Wiadomości › Nasze zdrowie

Dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod wojewodę

13 grudnia 2020, 13:16
Od 1 stycznia 2021 roku dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod Lubuski Urząd Wojewódzki, a nie tak jak do tej pory pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Gorzowie, ale pod Lubuski Urząd Wojewódzki. W związku ze zmianami LUW szuka dodatkowych osób do pracy i czeka na zgłoszenia. Dyspozytorzy medyczni mogą liczyć na etat, zarobki na poziomie blisko 6 tys. zł brutto oraz dodatki.

Niezwykła akcja w Zielonej Górze. Portret za osocze

10 grudnia 2020, 18:21
Zielona Góra dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Portret za osocze". Każdy z ozdrowieńców, który zdecyduje się oddać osocze może liczyć na darmową sesję zdjęciową. Ważne, aby mieć ze sobą zaświadczenie. Akcja trwa do odwołania.

Szpital w Skwierzynie zostanie „odmrożony”

10 grudnia 2020, 10:21
Po miesiącu funkcjonowania jako szpital covidowy, placówka w Skwierzynie wróci do normalnego funkcjonowania. Od poniedziałku 14 grudnia zostanie otwarty oddział wewnętrzny, a co za tym idzie placówka wraca do przyjmowania pacjentów w trybie pilnym i planowym.

Budynki do triażu powstają przy oddziale zakaźnym

10 grudnia 2020, 09:22
Samorząd województwa lubuskiego wsparł budowę pomieszczeń dla triażu, które budowane są przed oddziałem chorób zakaźnych szpitala w Zielonej Górze.

W szpitalu w Drezdenku sprawdzisz czy masz przeciwciała koronawirusa

8 grudnia 2020, 12:13
Od środy 9 grudnia osoby, które zgłoszą się do laboratorium diagnostycznego szpitala powiatowego w Drezdenku, będą mogły wykonać badania w celu wykrycia przeciwciał przeciwko SARS-Cov-2 w klasie IgM oraz IgG. Badania będą odpłatne, a pacjent będzie czekał maksymalnie dwa dni na ich wynik.

Szpital tymczasowy w Zielonej Górze przyjął pierwszych pacjentów [zdjęcia]

7 grudnia 2020, 14:40
W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie szpitala tymczasowego w Zielonej Górze. Jest to nowoczesny szpital, który został wyposażony w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. Pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem zostali już przyjęci do placówki, natomiast w najbliższych dniach ma tutaj trafić łącznie 56 osób.

Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszą w lutym 2021 roku

2 grudnia 2020, 13:54
Polska podpisała już umowy i zamówiła ponad 45 mln dawek szczepionki na koronawirusa. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki pierwsze szczepienia rozpoczną się już w lutym 2021 roku. Natomiast szczepionka będzie darmowa i dobrowolna.

Szpital tymczasowy gotowy na otwarcie

1 grudnia 2020, 13:36
Szpital tymczasowy w Zielonej Górze praktycznie jest gotowy do startu. Uruchomienie placówki zaplanowano na 7 grudnia. Cały czas do szpitala dostarczany jest sprzęt medyczny.

Sąsiedzi z Frankfurtu z darami w słubickim szpitalu

30 listopada 2020, 09:56
Dary do słubickiego szpitala płyną z każdej strony, ale wciąż brakuje podstawowych rzeczy dla pacjentów. Szpital apeluje o dalszą pomoc. Potrzebne są zarówno przekąski, jak i pieluchomajtki, szczoteczki do zębów czy ciepłe skarpety.

80 studentów pomaga w szpitalu zakaźnym

29 listopada 2020, 13:36
Studenci z Uniwersytetu Zielonogórskiego zgłosili się do pomocy w szpitalu covidowym. W ramach wolontariatu pomaga blisko 80 studentów - są to przede wszystkim studenci studenci kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. W grudniu część z nich, zostanie przeniesiona do szpitala tymczasowego


Fotoreportaże