Wiadomości › Zielona Góra

Oferta na budowę słupków na deptaku o blisko pół miliona droższa

19 maja 2021, 11:13
Po kilku nieudanych przetargach, w końcu znalazła się jedna firma, która zdecydowała się na wybudowanie systemu kontroli ruchu drogowego na zielonogórskim deptaku. Problem w tym, że jedyny oferent zaproponował kwotę wyższą od przewidzianej o prawie 500 tysięcy złotych.

Nauczyciel wykorzystywał seksualnie uczniów. Usłyszał 42 zarzuty

17 maja 2021, 19:03
Szokujące zarzuty wobec nauczyciela ze szkoły podstawowej w Zielonej Górze. 29-letni nauczyciel usłyszał aż 42 zarzuty, które dotyczą 17 pokrzywdzonych dzieci. Mężczyzna miał m.in. wykorzystywać seksualnie uczniów, w tym obcować z nimi płciowo, doprowadzać do innej czynności seksualnej oraz nagrywać filmy pornograficzne z udziałem dzieci.

Wciąż trwają poszukiwania 15-letniego Marka. Po chłopcu nie ma śladu [zdjęcia]

15 maja 2021, 17:57
Strażacy wspólnie z innymi służbami do tej pory przeszukali w sumie 51 km dna rzeki oraz 4,5 tys. hektarów wokół rzeki Odry. Niestety jest brak śladów zaginionego 15-letniego Marka. Jednak pomimo to, służby wciąż szukają nastolatka. Chłopiec był ostatni raz widziany w poniedziałek 10 maja we wsi Ledno razem ze swoim kolegą Filipem. Niestety w piątek 14 maja, z rzeki Odry wyłowiono zwłoki 13-letniego Filipa.

Z rzeki wyłowiono zwłoki 13-letniego Filipa. Trwają poszukiwania drugiego chłopca

14 maja 2021, 16:01
Policja oficjalnie potwierdza, że w piątkowy poranek z rzeki Odry w okolicach miejscowości Osiecznica w powiecie krośnieńskim zostały wyłowione zwłoki poszukiwanego 13-letniego Filipa. Sekcja zwłok chłopca została zaplanowana na poniedziałek. Cały czas trwają poszukiwania drugiego z chłopców, 15-letniego Marka.

Tragiczny finał poszukiwań. Z rzeki wyłowiono zwłoki chłopca

14 maja 2021, 13:11
W piątkowy poranek doszło do tragicznego odkrycia w rzece Odrze w okolicach miejscowości Osiecznica w powiecie krośnieńskim. Żołnierze wyłowili z rzeki zwłoki chłopca. Według nieoficjalnych informacji, ma to być ciało poszukiwanego 13-letniego Filipa. Na miejscu pracuje policja i prokurator.

Mija kolejna doba poszukiwań Filipa i Marka. Co się stało z chłopcami? [zdjęcia]

13 maja 2021, 09:16
Od poniedziałkowego wieczora trwają poszukiwania 13-letniego Filipa i 15-letniego Marka, którzy wyszli z domu w miejscowości Ledno i zaginęli. W środę psy podjęły trop w okolicach rzeki Odry, a nad jej brzegiem znaleziono bluzę jednego z chłopców. W czwartek 13 maja rozpoczęła się kolejna doba poszukiwań chłopców. W działania są zaangażowane ogromne siły i środki.

Zalane ulice w Zielonej Górze. Sporo interwencji straży

13 maja 2021, 08:35
Pogoda wciąż płata figla. Po kilku wręcz upalnych dniach, w środowy późny wieczór nad Zieloną Górą przeszła nawałnica. Zalane zostały piwnice, garaże i prywatne posesje.

Z Zielonej Góry do Chorwacji i na Ukrainę? Są takie plany

13 maja 2021, 08:18
Lataliśmy do Turcji, teraz być może polecimy do Chorwacji. Niewielkie lotnisko w podzielonogórskim Babimoście ma ogromne ambicje. Jak zapewnia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, trwają rozmowy z przewoźnikami, którzy są zainteresowani uruchomieniem nowych połączeń.

Moment rozbicia się samolotu nagrała kamera monitoringu [film]

10 maja 2021, 14:58
W niedzielę 9 maja na zielonogórskim lotnisku w Przylepie doszło do wypadku lotniczego. Pilot ultralekkiego samolotu rozbił maszynę podczas próby lądowania. Samolot stanął w płomieniach, a 71-letni mężczyzna zginął na miejscu. Okazało się, że był nim Zbigniew Kuczma, polski milioner z ponad 30-letnim doświadczeniem za sterami samolotów. Moment wypadku nagrała kamera monitoringu.

Samolot rozbił się przy lądowaniu. Nie żyje pilot

9 maja 2021, 12:02
W niedzielne przedpołudnie na lotnisku w zielonogórskim Przylepie doszło wypadku lotniczego. Prywatny samolot podczas próby lądowania rozbił się, w skutek czego doszło do pożaru samolotu. Niestety pilot samolotu zginął na miejscu.


Fotoreportaże