Wiadomości › Warto wiedzieć

Ważne zmiany przy powrocie do Polski. Potrzebny negatywny test na COVID-19

29 marca 2021, 16:09
Od wtorku 30 marca rząd wprowadza zmiany w zasadach kwarantanny dla osób wracających do Polski z zagranicy. Dla wracających ze strefy Schengen będzie obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego nie później niż 48 po przekroczeniu granicy. Natomiast na osoby wracające spoza strefy Schengen zostanie nałożona obowiązkowa kwarantanna. Zwolni z niej jedynie negatywny test wykonany już w Polsce.

Święta Wielkanocne bez tradycyjnej święconki

26 marca 2021, 14:34
Drugi rok z rzędu święta Wielkanocne odbędą się w cieniu pandemii koronawirusa. Z powodu dużej liczby osób zakażonych COVID-19 i wprowadzonych w całym kraju obostrzeń, w sobotę 3 kwietnia nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów.

Pierwsza w Polsce ulica Papcia Chmiela jest w Słubicach!

25 marca 2021, 17:17
W Polsce jest już pierwsza ulica Papcia Chmiela, a dokładniej Henryka Jerzego Chmielewskiego. Zmarły 21 stycznia ojciec Tytusa, Romka i A’tomka stał się patronem jednej z ulic w Słubicach w województwie lubuskim. Zadecydowali o tym radni, podczas zdalnej sesji Rady Miasta.

Zaostrzony lockdown w całej Polsce już od soboty!

25 marca 2021, 11:30
Podczas konferencji prasowej premier i minister zdrowia przedstawili najnowsze obostrzenia, które będą obowiązywały od soboty 27 marca w całej Polsce. Wśród najważniejszych zmian jest to, że zamknięte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie, a także duże sklepy meblowe i budowlane. Zamknięte zostaną również żłobki i przedszkola.

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą chcą wprowadzenia samodzielnego testowania na COVID-19

24 marca 2021, 18:24
Od minionej niedzieli Polska jest uznawana przez Niemcy jako kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym pracownicy transgraniczni czy uczniowie muszą dwa razy w tygodniu wykonywać test na koronawirusa, aby przekroczyć granicę. Sytuację na polsko-niemieckiej granicy komentują burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą, którzy chcieliby wprowadzenia samodzielnego testowania przez określone grupy.

Jeden darmowy test dla osób pracujących w Niemczech

22 marca 2021, 17:54
Ważna informacja dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy pracują na terenie Niemiec. Jak podaje MSW Brandenburgii, osoby zatrudnione na terenie landu, które podlegają ubezpieczeniu społecznemu będą mogły wykonać jeden test w tygodniu na koszt rządu Brandenburgii. Za drugi test, pracownik będzie musiał już sam zapłacić.

Dramatyczna sytuacja w Słubicach. Łzy i nerwy w gigantycznej kolejce do namiotu testowego COVID-19

22 marca 2021, 11:55
W poniedziałek 22 marca od samego rana w punkcie przy ul. Kościuszki w Słubicach tworzy się gigantyczna kolejka osób, które chcą wykonać test na COVID-19, aby móc pójść do pracy w Niemczech. Kolejka z każdą godziną robi się coraz dłuższa. Osoby stojące w kolejce są zmęczone i rozżalone całą sytuacją. Skarżą się, że muszą czekać nawet 3-4 godziny na wykonanie testu.

Maseczki, komu maseczki?

22 marca 2021, 08:21
Na terenie całego województwa lubuskiego trwa akcja rozdawania bądź nawet rozwożenia maseczek po domach mieszkańców. W akcje zaangażowane są głównie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W większych miastach organizowane są punkty, w których rozdawane są maseczki.

Nowe wytyczne na zamówienia komputerów

21 marca 2021, 23:33
Urząd Zamówień Publicznych wystosował nowe wskazówki odnośnie zamówień komputerów. Warto się z nimi zapoznać.

Gigantyczna kolejka do namiotu testowego COVID-19 w Słubicach [zdjęcia]

21 marca 2021, 12:17
Od niedzieli 21 marca Polska jest uznawana przez Niemcy jako kraj wysokiego ryzyka w związku z COVID-19. Tym samym wjeżdżając na teren Niemiec trzeba posiadać negatywny test na koronawirusa, oczywiście z pewnymi wyjątkami. Wprowadzenie obowiązkowych testów, to spory problem m.in. dla mieszkańców Słubic, którzy na co dzień pracują lub uczą się we Frankfurcie nad Odrą. W niedzielę od samego rana przed namiotem testowym w Słubicach ustawiają się gigantyczne kolejki.


Fotoreportaże