Wiadomości › FSL

„Kolejny lockdown i brak Niemców to dla nas gwóźdź do trumny”

19 grudnia 2020, 19:30
Przedsiębiorcy ze Słubic, którzy mają swoje stoiska na przygranicznym bazarze załamują ręce. Dla nich obostrzenia wprowadzone przez stronę niemiecką to już trzeci lockdown w tym roku. Jak przyznają przedsiębiorcy, aż 99 procent osób robiących zakupy na bazarze, to klienci z Niemiec, których obecnie po prostu nie ma. Sprzedawcy podkreślają, że są obecnie w tragicznej sytuacji i nie wiedzą czy przetrwają, ponieważ są na skraju bankructwa.

Afera w szpitalu w Słubicach. Sprawą zajmuje się prokuratura

18 grudnia 2020, 10:08
Prokuratura Rejonowa w Słubicach prowadzi postępowanie w sprawie miejscowego szpitala pod kątem narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o wolontariusza, który bez posiadanych uprawnień miał wykonywać obowiązki pielęgniarza. Póki co, nikt nie ma przedstawionych zarzutów, postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Prokuratura przesłuchuje obecnie świadków i gromadzi materiał dowodowy.

Był tak pijany, że prawie wypadł z kabiny. Kierowca ciężarówki miał 2,5 promila

17 grudnia 2020, 10:36
Policjanci ze Słubic przerwali niebezpieczną jazdę samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 31. Osoba jadąca za tirem zgłosiła, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjanci zatrzymali pojazd ciężarowy, okazało się, że jego kierowca jest tak pijany, że prawie wypadł z kabiny. 51-letni obywatel Ukrainy miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Lockdown w Niemczech. Jak wygląda mały ruch graniczny?

17 grudnia 2020, 09:38
Do sklepu do Frankfurtu na zakupy już nie pojedziemy, ale do oddalonego kilkadziesiąt kilometrów od granicy Berlina – już tak. Sprawdziliśmy, jak wygląda mały ruch przygraniczny jeden dzień po wprowadzeniu w Niemczech lockdownu.

Czołowe zderzenie dwóch aut pod Rzepinem. Nie żyje jedna osoba

15 grudnia 2020, 17:25
Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej numer 134 w powiecie słubickim. Pomiędzy Rzepinem, a Lubiechnią doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - volkswagena i volvo. Kierowca volkswagena pomimo reanimacji nie przeżył wypadku, natomiast dwie osoby z volvo w ciężkim stanie zostały zabrane do szpitala.

Obostrzenia na granicy z Niemcami

14 grudnia 2020, 11:44
Od środy 16 grudnia do niedzieli 10 stycznia w Niemczech będzie obowiązywał tzw. twardy lockdown. To oznacza również zmiany na granicy polsko-niemieckiej. W Brandenburgii zostanie uchylona klauzula o tzw. „małym ruchu granicznym” pozwalająca dotychczas na wizyty do 24 godzin w dowolnym celu na terenie Niemiec. Jeżeli ktoś będzie chciał wybrać się na zakupy po niemieckiej stronie, będzie musiał liczyć się z 10-dniową kwarantanną.

Nowy plac zabaw powstał w Rzepinie

10 grudnia 2020, 15:54
Choć pogoda nie pozwala na korzystanie, to jednak cieszy oko. Nowoczesny plac zabaw powstał na ulicy Świerkowej w Rzepinie. Oddano go do użytku pod koniec listopada 2020 roku. Teraz czekamy na lepszą pogodę, aby najmłodsi mieszkańcy mogli go przetestować.

Utrudnienia przy Placu Wolności w Słubicach

10 grudnia 2020, 09:45
W ramach remontu dróg gminnych, władze Słubic zajęły się remontem ul. Plac Wolności. Na całym odcinku drogi zostaną wyregulowane studzienki kanalizacyjne i wpusty deszczowe oraz pojawi się nowy asfalt. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Słubice: Z powodu koronawirusa zostanie zamknięte przedszkole

8 grudnia 2020, 15:25
Burmistrz Słubic ogłosił, że od środy 9 grudnia zostaje zamknięte Przedszkole Samorządowe nr 1 w mieście. Wszystko przez dużą liczbę zakażeń koronawirusem wśród pracowników placówki. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkola dopiero w styczniu 2021 roku.

Mural Strajku Kobiet w Słubicach zniszczony. Przetrwał jeden dzień

5 grudnia 2020, 11:19
Na ścianie garaży Starostwa Powiatowego w Słubicach powstał mural Strajku Kobiet, który upamiętniał protesty i spacery ulicami miasta w obronie praw kobiet. Niestety dzieło artystów z grupy Art Garage zostało zniszczone. Wytrzymało zaledwie jeden dzień od oficjalnego odsłonięcia.


Fotoreportaże