Wiadomości › Warto wiedzieć

W maju wrócimy do normalności? Jest na to duża szansa

26 kwietnia 2021, 17:25
Wszystko wskazuje na to, że już w maju możemy wrócić do w miarę normalnego życia. Jak zapowiada minister zdrowia, do funkcjonowania ma zostać przywróconych bardzo wiele sektorów, za których działaniem się już stęskniliśmy.

Laguna wróciła na odrzańskie szlaki. Wycieczki statkiem codziennie

26 kwietnia 2021, 16:38
Laguna wyrusza w swój pierwszy rejs w 2021 roku. Już z nowym właścicielem i zachowaniem reżimu sanitarnego. Najbardziej znany wycieczkowy statek w województwie lubuskim może zabrać na swój pokład 45 pasażerów. Statek ma kursować po Odrze codziennie, do końca października.

„Polski” seler pochodził z Holandii, a „polskie” ziemniaki z Francji.

26 kwietnia 2021, 12:04
Kolejna kara UOKiK dla właściciela Biedronki. Tym razem chodzi o wprowadzenie w błąd kupujących, jeżeli chodzi o kraj pochodzenia sprzedawanych towarów. Jak ustalił UOKiK, „polski” czosnek był z Hiszpanii, a „polskie” ziemniaki z Francji. Właściciel sieci sklepów ma zapłacić 60 milionów złotych kary. Obecnie kontrolowane są inne sklepy.

Bele z plastikiem stanęły na deptaku. Mają uświadomić mieszkańców

22 kwietnia 2021, 12:05
Z okazji Dnia Ziemi władze Zielonej Góry wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej ruszyły z akcją „Miasto bez plastiku”. W ramach akcji na zielonogórskim deptaku zostały ustawione bele z plastikiem. Ma to uświadomić mieszkańców ile plastiku produkują codziennie oraz wskazać, że ekologiczne zachowania są potrzebne.

Silny wiatr w Lubuskim. IMGW wydało ostrzeżenie

22 kwietnia 2021, 09:39
Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o bardzo silnym wietrze. Występować on będzie na wschodnich rubieżach naszego województwa, ale podmuchy mogą być odczuwalne wszędzie. Musimy więc uważać – szczególnie na drogach szybkiego ruchu, gdy z dużą prędkością wjeżdżamy na nieosłonięte od wiatru tereny. To może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Do zdarzeń jeżdżą Żukiem. Marzy im się prawdziwy wóz strażacki

20 kwietnia 2021, 14:22
Do pożarów jeżdżą wozem bez wody. Ratują życie poszkodowanych w wielu wypadkach drogowych, przyjeżdżając na miejsce zdarzenie wysłużonym Żukiem. Czas, aby pojazd z minionej epoki przeszedł na emeryturę. Ochotnicy z OSP Mostki zbierają pieniądze na wymarzone auto.

W sklepach coraz drożej, a to nie koniec podwyżek

16 kwietnia 2021, 17:33
Jedzenie idzie w górę. Nie chodzi tu wcale o te zamawiane na wynos, czy odbierane w restauracji. Nasz sklepowy koszyk jest coraz droższy, a będzie jeszcze drożej. Fala wzrostu cen żywności dopiero przed nami.

Koniec z maseczkami na dworze? Minister nie mówi NIE, ale...

16 kwietnia 2021, 16:38
Jedni nie wyobrażają sobie wejścia do sklepu bez maseczki, inni ostentacyjnie unikają tego nakazu. Maseczki towarzysza nam już od kilkunastu miesięcy. Czy wzorem ubiegłego roku, w okresie wiosenno-letnim, chociaż na dworze będziemy mogli oddychać bez zakrytego nosa i ust?

Działki ROD są w cenie. Najdroższe kosztują nawet 30 tysięcy złotych!

16 kwietnia 2021, 10:17
Kolejny rok z rzędu serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych. Ofert nie brakuje, ale wyraźnie widać, że przez pandemię ceny działek ROD znacząco wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku średnia cena ogródków działkowych w mieście wynosiła 6-9 tys. zł, teraz jest to 14-16 tys. zł.

Oszustwo na mandat. Nie daj się nabrać na fałszywe SMS-y

14 kwietnia 2021, 16:03
Były oszustwa wyłudzające dane z portali sprzedażowych, z paczkomatów. Oszuści podszywali się też pod instytucje bankowe. Teraz ci, którzy czyhają na nasze pieniądze, znaleźli kolejny sposób – na niezapłacony mandat.


Fotoreportaże