Wiadomości › Warto wiedzieć

Sylwester bez godziny policyjnej

27 grudnia 2020, 18:46
Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki tłumaczył, że w Sylwestra nie będzie godziny policyjnej, ponieważ musiałby zostać wprowadzony stan wyjątkowy. A tego rząd nie planuje. Jednak premier apelował o to, aby świętować w kameralnym gronie, nie przemieszczać się, a przede wszystkim aby nie strzelać fajerwerkami i petardami.

Podwyżki cen śmieci w 2021 roku. Kto zapłaci więcej?

26 grudnia 2020, 19:29
Śmieci – jest ich więcej i są coraz droższe. Od 1 stycznia w wielu gminach na terenie województwa lubuskiego obowiązywać będą nowe, o wiele wyższe stawki za odbiór odpadów. Drogo jest w gminach zrzeszonych w związku Eko-Przyszłość, a najwięcej zapłacą mieszkańcy gminy Sulechów. Na drugim biegunie jest mała gmina wiejska z powiatu międzyrzeckiego.

Bus ze szczepionkami przeciwko COVID-19 wjechał do Polski

25 grudnia 2020, 23:04
W pierwszy dzień świąt wieczorem bus marki mercedes sprinter przewożący pierwszą partię szczepionek przeciwko COVID-19 przekroczył Polską granicę. Tuż przed godz. 22 bus ze szczepionkami wjechał na autostradę A2 w Świecku i ruszył dalej w trasę policyjnym konwoju.

Po świętach ograniczenia w galeriach. Co będzie zamknięte?

22 grudnia 2020, 14:32
Znana jest już lista sklepów, które będą mogły działać w galeriach handlowych po 28 grudnia. Wyjątków jest bardzo dużo, prościej byłoby wymienić branże, które zostaną zamknięte. Chodzi głównie o sklepy z odzieżą i wszelkiego rodzaju wyspy handlowe.

Jak złożyć pozew o alimenty?

22 grudnia 2020, 13:56
Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Mówiąc prościej, alimenty należą się dziecku niezależnie od jego wieku aż do momentu, gdy jest w stanie zapewnić sobie samo utrzymanie. Obalić trzeba powszechnie obowiązujący mit, iż obowiązek alimentacji wygasa automatycznie, gdy dziecko kończy 18 lat.

Wigilia bez godzin dla seniorów

22 grudnia 2020, 12:20
W czwartek 24 grudnia nie będą obowiązywały godziny dla seniorów. Wszystko przez to, że w Wigilię sklepy są czynne krócej. Dlatego też zawieszenie godzin dla seniorów ma umożliwić pozostałym osobom zrobienie zakupów na ostatnią chwilę.

Rossmann: Pomagamy jak umiemy. Pomoc trafiła do województwa lubuskiego

22 grudnia 2020, 12:02
Środki higieny osobistej, chemia gospodarcza, żywność i karma dla zwierząt o wartości 4 mln zł trafią do 157 organizacji charytatywnych w całej Polsce. Taki jest efekt czwartej już edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”. Pomoc trafiła również do Gorzowa i Zielonej Góry.

Sylwester 2020 - czy policjant będzie miał prawo nas ukarać?

22 grudnia 2020, 11:03
Jakie są Wasze plany na Sylwestra 2020/21? Czy policjanci będą patrolować osiedla? Czy mogą karać nas mandatami?

Świąteczne zakupy last minute. Jak długo będą otwarte sklepy?

21 grudnia 2020, 16:30
Jeżeli planujecie zakupy na ostatnią chwilę w Wigilię, to musicie liczyć się z tym, że wszystkie sklepy i galerie handlowe są czynne krócej. W czwartek 24 grudnia w najdłużej czynne będą Żabki, Intermarche i Dino – do godz. 14.

Rzecznik rządu: W sylwestra policja będzie mogła wystawiać mandaty

21 grudnia 2020, 09:19
Na podstawie rozporządzenia ws. nowych obostrzeń, policja będzie miała możliwość wystawiania mandatów osobom, które bez powodu ujętego w rozporządzeniu pojawią się od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 rano 1 stycznia na ulicach - przekazał w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.


Fotoreportaże