Staranował policjanta na motorze. Padły strzały

16 marca 2022, 12:19
foto: Lubuska Policja
Od wtorkowego popołudnia w Zielonej Górze trwa obława na kierowcę forda i jego dwóch pasażerów, którzy chcąc uniknąć policyjnej kontroli, staranowali funkcjonariusza jadącego na motocyklu.

Akcja rozpoczęła się na drodze ekspresowej S3 pomiędzy Nową Solą a Zieloną Górą. To tam policjanci z nowosolskiej drogówki, którzy patrolowali drogę na motocyklach, zobaczyli jadącego z nadmierną prędkością kierowcę forda focusa. Przy próbie zatrzymania, kierowca dodał gazu i próbował uciec. 

W pościg za nim ruszyli funkcjonariusze drogówki. Zjeżdżając z trasy S3 na Osiedle Pomorskie, doszło do zdarzenia drogowego. Jeden z policjantów uczestniczących w pościgu został staranowany przez uciekiniera. 

Widząc to, policjanci z Zielonej Góry przystąpili do bardziej zdecydowanych działań. Padły strzały i to najpewniej przestraszyło kierowcę forda, który kilkaset metrów dalej zjechał na pobocze i rzucił się do ucieczki. Jak relacjonują policjanci, w samochodzie jechał kierowca i dwóch pasażerów.

- Policjant nie odniósł poważnych obrażeń - poinformował Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej policji. Natomiast za uciekinierami natychmiast ruszyła obława. Funkcjonariusze przeczesywali okoliczne lasy, użyto policyjnego śmigłowca, do akcji zaangażowano też psy tropiące. Policjanci zatrzymywali i kontrolowali wszystkie pojazdy.

Obława rozpoczęła się we wtorkowe popołudnie. Od godziny 15 policjanci prowadzą intensywne działania, mające na celu zatrzymanie kierowcy forda i jego pasażerów. Jak na razie bezskutecznie.


Podziel się


Komentarze