Wiadomości › Zielona Góra

1000 złotych mandatu za kolizję z autobusem

2 marca 2021, 15:45
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego wyjaśniali wczoraj okoliczności zdarzenia, do którego doszło w centrum miasta. Kierujący mazdą młody mężczyzna wjechał pod jadący prawidłowo autobus komunikacji miejskiej. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Zielonogórzanie kochają swoje miasto

2 marca 2021, 11:12
Rzeczpospolita po raz kolejny przeprowadziła ranking miast. W trójce badanych miast znalazła się Zielona Góra, która znacznie wybiła się przed Kraków i Bydgoszcz. Mieszkańcy chwalą transport publiczny, sieć dróg, chodników i ścieżek rowerowych, dostępność Urzędu Miasta oraz ofertę rekreacyjną. Ochrona zdrowia i rynek pracy są natomiast oceniane najsłabiej.

„Markowe” ciuchy i buty zarekwirowane przez policjantów

2 marca 2021, 08:31
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przeprowadzili działania na terenie zielonogórskiej giełdy towarowej, pod kątem handlu podrobioną odzieżą i kosmetykami. W wyniku kontroli zlikwidowali stoiska i zatrzymali pięciu obywateli Bułgarii w wieku od 34 do 52 lat.

Zielonogórski Rower Miejski powraca!

26 lutego 2021, 10:32
Już od poniedziałku, 1 marca mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli ponownie korzystać z miejskich rowerów w Winnym Grodzie. Do dyspozycji mieszkańców będzie 400 pojazdów zlokalizowanych w 40 miejscach.

Jest ranking podstawówek. W Zielonej Górze najlepsza jest SP27

24 lutego 2021, 10:01
Portal waszaedukacja.pl opublikował najnowszy ranking szkół podstawowych w największych miastach w Polsce. W Zielonej Górze najlepsza jest „27”. W czołówce też dwójka i siódemka.

Szpital w Zielonej Górze znów potrzebuje rąk do pracy

22 lutego 2021, 10:30
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze potrzebuje rąk do pracy. Brakuje lekarzy i pielęgniarek, znów nie ma wolnych miejsc w szpitalu tymczasowym dla chorych na COVID-19.

Zielona Góra: tędy przebiegać będzie południowa obwodnica miasta

19 lutego 2021, 17:05
Wycinany jest już las pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry. Nowa droga jest potrzebna, ponieważ w znacznym stopniu odciąży zapchana Trasę Północną. Jest to największa inwestycja drogowa prowadzona przez miasto.

Operacja 10-miesięcznego Joachima trwała ponad 5 godzin

10 lutego 2021, 16:47
Joachim to 10-miesięczny chłopiec, który od urodzenia cierpiał na bardzo ciężką postać choroby Hirschsprunga. Choroba ta polega na tym, że w jelicie brakuje zwojów nerwowych, które są odpowiedzialne za perystaltykę. Pierwszym jej symptomem jest m.in. brak stolca w pierwszej dobie życia noworodka, a w dalszym życiu ciężkie zaparcia.

Ktoś wyrzucił króliczka w centrum miasta

9 lutego 2021, 19:43
W miniony weekend pracownicy OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra złapali króliczka, którego ktoś wcześniej wyrzucił w samym centrum miasta. Króliczek Boguś, bo tak nazwali go jego tymczasowi opiekunowie jest w złym stanie i potrzebuje opieki weterynaryjnej. Dlatego też „Animalsi” proszą o pomoc.

Tak kierowca MZK i przechodzień reanimowali mężczyznę, który stracił przytomność [film]

4 lutego 2021, 18:50
Na przystanku koło biblioteki wojewódzkiej w Zielonej Górze zasłabł mężczyzna. Do akcji ratunkowej ruszył kierowca autobusu MZK, który wjechał na zatoczkę oraz przypadkowy przechodzień. Do reanimacji wykorzystano defibrylator, który znajdował się w autobusie. Zobacz nagranie z akcji ratunkowej.


Fotoreportaże