Wiadomości › Zielona Góra

Jest zezwolenie na budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry

30 listopada 2020, 17:17
Prezydent Janusz Kubicki odebrał dziś z rąk wojewody lubuskiego decyzję o zezwoleniu na realizację budowy południowej obwodnicy Zielonej Góry. - Wiele lat zabiegaliśmy o to, by ta inwestycja mogła powstać. Wydaje się, że jest ona czymś, co rozwiąże problem, który wybrzmiewa już od wielu lat – mówi prezydent Kubicki.

Młodzi mężczyźni brutalnie pobili 85-latkę w Zielonej Górze

30 listopada 2020, 13:32
Bili po twarzy i kopali 85-letnią kobietę, która od ciosów straciła przytomność. Sprawcami byli młodzi zielonogórzanie, którzy zażądali od starzej kobiety pieniędzy. Dzięki szybkiej reakcji świadków udało się zatrzymać groźnych przestępców.

80 studentów pomaga w szpitalu zakaźnym

29 listopada 2020, 13:36
Studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego zgłosili się do pomocy w szpitalu covidowym. W ramach wolontariatu pomaga blisko 80 studentów - są to przede wszystkim studenci studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. W grudniu część z nich, zostanie przeniesiona do szpitala tymczasowego

Zderzenie z policyjnym radiowozem

25 listopada 2020, 18:13
Osobowym oplem wjechał w policyjny radiowóz, który jako pojazd uprzywilejowany jechał na interwencję. Policjanci mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Poszkodowani funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala.

Szpital tymczasowy powstaje w Zielonej Górze

24 listopada 2020, 13:06
To ma być najbardziej nowoczesny szpital tymczasowy w kraju. 7 grudnia planowane jest uruchomienie tej placówki w Zielonej Górze. Budowę tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19 odwiedził dziś wojewoda lubuski.

Zielona Góra: Zabił siekierą 60-letnia kobietę

24 listopada 2020, 10:28
Makabryczne odkrycie w jednym z mieszkań w Zielonej Górze. W samym centrum miasta, przy ulicy Dąbrowskiego, doszło do zabójstwa. Aresztowano 62-letniego mężczyznę.

Kości i łopaty w bagażniku spalonego pojazdu. Wiemy skąd pochodzą

23 listopada 2020, 11:06
To brzmiało dość makabrycznie. Spalony samochód w lesie, w środku łopata i… ludzkie kości. To zobaczyli strażacy, którzy zostali wezwani do pożaru pojazdu pod Zieloną Górą. Miejscowi policjanci szybko rozwikłali tę tajemniczą zagadkę.

Ścieżka rowerowa połączy Nową Sól i Zieloną Górę

23 listopada 2020, 09:17
Coraz bliżej do ścieżki rowerowej dla Lubuskiego Trójmiasta. Niebawem ruszą prace projektowe ścieżki, która połączy Nową Sól z Zieloną Górą. Ma być to tez przedłużenie istniejącej ścieżki „Kolej na rower”

Chcemy stanąć w jednym szeregu z pielęgniarkami i ratownikami

23 listopada 2020, 08:41
Olga i Klaudia od kilku miesięcy pomagają w zielonogórskim szpitalu. Studentki szóstego roku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego apelują do swoich kolegów i koleżanek, aby ci również zgłosili się do pracy jako wolontariusze.

Pożar forda w lesie. W bagażniku znaleziono kości i łopaty

22 listopada 2020, 15:44
W niedzielny poranek dyżurny zielonogórskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu w lesie. Strażacy po ugaszeniu ognia, znaleźli w bagażniku kości oraz łopaty. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.


Fotoreportaże