Wiadomości › Zielona Góra

Niebezpieczny wypadek na skrzyżowaniu nagrała kamera monitoringu [film]

19 października 2021, 12:12
Kierujący alfą romeo zignorował czerwone światło na sygnalizacji świetlnej w Zielonej Górze i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do niebezpiecznego zderzenia z audi. Wszystko nagrały kamery monitoringu miejskiego. W wynik wypadku, ranna została pasażerka alfy romeo, która z urazem miednicy została zabrana do szpitala.

Wybuch gazu w zielonogórskim Marzęcinie

12 października 2021, 12:22
Do groźnego zdarzenia doszło we wtorkowe przedpołudnie w zielonogórskim Marzęcinie. W jednym z pomieszczeń nagromadził się gaz z nieszczelnej butli. W pewnej chwili doszło do wybuchu. Jedna osoba została poszkodowana.

Nalot na mieszkania w Zielonej Górze. Zatrzymano dwóch przestępców

23 września 2021, 09:04
Dwóch mieszkańców Zielonej Góry trafiło kilka dni temu do aresztu. To wynik działań miejscowej policji oraz funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymania to kontynuacja sprawy z 2019 roku, która dotyczyła handlu tytoniem i narkotykami.

Przewrócona ciężarówka blokowała kilkanaście godzin trasę S3. Kierowca był pijany

22 września 2021, 13:15
Przez kilkanaście godzin była zablokowana droga S3 pomiędzy Sulechowem a Zieloną Górą. A wszystko przez przewróconą ciężarówkę, która zablokowała oba pasy ruchu. Jak się okazało, za kierownicą siedział 55-letni mężczyzna, który był pijany. W swoim organizmie miał 1,7 promila alkoholu.

Horror w hodowli psów. Skandaliczne warunki, psy w tragicznym stanie [zdjęcia]

22 września 2021, 09:31
Działacze z OTOZ Animals Zielona Góra interweniowali w hodowli psów w gminie Babimost, która była członkiem Związku Kynologicznego w Polsce. To co zastali wolontariusze w hodowli to prawdziwy horror – psy miały guzy, wrośnięte szwy po cesarskim cięciu czy dziury w dziąsłach i przebywały w skandalicznych warunkach. Odebrano łącznie 29 psów, w tym 11 szczeniąt.

Mieszkańcy Zielonej Góry zdecydują jak ma wyglądać schronisko

20 września 2021, 11:00
Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Operator schroniska, zielonogórski oddział OTOZ Animals wielokrotnie apelował do mieszkańców o pomoc. Schronisko, które zostało przez nich przejęte, było w opłakanym stanie, a zwierzęta przebywały w tragicznych warunkach. Powoli, krok po kroku, dzięki ogromnej pomocy wielu instytucji i osób prywatnych, udało się doprowadzić pomieszczenia i infrastrukturę schroniska do stanu, który pozwalał na normalne funkcjonowanie.

Tragiczne skutki wypadku pod Zieloną Górą. Busem kierował 21-latek

14 września 2021, 12:33
W poniedziałkowym wypadku zginął 21-letni kierujący busem, natomiast kierujący autobusem z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Poważnie ranne zostały jeszcze 3 inne osoby, które decyzją lekarzy natychmiast trafiły do szpitali na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego

Karetka transportu medycznego zderzyła się czołowo z autobusem PKS. Jedna osoba nie żyje, kilkadziesiąt jest rannych

13 września 2021, 16:28
W poniedziałkowe popołudnie na drodze krajowej nr 32 z Zielonej Góry w stronę Krosna Odrzańskiego doszło do czołowego zderzenia karetki transportu medycznego z autobusem PKSu. Jedna osoba zginęła, natomiast 50 osób jest poszkodowanych. Trwa akcja ratunkowa służb.

Sprzedawali podróbki na giełdzie i jarmarku WInobraniowym

8 września 2021, 13:54
Kolejna akcja zielonogórskich policjantów skierowana przeciwko handlarzom podrabianymi towarami. Tym razem wpadli oszuści, którzy handlowali podrobionym towarem na rynku rolno - towarowym oraz na jednym ze stoisk zielonogórskiego Winobrania.

Jak zachęcić licealistów do szczepień? Dyrektor zielonogórskiej szkoły proponuje nawet 5 tys. zł nagrody

30 sierpnia 2021, 13:40
W środę 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dlatego też, aby powrót do szkoły był bezpieczny, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze wspólnie z radą rodziców wpadł na pomysł, jak zachęcić młodzież do szczepień przeciwko COVID-19. Klasa z najwyższym współczynnikiem szczepień otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł.


Fotoreportaże