Wiadomości › Warto wiedzieć

Pierwsza w Polsce ulica Papcia Chmiela jest w Słubicach!

25 marca 2021, 17:17
W Polsce jest już pierwsza ulica Papcia Chmiela, a dokładniej Henryka Jerzego Chmielewskiego. Zmarły 21 stycznia ojciec Tytusa, Romka i A’tomka stał się patronem jednej z ulic w Słubicach w województwie lubuskim. Zadecydowali o tym radni, podczas zdalnej sesji Rady Miasta.

Zaostrzony lockdown w całej Polsce już od soboty!

25 marca 2021, 11:30
Podczas konferencji prasowej premier i minister zdrowia przedstawili najnowsze obostrzenia, które będą obowiązywały od soboty 27 marca w całej Polsce. Wśród najważniejszych zmian jest to, że zamknięte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerskie, a także duże sklepy meblowe i budowlane. Zamknięte zostaną również żłobki i przedszkola.

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą chcą wprowadzenia samodzielnego testowania na COVID-19

24 marca 2021, 18:24
Od minionej niedzieli Polska jest uznawana przez Niemcy jako kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym pracownicy transgraniczni czy uczniowie muszą dwa razy w tygodniu wykonywać test na koronawirusa, aby przekroczyć granicę. Sytuację na polsko-niemieckiej granicy komentują burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą, którzy chcieliby wprowadzenia samodzielnego testowania przez określone grupy.

Jeden darmowy test dla osób pracujących w Niemczech

22 marca 2021, 17:54
Ważna informacja dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy pracują na terenie Niemiec. Jak podaje MSW Brandenburgii, osoby zatrudnione na terenie landu, które podlegają ubezpieczeniu społecznemu będą mogły wykonać jeden test w tygodniu na koszt rządu Brandenburgii. Za drugi test, pracownik będzie musiał już sam zapłacić.

Dramatyczna sytuacja w Słubicach. Łzy i nerwy w gigantycznej kolejce do namiotu testowego COVID-19

22 marca 2021, 11:55
W poniedziałek 22 marca od samego rana w punkcie przy ul. Kościuszki w Słubicach tworzy się gigantyczna kolejka osób, które chcą wykonać test na COVID-19, aby móc pójść do pracy w Niemczech. Kolejka z każdą godziną robi się coraz dłuższa. Osoby stojące w kolejce są zmęczone i rozżalone całą sytuacją. Skarżą się, że muszą czekać nawet 3-4 godziny na wykonanie testu.

Maseczki, komu maseczki?

22 marca 2021, 08:21
Na terenie całego województwa lubuskiego trwa akcja rozdawania bądź nawet rozwożenia maseczek po domach mieszkańców. W akcje zaangażowane są głównie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W większych miastach organizowane są punkty, w których rozdawane są maseczki.

Nowe wytyczne na zamówienia komputerów

21 marca 2021, 23:33
Urząd Zamówień Publicznych wystosował nowe wskazówki odnośnie zamówień komputerów. Warto się z nimi zapoznać.

Gigantyczna kolejka do namiotu testowego COVID-19 w Słubicach [zdjęcia]

21 marca 2021, 12:17
Od niedzieli 21 marca Polska jest uznawana przez Niemcy jako kraj wysokiego ryzyka w związku z COVID-19. Tym samym wjeżdżając na teren Niemiec trzeba posiadać negatywny test na koronawirusa, oczywiście z pewnymi wyjątkami. Wprowadzenie obowiązkowych testów, to spory problem m.in. dla mieszkańców Słubic, którzy na co dzień pracują lub uczą się we Frankfurcie nad Odrą. W niedzielę od samego rana przed namiotem testowym w Słubicach ustawiają się gigantyczne kolejki.

Polregio ogranicza połączenia w lubuskim. Sprawdź rozkład jazdy

19 marca 2021, 13:42
Ważne informacje dla pasażerów podróżujących kolejami regionalnymi w dwóch relacjach na terenie lubuskiego. Od 24 marca Polregio wprowadza czasowe zmiany w kursowaniu pociągów. Ma to związek z kolejną falą pandemii koronawirusa.

Lockdown w całej Polsce już od soboty! Dzieci przechodzą na naukę zdalną

17 marca 2021, 15:14
Podczas konferencji prasowe minister zdrowia przedstawił najnowsze obostrzenia, które będą obowiązywały w całej Polsce, a nie tak jak do tej pory tylko w czterech województwach, w tym województwie lubuskim. Wśród najważniejszych zmian jest to, że od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia dzieci z klas I-III będą mogły uczyć się wyłącznie zdalnie.


Fotoreportaże