Do radnych wpłynęły petycje o niepoddawaniu mieszkańców szczepionkom przeciwko COVID-19

8 marca 2021, 09:52
fot. Shutterstock
Aż siedem petycji wpłynęło do Rady Miasta Zielonej Góry w sprawie niepoddawaniu mieszkańców szczepionkom przeciwko COVID-19. Wszystkie petycje zostały podczas ostatniej sesji rozpatrzone negatywnie.

Grupa mieszkańców Zielonej Góry złożyła siedem petycji do Rady Miasta Zielonej Góry. Wszystkie petycje chociaż miały różniącą się treść i były napisane przez różne osoby, to dotyczyły jednego. Podjęcia uchwały przez Radę Miasta Zielona Góra w sprawie uchwały o równości mieszkańców Zielonej Góry wobec prawa oraz o zakazie eksperymentów medycznych na mieszkańcach, czyli poddawaniu zielonogórzan szczepieniom przeciwko COVID-19.

- Każdy ma prawo do nie bycia poddawanym eksperymentom medycznym. Za taki należy uznać masowe szczepienie przeciwko Sars-Cov2 szczepionką nie przebadaną gruntownie, na którą ani producenci ani rząd nie daje gwarancji skuteczności oraz za której działania nie borą odpowiedzialności - czytamy w treści jednej ze złożonych petycji.

Jak się okazało, podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Zielona Góra, wszystkie petycje zostały rozpatrzone… negatywnie. Zielonogórscy radni nie zamierzają negować programu szczepień, który prowadzony jest obecnie w całej Polsce, w tym w województwie lubuskim. 

- Rada Miasta Zielona Góra podzielając stanowiska prezydenta miasta i opinię komisji skarg, wniosków i petycji po analizie petycji, w której wzywa się Radę Miasta do niepoddawania się eksperymentom medycznym/szczepieniom przeciwko COVID-19 mieszkańców Zielonej Góry rozpatruje się negatywnie. Rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 31 grudnia 2020 roku w sprawie metody zapobiegania COVID-19 wprowadzono możliwość wykonywania szczepień ochronnych. Szczepienia przeciwko tej chorobie zakaźnej nie są obowiązkowe. Apel zawarty w petycji dotyczy przyjętego przez rząd Narodowego Programu Szczepień i wykracza poza realne możliwości podjęcia skutecznych działań przez Radę Miasta Zielona Góra - tłumaczy Robert Górski, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji.


Podziel się


Komentarze



Pozostałe wiadomości