Wiadomości › Inwestycje

Żagań: nowa stołówka i kuchnia w SP2

18 grudnia 2020, 12:50
Co prawda szkoła teraz świeci pustkami, ale gdy tylko uczniowie do niej wrócą, będą mogli cieszyć się ze świeżo wyremontowanej stołówki w SP2 w Żaganiu. Szkoła otrzymała na ten cel dofinansowanie z rządowego programu “Posiłek w szkole i w domu”.

W Szprotawie w domach dziecka będzie bardzo rodzinnie

16 grudnia 2020, 13:38
W Szprotawie powstają dwa rodzinkowe domy dziecka. To nic innego, jak małe domy dziecka, w których podopieczni będą mieszkać w niemal domowych warunkach. Inwestycja realizowana przez Powiat Żagański rzeczowo oraz finansowo wspierana jest również przez gminę Szprotawa.

Nowy plac zabaw powstał w Rzepinie

10 grudnia 2020, 15:54
Choć pogoda nie pozwala na korzystanie, to jednak cieszy oko. Nowoczesny plac zabaw powstał na ulicy Świerkowej w Rzepinie. Oddano go do użytku pod koniec listopada 2020 roku. Teraz czekamy na lepszą pogodę, aby najmłodsi mieszkańcy mogli go przetestować.

Drzew już nie ma, czas na drugą jezdnię [zdjęcia]

9 grudnia 2020, 13:09
Prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 22 w Gorzowie idą pełną parą. Wykonawca zajmuje się obecnie robotami przy ul. Walczaka, gdzie wyciął już drzewa i przystąpił do budowy drugiej jezdni. Teren pod drugą nitkę drogi jest już uporządkowany i wyrównany.

Nowa Sól: Przeprowadzka do przebudowanego Elektryka na początku 2021 roku

8 grudnia 2020, 14:05
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na początku 2021 roku budynek CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli zostanie oddany do użytku. To będzie jedno z najbardziej nowoczesnych centrum kształcenia zawodowego w województwie lubuskim.

Trwa budowa zielonego przystanku w Zielonej Górze [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 12:43
Dwa zielone przystanki powstaną przy ul. Bohaterów Westerplatte oraz przy ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Obecnie trwa montaż pierwszego z nich. Inwestycja jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego.

W Gorzowie śmieci trafią pod ziemię [zdjęcia]

8 grudnia 2020, 09:56
Powoli zbliża się do końca inwestycja polegająca na budowie podziemnych śmietników przy ul. 30 Stycznia w Gorzowie. Betonowe silosy czekają już tylko na montaż w przygotowanym wykopie. Co istotne, sześć pojemników podziemnych zastąpi aż 46 zwykłych kubłów na śmieci.

Róże zniknęły z parku. Urzędnicy tłumaczą dlaczego

6 grudnia 2020, 14:53
Kilka dni temu z terenu parku Wiosny Ludów zniknęły róże. Część mieszkańców Gorzowa zaczęła zastanawiać się, co stało się z krzewami różanymi. Głos w tej sprawie postanowili zabrać urzędnicy, którzy tłumaczą, że róże zostały wykopane i przesadzone w inne miejsce. Wszystko przez planowaną rewitalizację parku.

Szprotawa doposaża szkoły w nowoczesny sprzęt do nauki zdalnej

27 listopada 2020, 14:55
102 kamery internetowe oraz 35 mikrofonów pojemnościowych trafi do uczących się dzieci i młodzieży z terenu gminy Szprotawa. Jak informuje magistrat, urządzenia po zakończeniu epidemii trafią do szkół.

Gorzów: miasto chce wyremontować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej

26 listopada 2020, 13:45
5,5 miliona złotych ma kosztować kompleksowy remont ostatniego fragmentu ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie. Władze miasta właśnie starają się o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2022 roku.