Wiadomości › FZG

W powiecie żagańskim powstaną nowe ścieżki rowerowe

5 marca 2021, 09:26
Trwają prace nad koncepcją stworzenia sieci ścieżek rowerowych łączących miejscowości powiatu żagańskiego. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyło się spotkanie, podczas którego omówiono plany współpracy oraz możliwości inwestycyjne, w tym pozyskania wsparcia zewnętrznego do budowy tras dla miłośników dwóch kółek oraz zdrowego stylu życia.

Foto-pułapki i monitoring sposobem na zaśmiecanie terenów

2 marca 2021, 08:42
Dzikie wysypiska śmieci, to problem każdej gminy. Zwolenników niszczenia środowiska nie brakuje, a nielegalnych odpadów wciąż przybywa. Gmina Szprotawa sprząta teren po byłym lotnisku. W tym miejscu zamontowano tez foto-pułapki i monitoring, aby zniechęcić tych, którzy zaśmiecają nasze otoczenie.

25-latka pod wpływem narkotyków uciekała ulicami Żagania

26 lutego 2021, 13:16
Była pod wpływem metamfetaminy, nie miała uprawnień, a samochód był bez ubezpieczenia i przeglądu. Po krótkim pościgu ulicami Żagania policjanci zatrzymali 25-letnią kobietę.

Wodociąg pod Szprotawą polepszy życie mieszkańców

24 lutego 2021, 12:16
Kwestia bezpieczeństwa dostaw wody, która przez blisko trzydzieści lat była zmorą mieszkańców Długiego, dzięki staraniom samorządu i dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich już wkrótce zostanie uregulowana. Wybudowany zostanie wodociąg wraz z przepompownią i zbiornikiem wody uzdatnionej w miejscowości Długie w gminie Szprotawa.

Pod Szprotawą nie powstanie ferma drobiu

23 lutego 2021, 10:58
Mieszkańcy Siecieborzyc i Witkowa mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ planowana inwestycja masowej hodowli drobiu nie dojdzie do skutku. Inwestor wycofał się z budowy obiektów inwentarskich.

Straż Miejska zapuka do drzwi trucicieli powietrza. Są wyniki kontroli

19 lutego 2021, 13:09
Lubuski Alarm Smogowy sprawdził powietrze w Żaganiu. Wytypowano miejsca, gdzie przekroczone jest stężenie pyłów PM10 w powietrzu. Niebawem pod te adresy zapuka Straż Miejska.

Żagań: miej wpływ na swoje miasto. Wypełnij ankietę

16 lutego 2021, 12:53
Miasto Żagań przygotowuje strategię rozwoju na lata 2021-31. Są to dokumenty, w których zostaną nakreślone główne kierunki rozwoju miasta. Teraz każdy mieszkaniec może mieć na to wpływ – wystarczy wypełnić ankietę dostępną na oficjalnych stronach miasta.

Żagań spychany na kolejową bocznicę?

12 lutego 2021, 13:44
Złe wieści dla korzystających pasażerów PKP Intercity z powiatu żarskiego i żagańskiego. Od marca czeka ich niemiła niespodzianka – alarmują przedstawiciele stowarzyszenia miłośników kolei. Czas podróży z Warszawy do Żagania zostanie wydłużony do 8,5 godziny.

W Szprotawie będą legalnie driftować na śniegu i lodzie

12 lutego 2021, 11:31
Nietypowa akcja szprotawskiego magistratu. Na pasie startowym byłego lotniska w Wiechlicach zorganizowano tor do zimowej jazdy samochodem. Pod okiem instruktorów każdy chętny będzie mógł przeszkolić się z zakresu techniki bezpiecznej jazdy na drodze pokrytej lodem i śniegiem.

Budynek po DZO w Szprotawie odzyska dawny blask

11 lutego 2021, 12:46
Zdewastowany budynek biurowy po Dolnośląskich Zakładach Odlewniczych odzyska swój blask. Od 2109 roku gmina Szprotawa jest właścicielem obiektów położonych przy ulicy Sobieskiego. Teraz powstaną tam nowoczesne mieszkania i lokale handlowe i usługowe.


Fotoreportaże