorządy znalazły broń na nieuczciwych mieszkańców, którzy zaniżając liczbę osób na stałe mieszkających pod danym adresem, notorycznie nie płaca za wywóz odpadów. W Szprotawie rusza pilotażowy program, który ma zmusić właścicieli nieruchomości do uczciwego rozliczania się za gospodarkę odpadami.

To ważne! Od czwartku wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczące hulajnóg

17 maja 2021, 11:03
Od czwartku, 20 maja - jeżeli nie masz ukończone 18 lat - nie pojedziesz hulajnogą elektryczną bez uprawnień. Może być to karta rowerowa. Dzieci do 10 roku życia będą mogły jeździć hulajnogą elektryczną tylko w strefie zamieszkani i tylko pod opieką dorosłych.

Od soboty już bez maseczek na świeżym powietrzu. Otwierają się ogródki gastronomiczne

14 maja 2021, 14:02
W sobotę 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinie czy teatrze. Ponadto w sobotę otwierają się również ogródki gastronomiczne.

Do kin o tydzień wcześniej? Nie wszędzie

13 maja 2021, 17:34
Kina mogą ruszyć już 21 maja. Z dużych kina, z tej możliwości skorzysta jedynie kino Helios w Gorzowie, które rusza ze swoją oferta kilka minut po północy. Natomiast zielonogórski Cinema-City planuje otworzyć swoje podwoje 29 maja.

Obostrzenia na granicy zostały przedłużone

7 maja 2021, 11:22
Polski rząd przedłużył do 5 czerwca obostrzenia na granicy, dla osób które chcą wjechać do kraju. Osoby przyjeżdżające do Polski z Niemiec, a także z Czech, Litwy oraz Słowacji nadal będą podlegać kwarantannie, z której będzie można zostać zwolnionym po okazaniu negatywnego testu na COVID-19 w języku polskim lub w angielskim.

Kolejny sklep Action otwarty w województwie lubuskim [zdjęcia]

6 maja 2021, 10:14
Sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów rozrasta się w województwie lubuskim. Po kwietniowym debiucie w Nowej Soli przyszedł czas na drugi sklep w Zielonej Górze. Nowy market został otwarty w czwartek 6 maja w centrum handlowo-usługowym przy ul. Zjednoczenia 106.

Co z maseczkami na dworze? Już teraz spełniamy kluczowy warunek

5 maja 2021, 15:17
14,90 na 100 tysięcy mieszkańców. Tak wygląda obecnie wskaźnik średniej liczby zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W lubuskim jest jeszcze mniej. Jesteśmy blisko zielonej strefy, bo liczba zakażeń spadła poniżej 12 na 100 mieszkańców naszego województwa. Oznacza to, że w przestrzeni publicznej nie ma potrzeby noszenia maseczek. Czy rząd na to zezwoli wcześniej?

Zrób sobie sam test na COVID-19. Niebawem kupisz go w popularnym dyskoncie

5 maja 2021, 13:24
Już niebawem sami, całkowicie legalnie, będziemy mogli wykonać sobie test na COVID-19. Wcześniej w sprzedaży dostępne były testy na przeciwciała, teraz w Lidlu będziemy mogli kupić testy antygenowe. Plus jest taki, że sami będziemy mogli przekonać się, czy to zwykłe przeziębienie, czy COVID.

Chcemy wyjść bez maseczek i spotkać się w pubie ze znajomymi

5 maja 2021, 09:14
Chcemy chodzić bez maseczek i jak najszybciej wrócić do restauracji i pubów. Jednocześnie nie spieszymy się do powrotu do pracy stacjonarnej w biurach. Po kilkunastu miesiącach obostrzeń, potrzeby Polaków stały się bardziej przyziemne.

Ruszyły galerie handlowe i sklepy budowlane. Co dalej?

4 maja 2021, 11:13
Zrobiliśmy kolejny krok w celu odmrożenia gospodarki. We wtorkowy poranek swoje podwoje ponownie otworzyły galerie handlowe i sklepu meblowe oraz budowlane. Działać mają w ścisłym reżimie sanitarnym. Co jeszcze czeka nas w najbliższych dniach?


Fotoreportaże