Wiadomości › Warto wiedzieć

Silny wiatr w Lubuskim. IMGW wydało ostrzeżenie

22 kwietnia 2021, 09:39
Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o bardzo silnym wietrze. Występować on będzie na wschodnich rubieżach naszego województwa, ale podmuchy mogą być odczuwalne wszędzie. Musimy więc uważać – szczególnie na drogach szybkiego ruchu, gdy z dużą prędkością wjeżdżamy na nieosłonięte od wiatru tereny. To może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Do zdarzeń jeżdżą Żukiem. Marzy im się prawdziwy wóz strażacki

20 kwietnia 2021, 14:22
Do pożarów jeżdżą wozem bez wody. Ratują życie poszkodowanych w wielu wypadkach drogowych, przyjeżdżając na miejsce zdarzenie wysłużonym Żukiem. Czas, aby pojazd z minionej epoki przeszedł na emeryturę. Ochotnicy z OSP Mostki zbierają pieniądze na wymarzone auto.

W sklepach coraz drożej, a to nie koniec podwyżek

16 kwietnia 2021, 17:33
Jedzenie idzie w górę. Nie chodzi tu wcale o te zamawiane na wynos, czy odbierane w restauracji. Nasz sklepowy koszyk jest coraz droższy, a będzie jeszcze drożej. Fala wzrostu cen żywności dopiero przed nami.

Koniec z maseczkami na dworze? Minister nie mówi NIE, ale...

16 kwietnia 2021, 16:38
Jedni nie wyobrażają sobie wejścia do sklepu bez maseczki, inni ostentacyjnie unikają tego nakazu. Maseczki towarzysza nam już od kilkunastu miesięcy. Czy wzorem ubiegłego roku, w okresie wiosenno-letnim, chociaż na dworze będziemy mogli oddychać bez zakrytego nosa i ust?

Działki ROD są w cenie. Najdroższe kosztują nawet 30 tysięcy złotych!

16 kwietnia 2021, 10:17
Kolejny rok z rzędu serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych. Ofert nie brakuje, ale wyraźnie widać, że przez pandemię ceny działek ROD znacząco wzrosły. Jeszcze w ubiegłym roku średnia cena ogródków działkowych w mieście wynosiła 6-9 tys. zł, teraz jest to 14-16 tys. zł.

Oszustwo na mandat. Nie daj się nabrać na fałszywe SMS-y

14 kwietnia 2021, 16:03
Były oszustwa wyłudzające dane z portali sprzedażowych, z paczkomatów. Oszuści podszywali się też pod instytucje bankowe. Teraz ci, którzy czyhają na nasze pieniądze, znaleźli kolejny sposób – na niezapłacony mandat.

Hotele zamknięte na majówkę. Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli

14 kwietnia 2021, 10:42
W środowe przedpołudnie odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia podczas której zostały ogłoszone najnowsze zmiany w związku z restrykcjami. Do przedszkoli i żłobków wracają dzieci. Będzie można również uprawiać sport na wolnym powietrzu - chodzi tutaj o rozgrywki młodzieżowych. Minister jednak nie pozostawił złudzeń i zapowiedział, że podczas majówki pozostaną zamknięte hotele.

Już nie tylko reklamówki. Zapłacimy więcej za kawę, czy piwo w plastiku

14 kwietnia 2021, 08:50
Jednorazówki miały stopniowo znikać z naszego otoczenia. Do ich używania miała zniechęcić nas opłata recyklingowa, czyli danina do państwa za to, ze kupujemy reklamówki. Podatek obowiązuje od dwóch lat, ale wyraźnego spadku sprzedaży nie widać.

Gminy toną w śmieciach. Wszędzie są dzikie wysypiska

12 kwietnia 2021, 12:47
W miejscu uprzątniętych śmieci w mgnieniu oka pojawiają się nowe. Wiosenne porządki w wielu lubuskich gminach to wręcz syzyfowe prace. Władze Szprotawy apelują o obywatelską czujność i informowanie władze o osobach, które nielegalnie wywożą śmieci.

Lockdown w całej Polsce został przedłużony!

7 kwietnia 2021, 11:51
W środowe przedpołudnie podczas konferencji prasowej, minister zdrowia ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Oznacza to, że nadal pozostaną zamknięte duże sklepy budowlane i meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne. A przedszkola i żłobki będą funkcjonowały z ograniczeniami.


Fotoreportaże