Wiadomości › Zielona Góra

Budki dla jerzyków znów do wzięcia

7 maja 2021, 13:58
Miasto Zielona Góra po raz kolejny organizuje akcję rozdawania budek dla jerzyków. Wszystko przez to, że kwietniowa akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i 200 budek rozeszło się w zaledwie 10 minut. Tym razem zielonogórski magistrat przygotował do rozdania również 200 domków dla jerzyków.

Kolejny sklep Action otwarty w województwie lubuskim [zdjęcia]

6 maja 2021, 10:14
Sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów rozrasta się w województwie lubuskim. Po kwietniowym debiucie w Nowej Soli przyszedł czas na drugi sklep w Zielonej Górze. Nowy market został otwarty w czwartek 6 maja w centrum handlowo-usługowym przy ul. Zjednoczenia 106.

Jest umowa na budowę parkingu wielopoziomowego. Zobaczcie, jak będzie wyglądać!

5 maja 2021, 15:49
Stało się! Umowa jest już podpisana. Warszawska firma Budimex S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego Południe wybuduje wielopoziomowy parking w miejscu obecnego parkingu u stóp Wzgórza Winnego. Obiekt będzie miał trzy kondygnacje. Na dachu planowana jest strefa rekreacji, z placem zabaw i torem do jazdy.

Zaniedbany pies trafił do schroniska. Mieszkał ze szczurami

29 kwietnia 2021, 12:34
Zamknięty w prowizorycznym kojcu, choć tę zniszczoną klatkę trudno nazwać kojcem. Kojec wyłożony zamiast równym podłożem, to błotem zmieszanym z psią kupą. Wokół szczury. Całe stado. Taki obraz zobaczyli wolontariusze zielonogórskiego OTOZ Animals na jednej z posesji. Pies został oddany pod opiekę schroniska.

Szefostwo zielonogórskiej policji straci stanowisko? Wszczęto postępowania dyscyplinarne

29 kwietnia 2021, 10:48
Komendant wojewódzki policji w Gorzowie wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec komendanta miejskiego policji w Zielonej Górze i jednego zastępcy. Natomiast wobec drugiego zastępcy wszczęto postępowanie wyjaśniające. Według nieoficjalnych informacji, powodem mają być m.in. szczepienia przeciwko COVID-19, gdzie policjanci mieli wykorzystać swoje wpływy i przyjąć szczepionkę na długo przed wyznaczonym terminem dla służb mundurowych.

Budki dla jerzyków w Zielonej Górze rozeszły się w 10 minut. Teraz wieszają je strażacy

29 kwietnia 2021, 10:36
Budki dla jerzyków rozdawane przez zielonogórski magistrat rozeszły się jak świeże bułeczki. Miasto zakupiło 200 takich budek, których rozdawanie miało trwać dwie godziny. Zniknęły w 10 minut. Teraz strażacy pomagają instalować budki na budynkach, bo jerzyki przylecą do Polski na początku maja.

Więcej miejsc dla maluszków. Rusza rozbudowa żłobka w Zielonej Górze

27 kwietnia 2021, 13:01
Dobra wiadomość dla młodych rodziców. Niebawem w żłobku przy Alei Wojska Polskiego pojawi się 60 dodatkowych miejsc dla najmłodszych zielonogórzan. Wszystko to będzie możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch+

Plac przy Palmiarni będzie zamknięty przez 1,5 roku. Rusza budowa parkingu wielopoziomowego

26 kwietnia 2021, 16:43
Niebawem ruszy budowa nowego parkingu wielopoziomowego przy zielonogórskiej Palmiarni. Z tego powodu, już od 10 maja dotychczasowy parking zostanie zamknięty. Prace mają potrwać 18 miesięcy.

Zielona Góra walczy z meszkami i komarami. Ruszają opryski, a miasto rozda mieszkańcom budki dla jerzyków

23 kwietnia 2021, 12:30
Miasto Zielona Góra idzie na wojnę z meszkami i komarami. Na terenie miasta zostaną przeprowadzone opryski aż w 120 wyznaczonych miejscach. Mało tego, w sobotę urzędnicy będą rozdawać mieszkańcom drewniane budki dla jerzyków, czyli ptaków, które potrafią zjeść dziennie nawet 20 tys. owadów.

Chłodniejsza zima to wyższe rachunki za ogrzewanie

23 kwietnia 2021, 10:35
Mimo że kalendarzowo mamy już w miarę zaawansowaną wiosnę, to grzejniki w niektórych domach wciąż muszą być rozkręcone. Co to oznacza dla naszych portfeli? Rachunki za ogrzewanie będę o wiele wyższe.


Fotoreportaże