Wiadomości › Na drogach

Na DK22 ma być bezpieczniej. Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania na Kołczyn

2 marca 2021, 12:13
Trwają już prace na skrzyżowaniu drogi krajowej 22 z drogą powiatową na Kołczyn/Sulęcin. Niedawno wycięte zostały drzewa tuż przy skrzyżowaniu, drogowcy zabierają się do pracy.

Coraz drożej na stacjach benzynowych w całym regionie lubuskim

26 lutego 2021, 12:12
W ostatnich dniach lutego paliwa na stacjach po raz kolejny w tym roku podrożały, a skala podwyżek w przypadku benzyn i diesla przekroczyła 10 groszy – donosi branżowy portal e-petrol.pl

Remont mostu w Świerkocinie. Mieszkańcy sami zorganizowali sobie transport

23 lutego 2021, 13:01
Do końca czerwca trwać mają prace przy przebudowie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej numer 131 w Świerkocinie. Mieszkańcy nie chcą jeździć codziennie objazdem kilkadziesiąt kilometrów przez Gorzów, znaleźli sposób na dotarcie do szkoły, czy pracy.

Dziury w drogach wyrastają jak "grzyby po deszczu"

17 lutego 2021, 14:05
Tak w kilku słowach można opisać to, co właśnie widzimy na naszych drogach. Najbardziej dziurawe są te, które gruntownego remontu nie widziały już dawno. Łaty po zimie odpadają i robią się jeszcze większe wyrywy.

Trudne warunki na drogach. O wypadek, czy kolizję nietrudno.

16 lutego 2021, 12:14
Zalegający na drogach śnieg i niskie temperatury powietrza sprawiają, że na drogach jest bardzo ślisko. Przekonał się o tym kierowca osobówki, który po tym jak stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Utrudnieniem dla kierowców jest także zwierzyna leśna, której zachowania w wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Uważajmy, gdyż w takich warunkach nie trudno o wypadek.

Czołówka pługopiaskarki i ciężarówki. Nie żyje jedna osoba [zdjęcia]

16 lutego 2021, 08:30
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło tuż przed godziną 7 rano na krajowej 92 w okolicach miejscowości Stok w powiecie świebodzińskim. Zderzyły się tam ciężarówka z pługopiaskarką. Niestety jest ofiara śmiertelna.

Podróż autostradą w kierunku Poznania coraz droższa

13 lutego 2021, 10:18
W poniedziałkowy poranek, 15 lutego, podróżujący autostradą A2 w kierunku Poznania zapłacą więcej. Co ważne, podwyżka opłat za przejazd dotyczy jedynie odcinka od Nowego Tomyśla do Konina. Za przejazd lubuskim odcinkiem nadal będziemy płacić 18 złotych.

Policja apeluje: jedź ostrożnie i uważaj na pieszych

12 lutego 2021, 12:34
Padający, czy zalegający na jezdni śnieg utrudnia jazdę kierowcom. Dlatego w pobliżu przejść musimy być bardzo czujni. Pieszy może wtargnąć na jezdnię i nie będzie możliwości bezpiecznego zatrzymania pojazdu. To może skończyć się tragicznie.

Tragiczne warunki na zasypanych śniegiem drogach

8 lutego 2021, 13:55
Zima dała się we znaki kierowcom w całym województwie lubuskim. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem dróg, ponieważ cały czas pada śnieg. Sytuacji nie poprawia również mróz w okolicach -11 stopni Celsjusza, który powoduje, że sól się nie rozpuszcza i nie roztapia śniegu oraz lodu zalegającego na ulicach. Fatalne warunki sprawiają, że na drogach województwa lubuskiego dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Natomiast kierowcy samochodów ciężarowych mają problemy z podjechaniem pod górki.

Śnieżna zawierucha na S3 [zobacz film]

8 lutego 2021, 09:00
Uwaga na drogach. Na całym lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 zalega warstwa śniegu i koleiny. Do tego dość mocno wiejący wiatr sprawia, że na drodze pojawiają się zamiecie śnieżne.


Fotoreportaże