Wiadomości › FNW

Nowa Sól: czy przy Wrocławskiej powstanie duży market budowlany?

11 lutego 2021, 13:04
Czy budynek po fabryce syntetyków w Nowej Soli zmieni się w duży market budowlany? Jest taka szansa. Właściciel nieruchomości złożył wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania tego obiektu.

Nowoczesne centrum kształcenia w Nowej Soli jest już gotowe [zdjęcia]

9 lutego 2021, 15:43
O takiej bazie dydaktycznej wiele szkół może tylko marzyć. Starostwo powiatowe w Nowej Soli zakończyło jedną z najważniejszych inwestycji, czyli przebudowę dawnych warsztatów zawodowych przy ul. Piłsudskiego w Nowej Soli. Dziś w tym miejscu znajduje się nowoczesne, doskonale wyposażone Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Nowej Soli. Przebudowa kosztowała 12 mln zł, natomiast samo doposażenie pracowni 2,5 mln zł.

78-latek uratowany przed zaczadzeniem

5 lutego 2021, 12:04
Do zdarzenia doszło w środę, 3 lutego w Kożuchowie. Do dyżurnego KPP w Nowej Soli wpłynęła informacja, że jeden z mieszkańców budynku przy Górskiej może być podtruty tlenkiem węgla. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że mężczyznę udało się uratować.

Rowerowa Stolica Polski inwestuje w infrastrukturę

5 lutego 2021, 11:10
Status Rowerowej Stolicy Polski zobowiązuje. Nowa Sól przymierza się do wybudowania w mieście tzw. portu rowerowego. Ma być to miejsce, gdzie rowerzyści będą mogli odpocząć, naładować akumulatory, czy naprawić swój pojazd.

Piękna kamienica z Kożuchowa zachwyciła jurorów

4 lutego 2021, 13:50
Tytuł Fasady Roku 2020 w kategorii obiektów po renowacji zdobył budynek w Kożuchowie. Przebudowa i remont kamienicy został ukończony w lipcu ubiegłego roku. Teraz kamienica Pod Aniołem będzie reprezentować nasz kraj w konkursie międzynarodowym.

Radni przekazali milion na dokończenie budowy obwodnicy Nowej Soli

1 lutego 2021, 10:36
Czas na dokończenie budowy południowej obwodnicy Nowej Soli. Ta kończy się obecnie na skrzyżowaniu z drogą na Głogów. Radni Nowej Soli przekazali na ten cel ponad milion złotych. Sama budowa nie nastąpi jednak zbyt szybko, bo dopiero zakończyły się prace nad dokumentacją techniczną.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą seata. Auto wjechało w dom

24 stycznia 2021, 11:31
W nocy z soboty na niedzielę doszło do policyjnego pościgu za kierującym seatem w Nowej Soli. Pościg zakończył się przy ul. Zielonogórskiej, gdzie kierowca uderzył w dom. Jak się okazało, 29-latek był pod wpływem alkoholu. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala.

Zabił sześć szczeniaków. Trafi za kratki na prawie 3 lata

21 stycznia 2021, 20:20
Jest finał makabrycznej sprawy 35-latka, który w ubiegłym roku uśmiercił sześć szczeniaków. Michał Sz. usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Sąd w Nowej Soli skazał go na 2 lata i 8 miesięcy bezwzględnego więzienia.

Nowa Sól pożegna kopciuchy. Mają na to plan!

20 stycznia 2021, 17:11
Smog i problemy z nim związane spędzają sen z oczu urzędników w wielu miastach. Były kontrole, były ożywione dyskusje, teraz czas na działania. Nowa Sól stworzyła plan na najbliższy czas, aby jak najbardziej zmniejszyć emisję szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery.

Kręcił „bączki” volkswagenem na parkingu. W aucie były małe dzieci

19 stycznia 2021, 13:16
Policjanci zatrzymali 29-letniego kierowcę volkswagena, który sprawdzał swoje umiejętności „rajdowego kierowcy” na oblodzonym parkingu marketu w Nowej Soli. Mężczyzna kręcił tzw. „bączki”, natomiast w samochodzie w trakcie manewrów znajdowało się trzech pasażerów - kobieta i dwoje małych dzieci w wieku 2 i 4 lat. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i zdecydowali, że skierują sprawę do sądu.


Fotoreportaże