Ciepło, którym cieszymy się w słoneczne dni to czysta natura. Wiosną i latem chętnie spędzamy jak najwięcej czasu poza domem, by cieszyć się promieniami słonecznymi, które delikatnie i przyjemnie nas ogrzewają. Czy takie samo ciepło można wykorzystać w naszych domach? Tak! To właśnie ogrzewanie na podczerwień.
To ogrzewanie elektryczne, w którym ciepło emitowane jest za pomocą promieniowania w postaci fal podczerwieni. Jest to rozwiązanie najbliższe naturalnym procesom fizycznym. Ogrzewanie na podczerwień gwarantuje równomierną temperaturę. Tworzy wewnątrz optymalny klimat. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, elektryczne promienniki podczerwieni nie ogrzewają najpierw powietrza w pomieszczeniu. Ogrzewanie na podczerwień jest najbardziej efektywne dzięki temu, że ogrzewa ściany, przedmioty i ludzi. W praktyce oznacza to, że nie musimy tracić czasu na to, aż nagrzeje się powietrze w domu. Tradycyjne metody ogrzewania, które polegają na ogrzewaniu powietrza sprawiają, że ciepłe powietrze (lżejsze od zimnego) unosi się do góry. A wraz z nim kurz, pyłki i inne alergeny. Ogrzewanie na podczerwień jest od tego wolne. Dzięki temu ogrzewanie domu tą metodą będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików.
Ogrzewanie na podczerwień gwarantuje:
- energooszczędność
- efektywność ogrzewania
- komfort użytkowania
- pozytywny wpływ na środowisko naturalne
Wśród dodatkowych zalet można wskazać to, że ogrzewanie domu w ten sposób jest bardzo uniwersalne. Można je bowiem zastosować na małych i dużych powierzchniach, jak również na zewnątrz - na przykład na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. Można je zamontować w różnych miejscach. Oczywiście ogrzewanie elektryczne zawsze powinno być wykonane przez profesjonalistów i fachowców.
Ogrzewanie na podczerwień to rozwiązanie wykorzystujące w praktyce to, co daje nam natura. Przy tym jest realną odpowiedzią na najpilniejsze problemy dzisiejszego świata. To najlepszy wybór na ogrzewanie domu. Decydują się na nie zarówno właściciele, którzy dopiero rozpoczynają budowę nowego domu, jak również osoby, które chcą zmienić dotychczasowy sposób ogrzewania.