Wiadomości › Zielona Góra

Ostatnie pożegnanie Jolanty Fedak [zdjęcia]

7 stycznia 2021, 16:31
W czwartek 7 stycznia konkatedrze pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze odbył się pogrzeb posłanki Jolanty Fedak. Pogrzeb miał charakter państwowy i wziął w nim udział m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Waldemar Pawlak czy Piotr Zgorzelski. Podczas mszy pogrzebowej Jolanta Fedak została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a odznaczenie wręczył minister Andrzej Dera.

Będzie więcej łóżek na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze

7 stycznia 2021, 13:12
Na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze rozpoczął się remont. Na pierwszym piętrze budynku zostaną zagospodarowane dawno nieużywane pomieszczenia. Dzięki inwestycji powstaną tam trzy sale z łazienkami. Leczyć się tam będzie mogło dodatkowych siedmiu pacjentów.

W Zielonej Górze ruszy choinkowy eko patrol

5 stycznia 2021, 16:29
Co zrobić z choinkami po świętach? To pytanie zadaje sobie każdy, kto zdecydował się na żywe drzewo w swoim domu. W Zielonej Górze w sobotę 9 stycznia ruszy Choinkowy Eko Patrol, w ramach którego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej będą zbierali choinki spod altan śmietnikowych.

Stop Shop powstanie w Zielonej Górze. Kiedy otwarcie?

5 stycznia 2021, 10:11
Za rok ma nastąpić otwarcie nowego parku handlowego w Zielonej Górze. STOP SHOP Zielona Góra będzie miało 14 sklepów o łącznej powierzchni ponad 6600 metrów kwadratowych. STOP SHOP Zielona Góra powstanie bezpośrednio przy osiedlu Pomorskim.

Miasto dobuduje drugi pas Szosy Kisielińskiej

29 grudnia 2020, 13:40
500-metrowy odcinek Szosy Kisielińskiej od wjazdu na osiedle Pomorskie do Ronda Orląt Lwowskich doczeka się w końcu remontu. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo, rozładowane będą też korki.

Zielona Góra nie rezygnuje z pokazu fajerwerków w Sylwestra

29 grudnia 2020, 13:28
Władze Zielonej Góry nie zrezygnowały z organizacji zabawy sylwestrowej. Impreza z pleneru zostanie przeniesiona do sieci. Jak się okazuje, prezydent Janus Kubicki postanowił również zorganizować miejski pokaz fajerwerków. Te punktualnie o północy zostaną wystrzelone ze Wzgórza Winnego.

Wiemy jak będzie wyglądać parking przy szpitalu w Zielonej Górze

29 grudnia 2020, 11:16
Szpital i okolice wprost są zapchane przez samochody. To wstyd, że do tej pory nie ma tam porządnego parkingu – mówił w maju 2020 roku prezydent Janusz Kubicki. To wtedy, razem z marszałek Elżbietą Polak, miasto zdecydował o się na wybudowanie wielopoziomowego parkingu, który powstanie przy ulicy Waryńskiego.

Zamiast serca, w Zielonej Górze są "winogronka" na nakrętki

28 grudnia 2020, 15:38
Do końca 2020 roku, a zostało już niewiele czasu – na ulicach Zielonej Góry pojawi się 13 pojemników do zbierania nakrętek. Jednak zielonogórskie pojemniki, to nie typowe serca takie jak w innych miastach. Decyzją prezydenta Janusza Kubickiego, serce zostało zastąpione winogronem.

Zielona Góra: Nie żyje 41-latek. Doszło do zabójstwa?

24 grudnia 2020, 18:34
W wigilijne popołudnie w Zielonej Górze doszło do tragedii. W jednym z mieszkań zostało znalezione ciało 41-letniego mężczyzny. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Śledczy nie wykluczają zabójstwa.

Policyjny pościg za pijanym 17-latkiem. Zobacz nagranie [film i zdjęcia]

21 grudnia 2020, 14:17
W niedzielę w nocy ulicami Zielonej Góry był prowadzony pościg za pijanym 17-latkiem, który kierował osobowym chryslerem. Podczas pościgu 17-latek uderzył m.in. w policyjny radiowóz, a swoją ucieczkę zakończył na drzewie. Właśnie usłyszał zarzuty. Według ustaleń policjantów, samochodem miał również kierować 22-letni pasażer. Policjanci opublikowali właśnie nagranie z monitoringu na którym widać pościg.


Fotoreportaże