Wiadomości › Zielona Góra

Zmarła 12-letnia Pola. Była uczestniczką dramatycznego wypadku na S3 [zdjęcia]

17 lipca 2021, 15:55
Na początku lipca na drodze ekspresowej S3 koło Zielonej Góry doszło do dramatycznego wypadku. Bus wiozący dzieci na obóz kolarski uderzył w stojący na pasie awaryjnym pojazd wojskowy. Najciężej ranna została 12-letnia Pola, która doznała poważnych obrażeń głowy. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, po 11 dniach spędzonych w szpitalu, dziewczynka zmarła.

Lubuski poseł chce konfiskaty aut pijanych kierowców i przeznaczenia ich na licytację

16 lipca 2021, 10:59
Łukasz Mejza chce iść o krok dalej w zmianach dotyczących zaostrzenia kar dla pijanych kierowców i proponuje konfiskatę aut oraz przeznaczenie ich na licytację. Natomiast pieniądze ze sprzedaży auta pijanego kierowcy miałyby zostać przeznaczone na fundusz dla rodzin ofiar wypadków. Poseł Mejza zapowiada interpelację w tej sprawie i rozmowy w ministerstwem.

Zielonogórzanin zatrzymany z dużą ilością narkotyków

8 lipca 2021, 09:59
Zielonogórscy policjanci z Zespołu Wywiadowców zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Zatrzymanie było efektem żmudnej pracy dochodzeniowo śledczej policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. Zebrany w sprawie materiał dowodowy doprowadził do przedstawienia mężczyźnie zarzutów, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Oszukiwały na OLX. Teraz staną przed sądem

7 lipca 2021, 14:50
Oszuści na OLX, to już prawdziwa plaga. Po raz kolejny do jednostek policji w całym województwie lubuskim zgłaszają się osoby pokrzywdzone przez oszustów, działających na popularnym portalu ogłoszeniowym. Nie oznacza to jednak, ze osoby, które okradają nas z pieniędzy, nie są bezkarne. Jak się okazuje, policja po nitce, dociera do kłębka. Tak się stało w przypadku dwóch kobiet z Zielonej Góry.

Marszałek Polak pisze do premiera: mieszkańcy lubuskiego zostali skrzywdzeni

7 lipca 2021, 13:48
Lubskie otrzymało mniej pieniędzy w ramach regionalnych programów operacyjnych. Dlatego też marszałek Elżbieta Polak zdecydowała się napisać list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Apeluje w nim o jasne, przejrzyste i transparentne zasady rozdysponowania środków.

Zderzenie volkswagena z wojskowym honkerem na S3. Ranne zostały dzieci

5 lipca 2021, 12:12
W poniedziałkowe przedpołudnie na trasie S3 pomiędzy Zieloną Górą, a Nową Solą doszło do poważnego wypadku z udziałem volkswagena i wojskowego honkera. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało pięcioro dzieci. Najciężej ranna 12-latka zostałą zabrana śmigłowcem LPR do szpitala.

Ogromna ulewa w Zielonej Górze. Zalane ulice i piwnice

30 czerwca 2021, 11:42
Blisko 70 zgłoszeń o zalanych ulicach, piwnicach i zatkanych studzienkach kanalizacyjnych mają od samego rana zielonogórscy strażacy. Ulewa, która przeszła nad miastem, sparaliżowała ruch w niektórych miejscach.

Pożar w zielonogórskim Kiełpinie. Budynek spłonął doszczętnie

29 czerwca 2021, 09:00
Jedenaście zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia dwóch budynków w zielonogórskim Kiełpinie. Pożar wybuchł tuż po godzinie 6 rano, udało się go opanować dopiero po dwóch godzinach.

Słupki na deptaku ograniczą samowolę kierowców

18 czerwca 2021, 16:16
Można powiedzieć: w końcu! Po kilku nieudanych przetargach miasto Zielona Góra wybrało wykonawcę, która zamontuje system ograniczający wjeżdżanie samochodem na deptak. Słupki mają ukrócić samowolę kierowców, którzy notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego.

Kluczyki w pojemniku z butelkami. Pomogli pracownicy ZGK

14 czerwca 2021, 14:37
Zbierali się na wakacje, ale wynosząc butelki do pojemnika, przez przypadek wrzucili kluczyki do pojemnika. Na pomoc rodzinie z Zielonej Góry ruszył miejski Zakład Gospodarki Komunalnej.


Fotoreportaże