Uciekał kradzionym busem przed policją. Rozbił auto wjeżdżając na S3

1 września 2021, 10:54
fot. Lubuska policja
Policjanci ze Skwierzyny próbowali zatrzymać kierującego busem marki volkswagen do kontroli. Mężczyzna jednak zaczął uciekać i wjeżdżając na węzeł S3, uderzył w bariery, następnie auto wpadło do rowu. 26-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego zamknął się przed policjantami w samochodzie. Ci jednak wybili szybę kajdankami. Jak się okazało, 26-latek uciekał nie tylko ze względu na to, że auto było kradzione, ale miał również przy sobie narkotyki – amfetaminę i marihuanę.

W miniony weekend w godzinach nocnych policjanci ze Skwierzyny chcieli zatrzymać do kontroli kierującego busem marki volkswagen. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, jednak kierowca zaczął uciekać przed policją.
Funkcjonariusze ruszyli w pościg za kierującym, który rozpoczął dynamiczną ucieczkę w kierunku drogi ekspresowej S3. Na węźle Skwierzyna Zachód kierujący busem wykonał manewr skrętu w lewo, jednak ze względu na zbyt dużą prędkość uderzył w barierę energochłonną i wpadł do przydrożnego rowu. 

- Policjanci szybko podbiegli do samochodu chcąc zatrzymać mężczyznę, jednak ten na ich widok zamknął się w samochodzie. Kiedy policjanci próbowali otworzyć drzwi od pojazdu, kierujący sięgnął rękoma do plecaka znajdującego się w samochodzie i próbował coś z niego wyciągnąć. Funkcjonariusze podjęli błyskawiczną decyzję i przy użyciu kajdanek wybili boczną szybę pojazdu, dostali do wewnątrz i skutecznie zatrzymali mężczyznę. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczki strunowe z zawartością białego proszku oraz z suszem roślinnym. Wykonany test wykazał, że ujawnione przy mężczyźnie substancje to amfetamina i marihuana – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Po dalszych sprawdzeniach okazało się, że samochód, którym uciekał mężczyzna jest kradziony. Mężczyźnie pobrano  krew pod kątem obecności substancji psychoaktywnych w organizmie. Zatrzymany mężczyzna to 26-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego, który usłyszy kilka zarzutów związanych m.in. z ucieczką przed policją, kradzieżą auta czy posiadania narkotyków.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości