Wiadomości › FZG

Wodociąg pod Szprotawą polepszy życie mieszkańców

24 lutego 2021, 12:16
Kwestia bezpieczeństwa dostaw wody, która przez blisko trzydzieści lat była zmorą mieszkańców Długiego, dzięki staraniom samorządu i dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich już wkrótce zostanie uregulowana. Wybudowany zostanie wodociąg wraz z przepompownią i zbiornikiem wody uzdatnionej w miejscowości Długie w gminie Szprotawa.

Pod Szprotawą nie powstanie ferma drobiu

23 lutego 2021, 10:58
Mieszkańcy Siecieborzyc i Witkowa mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ planowana inwestycja masowej hodowli drobiu nie dojdzie do skutku. Inwestor wycofał się z budowy obiektów inwentarskich.

Straż Miejska zapuka do drzwi trucicieli powietrza. Są wyniki kontroli

19 lutego 2021, 13:09
Lubuski Alarm Smogowy sprawdził powietrze w Żaganiu. Wytypowano miejsca, gdzie przekroczone jest stężenie pyłów PM10 w powietrzu. Niebawem pod te adresy zapuka Straż Miejska.

Żagań: miej wpływ na swoje miasto. Wypełnij ankietę

16 lutego 2021, 12:53
Miasto Żagań przygotowuje strategię rozwoju na lata 2021-31. Są to dokumenty, w których zostaną nakreślone główne kierunki rozwoju miasta. Teraz każdy mieszkaniec może mieć na to wpływ – wystarczy wypełnić ankietę dostępną na oficjalnych stronach miasta.

Żagań spychany na kolejową bocznicę?

12 lutego 2021, 13:44
Złe wieści dla korzystających pasażerów PKP Intercity z powiatu żarskiego i żagańskiego. Od marca czeka ich niemiła niespodzianka – alarmują przedstawiciele stowarzyszenia miłośników kolei. Czas podróży z Warszawy do Żagania zostanie wydłużony do 8,5 godziny.

W Szprotawie będą legalnie driftować na śniegu i lodzie

12 lutego 2021, 11:31
Nietypowa akcja szprotawskiego magistratu. Na pasie startowym byłego lotniska w Wiechlicach zorganizowano tor do zimowej jazdy samochodem. Pod okiem instruktorów każdy chętny będzie mógł przeszkolić się z zakresu techniki bezpiecznej jazdy na drodze pokrytej lodem i śniegiem.

Budynek po DZO w Szprotawie odzyska dawny blask

11 lutego 2021, 12:46
Zdewastowany budynek biurowy po Dolnośląskich Zakładach Odlewniczych odzyska swój blask. Od 2109 roku gmina Szprotawa jest właścicielem obiektów położonych przy ulicy Sobieskiego. Teraz powstaną tam nowoczesne mieszkania i lokale handlowe i usługowe.

Niezwykłe szkolenie wojskowych nurków na skutym lodem jeziorze [zdjęcia]

7 lutego 2021, 17:48
Podwodna nawigacja, wydostawanie się spod lodu, ewakuacja załóg z zatopionych pojazdów, czy w końcu wydobycie z podwodnych czeluści zatopionego sprzętu wojskowego to tylko niektóre umiejętności, jakie muszą posiadać i nieustannie doskonalić wojskowi nurkowie inżynierii. Dlatego też od kilku dni na skutym lodem jeziorze Rakowe na terenie poligonu w Wędrzynie ćwiczą nurkowie z kilku jednostek wojskowych.

Samorządowcy witają najmłodszych szprotawian

4 lutego 2021, 11:10
Każdy nowy mieszkaniec Szprotawy jest dla nas ważny – przekonuje burmistrz Mirosław Gąsik. Od tego roku w mieście w szczególny sposób witani na świecie będą najmłodsi. Szprotawski samorząd przygotował dla swoich nowych mieszkańców „Wyprawkę dla berbecia”.

Żagań wspiera remont pracowni tomografii komputerowej

4 lutego 2021, 10:58
Żagań przekaże powiatowi 260 tysięcy złotych na dokończenie remontu pracowni tomografii komputerowej w miejscowym szpitalu. To inwestycja, która będzie miała bezpośredni wpływ na zdrowie i życie mieszkańców.


Fotoreportaże