Wiadomości › Nasze zdrowie

„Medycy nie mogą być awangardą ruchu antyszczepionkowego”

23 grudnia 2020, 12:17
Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszają w niedzielę 27 grudnia. Jak się okazało, deklarację o przystąpieniu do szczepienia złożyło zaledwie 30% pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz 60% personelu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Jak podkreśla dyrektor stacji pogotowia, nie można pozwolić na to, aby medycy byli awangardą systemu antyszczepionkowego.

Dwa lubuskie szpitale w "złotej setce"

17 grudnia 2020, 23:10
Szpital w Nowej Soli na 19 miejscu, w Gorzowie na 26. Rzeczpospolita opublikowała coroczny ranking szpitali – tzw. złotą setkę. W badaniu uczestniczą te szpitale, które dobrowolnie chcą skonfrontować swoje funkcjonowanie z innymi placówkami. Badania przeprowadzone były w tym roku, jednak oceniały rok 2019.

Karetki stoją w kolejce przed SORem w Zielonej Górze

17 grudnia 2020, 19:36
Ratownicy medyczni z Zielonej Góry przyznają wprost, że kolejka karetek przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w zielonogórskim szpitalu to już codzienność. Podkreślają, że brakuje miejsc nie tylko na szpitalnych oddziałach, ale również na samym SORze. Dlatego zmuszeni są czekać z pacjentami na pokładzie karetki nawet przez kilka godzin.

Szpital w Drezdenku dostał 10 łóżek od WOŚP

17 grudnia 2020, 09:33
10 specjalistycznych łóżek czterosekcyjnych trafiło do Szpitala Powiatowego w Drezdenku. Jest to dar fundacji WOŚP, która wspomaga placówki służby zdrowia od wielu lat. Nowe łóżka to lepszy komfort dla pacjentów i sprawna obsługa przez personel.

To pierwsza taka operacja w Lubuskiem. Pokonano zaawansowanego tętniaka aorty u 87-latka

14 grudnia 2020, 12:28
Takiej operacji w województwie lubuskim jeszcze nie było, a w całym kraju nieczęsto się ją wykonuje. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej pokonali zaawansowanego tętniaka aorty u 87-letniego pacjenta, który trafił do lecznicy z Gorzowa.

Dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod wojewodę

13 grudnia 2020, 13:16
Od 1 stycznia 2021 roku dyspozytorzy medyczni będą podlegać pod Lubuski Urząd Wojewódzki, a nie tak jak do tej pory pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Gorzowie, ale pod Lubuski Urząd Wojewódzki. W związku ze zmianami LUW szuka dodatkowych osób do pracy i czeka na zgłoszenia. Dyspozytorzy medyczni mogą liczyć na etat, zarobki na poziomie blisko 6 tys. zł brutto oraz dodatki.

Niezwykła akcja w Zielonej Górze. Portret za osocze

10 grudnia 2020, 18:21
Zielona Góra dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Portret za osocze". Każdy z ozdrowieńców, który zdecyduje się oddać osocze może liczyć na darmową sesję zdjęciową. Ważne, aby mieć ze sobą zaświadczenie. Akcja trwa do odwołania.

Szpital w Skwierzynie zostanie „odmrożony”

10 grudnia 2020, 10:21
Po miesiącu funkcjonowania jako szpital covidowy, placówka w Skwierzynie wróci do normalnego funkcjonowania. Od poniedziałku 14 grudnia zostanie otwarty oddział wewnętrzny, a co za tym idzie placówka wraca do przyjmowania pacjentów w trybie pilnym i planowym.

Budynki do triażu powstają przy oddziale zakaźnym

10 grudnia 2020, 09:22
Samorząd województwa lubuskiego wsparł budowę pomieszczeń dla triażu, które budowane są przed oddziałem chorób zakaźnych szpitala w Zielonej Górze.

W szpitalu w Drezdenku sprawdzisz czy masz przeciwciała koronawirusa

8 grudnia 2020, 12:13
Od środy 9 grudnia osoby, które zgłoszą się do laboratorium diagnostycznego szpitala powiatowego w Drezdenku, będą mogły wykonać badania w celu wykrycia przeciwciał przeciwko SARS-Cov-2 w klasie IgM oraz IgG. Badania będą odpłatne, a pacjent będzie czekał maksymalnie dwa dni na ich wynik.


Fotoreportaże