Wiadomości › Warto wiedzieć

Gminy toną w śmieciach. Wszędzie są dzikie wysypiska

12 kwietnia 2021, 12:47
W miejscu uprzątniętych śmieci w mgnieniu oka pojawiają się nowe. Wiosenne porządki w wielu lubuskich gminach to wręcz syzyfowe prace. Władze Szprotawy apelują o obywatelską czujność i informowanie władze o osobach, które nielegalnie wywożą śmieci.

Lockdown w całej Polsce został przedłużony!

7 kwietnia 2021, 11:51
W środowe przedpołudnie podczas konferencji prasowej, minister zdrowia ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Oznacza to, że nadal pozostaną zamknięte duże sklepy budowlane i meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne. A przedszkola i żłobki będą funkcjonowały z ograniczeniami.

Gdzie ta wiosna? Będzie chłodno i deszczowo

6 kwietnia 2021, 14:37
Miało być ciepło i słonecznie, a wszystko wskazuje na to, że na prawdziwą wiosnę będziemy musieli jeszcze poczekać. Długoterminowe prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Mniejsze lub większe opady deszczu możliwe są codziennie przez najbliższe dwa tygodnie. Temperatura też nie zachwyci.

Powrót do szkół jeszcze w kwietniu? To całkiem możliwe

6 kwietnia 2021, 10:54
To może być dobra informacja dla rodziców uczniów szkół podstawowych. Jest szansa, że jeszcze w kwietniu do szkół wrócą uczniowie klas I-III. Taką informację przekazał wiceminister edukacji narodowej w porannej rozmowie w Radiu Zet.

Tesco zmienia się w Netto. Pierwszy w lubuskim sklep zamknięty będzie 22 kwietnia

31 marca 2021, 13:10
Tesco powoli znikać będzie z naszego krajobrazu Netto wytypowało już 18 placówek sieci Tesco, które jako pierwsze zostaną przekształcone w market duńskiej sieci. Ma to nastąpić już po świętach. W województwie lubuskim jak na razie będzie to jeden sklep – w Kostrzynie nad Odrą przy ulicy Gorzowskiej.

Wyrywkowa kontrole na granicy z Niemcami

30 marca 2021, 11:48
Patrole Straży Granicznej pojawiły się na polsko-niemieckich granicach. Co prawda nie ma stałych punktów kontroli, ale funkcjonariusze zatrzymują wytypowane przez siebie pojazdy. Na żądanie funkcjonariuszy musimy okazać negatywny wynik testu, bądź udać się bezpośrednio na kwarantannę.

Ważne zmiany przy powrocie do Polski. Potrzebny negatywny test na COVID-19

29 marca 2021, 16:09
Od wtorku 30 marca rząd wprowadza zmiany w zasadach kwarantanny dla osób wracających do Polski z zagranicy. Dla wracających ze strefy Schengen będzie obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego nie później niż 48 po przekroczeniu granicy. Natomiast na osoby wracające spoza strefy Schengen zostanie nałożona obowiązkowa kwarantanna. Zwolni z niej jedynie negatywny test wykonany już w Polsce.

Święta Wielkanocne bez tradycyjnej święconki

26 marca 2021, 14:34
Drugi rok z rzędu święta Wielkanocne odbędą się w cieniu pandemii koronawirusa. Z powodu dużej liczby osób zakażonych COVID-19 i wprowadzonych w całym kraju obostrzeń, w sobotę 3 kwietnia nie odbędzie się tradycyjne święcenie pokarmów.

Pierwsza w Polsce ulica Papcia Chmiela jest w Słubicach!

25 marca 2021, 17:17
W Polsce jest już pierwsza ulica Papcia Chmiela, a dokładniej Henryka Jerzego Chmielewskiego. Zmarły 21 stycznia ojciec Tytusa, Romka i A’tomka stał się patronem jednej z ulic w Słubicach w województwie lubuskim. Zadecydowali o tym radni, podczas zdalnej sesji Rady Miasta.

Zaostrzony lockdown w całej Polsce już od soboty!

25 marca 2021, 11:30
Podczas konferencji prasowej premier i minister zdrowia przedstawili najnowsze obostrzenia, które będą obowiązywały od soboty 27 marca w całej Polsce. Wśród najważniejszych zmian jest to, że zamknięte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie, a także duże sklepy meblowe i budowlane. Zamknięte zostaną również żłobki i przedszkola.


Fotoreportaże