Wiadomości › Warto wiedzieć

Co z maseczkami na dworze? Już teraz spełniamy kluczowy warunek

5 maja 2021, 15:17
14,90 na 100 tysięcy mieszkańców. Tak wygląda obecnie wskaźnik średniej liczby zakażeń koronawirusem w naszym kraju. W lubuskim jest jeszcze mniej. Jesteśmy blisko zielonej strefy, bo liczba zakażeń spadła poniżej 12 na 100 mieszkańców naszego województwa. Oznacza to, że w przestrzeni publicznej nie ma potrzeby noszenia maseczek. Czy rząd na to zezwoli wcześniej?

Zrób sobie sam test na COVID-19. Niebawem kupisz go w popularnym dyskoncie

5 maja 2021, 13:24
Już niebawem sami, całkowicie legalnie, będziemy mogli wykonać sobie test na COVID-19. Wcześniej w sprzedaży dostępne były testy na przeciwciała, teraz w Lidlu będziemy mogli kupić testy antygenowe. Plus jest taki, że sami będziemy mogli przekonać się, czy to zwykłe przeziębienie, czy COVID.

Chcemy wyjść bez maseczek i spotkać się w pubie ze znajomymi

5 maja 2021, 09:14
Chcemy chodzić bez maseczek i jak najszybciej wrócić do restauracji i pubów. Jednocześnie nie spieszymy się do powrotu do pracy stacjonarnej w biurach. Po kilkunastu miesiącach obostrzeń, potrzeby Polaków stały się bardziej przyziemne.

Ruszyły galerie handlowe i sklepy budowlane. Co dalej?

4 maja 2021, 11:13
Zrobiliśmy kolejny krok w celu odmrożenia gospodarki. We wtorkowy poranek swoje podwoje ponownie otworzyły galerie handlowe i sklepu meblowe oraz budowlane. Działać mają w ścisłym reżimie sanitarnym. Co jeszcze czeka nas w najbliższych dniach?

Ruszyły matury - w ścisłym reżimie sanitarnym

4 maja 2021, 09:49
Ruszyły matury, uczniowie przez ostatnie sześć miesięcy przygotowywali się do nich w trybie zdalnym. To – jak sami przyznają – wpłynęło na nich negatywnie. Czy będzie to miało odzwierciedlenie w wynikach egzaminu dojrzałości?

Lubuscy samorządowcy dyskutowali o podziale środków unijnych

29 kwietnia 2021, 15:24
Dwudziestu pięciu samorządowców z całego regionu, reprezentujących wszystkie lubuskie Miejskie Obszary Funkcjonalne, przyjęło zaproszenie prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego na spotkanie, by uzgodnić plan współpracy, ocenić swój potencjał i możliwości rozwoju, wynikające z tworzenia wspólnych związków społecznych, gospodarczych i przestrzennych.

Majówka pod znakiem deszczu. Jaka będzie pogoda na długi weekend?

29 kwietnia 2021, 11:34
Majówka tuż, tuż. Z każdej możliwej strony atakowani jesteśmy reklamami kiełbasy, karków, czy piwa. Ulubiony czas Polaków na grillowanie w tym roku może być przerywany opadami deszczu. W niedziele nawet ulewnego.

Mimo luzowania obostrzeń graniczne restrykcje pozostają bez zmian

29 kwietnia 2021, 11:12
Luzowanie obostrzeń nie dotyczy kwarantanny granicznej. Również po majówce, jeżeli zechcemy wyjechać z Polski, przy powrocie będziemy musieli okazać negatywny test na COVID-19. Jeżeli tego nie zrobimy – czeka nas kwarantanna.

Piraci drogowi zapłacą wyższe OC. Jest już projekt zmian

29 kwietnia 2021, 09:25
To ma być bat na kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Teraz za karą za wykroczenia w ruchu drogowym ma być nie tylko mandat i punkty karne, ale i wyższa składka OC. MSWiA kończy już prace nad tym rozwiązaniem.

Restrykcje będą znoszone etapami. Nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu!

28 kwietnia 2021, 10:34
Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzieli przedstawili plan znoszenia restrykcji, który zostanie wdrożony tuż po długim weekendzie majowym. Jedną z najważniejszym zmian jest to, że od połowy maja nie trzeba będzie już nosić maseczek na świeżym powietrzu.


Fotoreportaże