Kompletnie pijany maszynista prowadził pociąg. Zatrzymała go policja w Gorzowie

26 czerwca 2023, 12:27, Marcin Kluwak
Źródło: Kolej Oczami Nastawniczego
Na peronie dworca w Gorzowie Wielkopolskim, kobieta oczekująca na pociąg zaczęła podejrzewać, że maszynista jest nietrzeźwy. Zgłosiła swoje obawy policji. Po przybyciu funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna faktycznie był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał on aż 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Okazało się, że 54-letni maszynista przyjechał wcześniej szynobusem ze Zbąszynka do Gorzowa. O godzinie 18:48 miał rozpocząć podróż powrotną z pasażerami na pokładzie.

Kiedy policjanci dotarli na dworzec w Gorzowie, zastali zgłaszającą kobietę oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Obecny był również 54-letni maszynista, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu we krwi - relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

54-latek został zatrzymany, a pociąg przekazano innemu maszyniście. Szynobus, po zmianie maszynisty wyruszył z Gorzowa z 176-minutowym opóźnieniem.

Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialny maszynista usłyszy zarzut prowadzenia pociągu w stanie nietrzeźwości. Jednak to nie koniec sprawy. Policjanci we współpracy z prokuraturą będą gromadzić i analizować materiał dowodowy. Zarzuty mogą zostać rozszerzone w trakcie śledztwa. Ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną podjęte po przeprowadzeniu szeregu czynności procesowych.

- Na szczęście na tej trasie nic się nie wydarzyło. Pociągiem na trasie ze Zbąszynka do Gorzowa podróżowało kilkadziesiąt osób - podkreśla Jaroszewicz.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości