Wiadomości › Na drogach

Gorzów: miasto chce wyremontować ostatni fragment ul. Kostrzyńskiej

26 listopada 2020, 13:45
5,5 miliona złotych ma kosztować kompleksowy remont ostatniego fragmentu ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie. Władze miasta właśnie starają się o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2022 roku.

Lubuskie: na stacjach benzynowych nieco drożej

26 listopada 2020, 10:08
Tankowanie jest coraz droższe. Po dużych spadkach spowodowanych kolejną falą pandemii koronawirusa, ceny na lubuskich stacjach benzynowych pną się powoli w górę.

Z pierwszeństwem na pasach, ale bez telefonu w ręce

25 listopada 2020, 18:19
Najpewniej w 2021 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Rada ministrów przyjęła właśnie nowelizację ustawy, która zakłada wprowadzenie pierwszeństwa dla pieszych na pasach. Natomiast piesi przechodząc przez jezdnię będą mieli zakaz używania telefonów komórkowych i innych urządzeń rozpraszających uwagę.

Czy zima po raz kolejny zaskoczy drogowców?

24 listopada 2020, 09:18
Przed nami okres zimowy, na drogach może być niebezpiecznie. Zarządcy dróg przygotowują się do walki ze skutkami nadchodzącej zimy. Pamiętać musimy, że nie ma możliwości, aby w kilka minut po ustaniu opadów odśnieżyć wszystkie drogi. Potrzebna jest więc rozwaga i cierpliwość.

Drezdenko: ulica Pierwszej Brygady doczeka się remontu

18 listopada 2020, 15:11
Nareszcie dobra wiadomość dla mieszkańców Drezdenka. Za kwotę blisko 6 milionów złotych wykonany zostanie remont jednej z najważniejszych ulic w mieście. Zniszczona i długo nieremontowana droga zyska nowy blask.

Ciężarówka z jajkami zablokowała trasę S3

22 października 2020, 19:48
Ciężarówka z 17 tonami jajek leży na drodze ekspresowej S3. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na lubuskim odcinku tej drogi – pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Kilkanaście osób zaangażowanych jest w zbieranie jajek, aby możliwe było postawienie pojazdu na koła.


Fotoreportaże