Wiadomości › Zielona Góra

34 tysiące zebrano na leczenie chorej Ani z Zielonej Góry

24 stycznia 2021, 11:22
Nasza licytacja na rzecz chorej Ani przeszła najśmielsze oczekiwania! - piszą organizatorzy. Kilkugodzinna akcja przyniosła wspaniałe rezultaty. Wszyscy, którzy brali udział w aukcjach, dołożyli się do zakupu najdroższego leku świata. Zebrano w sumie blisko 34 tysiące złotych.

Chciał podpalić drzwi. Agresywny sąsiad trafił w końcu za kratki

22 stycznia 2021, 12:44
Agresywnego sąsiada, który groził pozbawieniem życia i podpaleniem mieszkania zatrzymali zielonogórscy policjanci. Jak się okazało, to nie pierwszy występek 33-latka. Wcześniej mężczyzna groził śmiercią mieszkańcom Osiedla Pomorskiego.

Pobiegnij z prezydentem Kubickim, wesprzyj leczenie chorej Ani

22 stycznia 2021, 11:12
Bieganie po lesie w towarzystwie prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, cz też sprzątanie mieszkania przez przewodniczące Sejmiku Lubuskiego można będzie wylicytować podczas akcji charytatywnej na rzecz chorej, 6-miesięcznej zielonogórzanki. Na jej leczenie potrzeba 9,5 miliona złotych.

14 stacji bada jakość powietrza w Zielonej Górze

22 stycznia 2021, 09:00
Zobacz, czym oddychasz. W Zielonej Górze już 14 stacji pomiarowych sprawdza jakość powietrza. Jak donosi portal wzielonej.pl, większość z nich ufundowali prywatni sponsorzy. Ostatnio nowe punkty pomiarowe pojawiły się w Zawadzie i Ochli.

Składowisko w Przylepie czeka na likwidację. Miastu brakuje 19 milionów złotych

21 stycznia 2021, 13:25
Najtańsza oferta na likwidację niebezpiecznego składowiska odpadów w pod zielonogórskim Przylepie przekracza o 19 milionów złotych możliwości magistratu. Wszystko wskazuje na to, że kolejny trzeci z kolei przetarg zostanie unieważniony.

W firmie stały i się kurzyły, a teraz pomagają zwierzakom

18 stycznia 2021, 18:29
Zewnętrzne nagrzewnice, które na co dzień mają służyć do ogrzewania uczestników imprez plenerowych, czy też osób przesiadujących na ogródkach przy pubach, teraz grzeją futra zwierzaków. Prywatna firma przekazała zewnętrzne nagrzewnice do zielonogórskiego schroniska. To strzał w 10!

80-latek stracił przytomność czekając na test na koronawirusa. Uratowali go żołnierze

18 stycznia 2021, 15:28
Dwóch żołnierzy reanimowało 80-letniego mężczyznę na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Mężczyzna czekał w kolejce na pobranie pobranie wymazu i w pewnym momencie stracił przytomność. Na szczęście błyskawiczna akcja uratowała życie 80-latka, który trafił na oddział kardiologiczny.

Zielona Góra: Nie będzie zwolnienia z opłat za koncesję na alkohol

18 stycznia 2021, 11:00
Wśród osób, które liczą straty z powodu lockdownu są właściciele lokali gastronomicznych. Oprócz opłat za czynsz, wypłaty dla pracowników etc., muszą również do końca stycznia zapłacić za koncesję na sprzedaż alkoholu. Dlatego też właściciele lokali, które obecnie są zamknięte, chcieli zwolnienia z opłaty koncesji na alkohol aż do momentu, kiedy będą mogli ponownie się otworzyć. Władze Zielonej Góry tłumaczą, że obowiązujące przepisy na to nie zezwalają.

Schronisko w Zielonej Górze apeluje o pomoc do ludzi dobrej woli

14 stycznia 2021, 13:13
Zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt potrzebuje pomocy. Dzięki niej bezdomne koty i psiaki będą mogły żyć w naprawdę godziwych warunkach. OTOZ apeluje o narzędzia, które pomogą w modernizacji schroniska.

Nie dała się oszukać na "policjanta"

14 stycznia 2021, 08:57
Czujna zielonogórzanka nie dała się oszukać na fałszywego policjanta. Oszuści, którzy próbują wyłudzić od nas pieniądze, są coraz bardziej przebiegli. Ci w Zielonej Górze telefoniczne poinformowali kobietę, że prowadzą działania w sprawie oszust i wypytywali o ją oszczędności. Na szczęście kobieta nie dała się nabrać i zgłosiła sprawę pod 112.


Fotoreportaże