Wiadomości › FKR

Trudne warunki na drogach. O wypadek, czy kolizję nietrudno.

16 lutego 2021, 12:14
Zalegający na drogach śnieg i niskie temperatury powietrza sprawiają, że na drogach jest bardzo ślisko. Przekonał się o tym kierowca osobówki, który po tym jak stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Utrudnieniem dla kierowców jest także zwierzyna leśna, której zachowania w wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Uważajmy, gdyż w takich warunkach nie trudno o wypadek.

Skradzione w Niemczech audi policjanci odzyskali w Gubinie

25 stycznia 2021, 10:32
Nie pomogła kolczatka, pościg na terenie Niemiec też zakończył się niepowodzeniem. Policjanci zza Odry przekazali informacje o uciekającym kierowcy osobowego audi, które zostało skradzione na terenie Niemiec. Okazało się, że złodziej wjechał do Polski przez most w Gubinie. Tu namierzyli go miejscowi policjanci.

Oszustwo na paczkomat. Kobieta straciła 26 tys. zł

15 stycznia 2021, 10:24
Niewiele trzeba, żeby stać się ofiarą oszustwa. Przekonała się o tym 34-latka, która oczekując na odbiór przesyłki w paczkomacie, weszła w przesłanego za pomocą sms-a linka, za pomocą którego miała otrzymać kod umożliwiający odbiór przesyłki. Kod nie przyszedł, za to ktoś przejął jej konto bankowe i wziął na jej dane kredyt na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Wóz strażacki zamienił się w… pług do odśnieżania [zdjęcia]

13 stycznia 2021, 12:16
Nietypowe rozwiązanie w gminie Maszewo w powiecie krośnieńskim. Do odśnieżania lokalnych dróg został zaangażowany wóz strażacki z OSP Radomicko. Tylko we wtorek strażacy odśnieżyli aż 70 km dróg w gminie.

Krosno: rozbudowa wałów i remont mostu

13 stycznia 2021, 10:26
Na ośmiu wałach w Krośnie Odrzańskim przeprowadzone będą prace modernizacyjne. Ma to podnieść bezpieczeństwo mieszkańców, którzy narażeni są na skutki przejścia fali wezbraniowej na Odrze. Mieszkańcy Krosna zyskają też nowe drogi pieszo-rowerowe, remontu doczeka się most.

23-letni pirat drogowy zatrzymany pod Krosnem

11 stycznia 2021, 11:21
Dzielnicowi z Krosna Odrzańskiego ruszyli w pościg za kierowcą peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekając stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a po porzuceniu pojazdu kontynuował ucieczkę pieszo.

Gubin: sprawdź, czym oddychasz

11 stycznia 2021, 08:50
Mobilna stacja pomiaru powietrza pojawiła się w Gubinie. Od kilku dni mieszkańcy tego miasta mogą sprawdzić, czym oddychają. Stacja działa w ramach monitoringu prowadzonego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Śmiertelne potrącenie 72-letniej kobiety

9 stycznia 2021, 10:25
W sobotni poranek przy ul. Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierująca audi potrąciła 72-letnią kobietę na pasach. Niestety pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia pieszej.

Kolęda "na wynos" w Krośnie Odrzańskim [zdjęcia]

6 stycznia 2021, 11:09
W czasach pandemii każdy radzi sobie, jak tylko potrafi. Doskonałym tego przykładem są również księża z jednej z parafii w Krośnie Odrzańskim, którzy z racji braku wizyty duszpasterskiej w domach wiernych postanowili przygotować dla nich pakiety „kolędowe” na wynos. Co w nim znajdziemy? Wodę święconą, kredę, kadzidło oraz modlitwę.

Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów - całe lubuskie

5 stycznia 2021, 10:50
Już 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ.


Fotoreportaże