Winobranie 2024 w Zielonej Górze. Szczegółowy program wydarzeń i koncertów

20 sierpnia 2024, 10:05, Oprac.: Marcin Kluwak
Fot. Bartosz Mirosławski UM Zielona Góra
Winobranie 2024 w Zielonej Górze zapowiada się wyjątkowo, łącząc tradycje winiarskie z bogatym programem artystycznym. Tegoroczna edycja święta odbędzie się od 7 do 15 września, a jej centralnym punktem będą koncerty na głównej scenie, gdzie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki.

Winobranie 2024: Wyjątkowy program muzyczny na scenie głównej

Wydarzenie zainauguruje koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, która wykona „Błękitną Rapsodię” George’a Gershwina. To jednak tylko początek muzycznych atrakcji. W kolejnych dniach na scenie głównej, zlokalizowanej na placu Powstańców Wielkopolskich, wystąpią takie gwiazdy jak Agnieszka Chylińska, Kult, Paweł Domagała czy Urszula. Wszystkie koncerty na dużej scenie rozpoczną się o godzinie 20:30, gwarantując wieczorne widowiska pełne emocji.

Harmonogram koncertów na dużej scenie:

- Sobota, 7 września - Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej „Błękitna Rapsodia”
- Niedziela, 8 września - Agnieszka Chylińska
- Poniedziałek, 9 września - Karaś/Rogucki
- Wtorek, 10 września - Paweł Domagała
- Środa, 11 września - Urszula
- Czwartek, 12 września - Paktofonika
- Piątek, 13 września - Kult

Winobranie 2024 w Zielonej Górze: Mniejsza scena z wielkimi emocjami

Równocześnie, na mniejszej scenie, odbędą się koncerty artystów, którzy dopiero zdobywają popularność, ale także tych, którzy są już rozpoznawalni na polskiej scenie muzycznej. Wystąpią tam m.in. Mesajah, Baranovski, oraz Jeden Osiem L. Koncerty na tej scenie rozpoczynać się będą o godzinie 20:00, a 7, 13 i 14 września dodatkowo odbędą się Dyskoteki Dorosłego Człowieka, które z pewnością przyciągną tłumy spragnione dobrej zabawy.

Harmonogram koncertów na małej scenie:

- Sobota, 7 września - Kora Tribute Band
- Niedziela, 8 września - Mesajah
- Poniedziałek, 9 września - „Cztery pory roku według Erato”
- Wtorek, 10 września - Jeden Osiem L
- Środa, 11 września - Bibobit
- Czwartek, 12 września - Universe
- Piątek, 13 września - Baranovski
- Sobota, 14 września - Not So Perfect

Winobraniowa tradycja i nowe inicjatywy

Pomimo trudności budżetowych, które pojawiły się po objęciu urzędu przez nowego prezydenta Marcina Pabierowskiego, udało się zapewnić środki na organizację tegorocznego Winobrania. Pabierowski zapowiada, że chociaż w tym roku zmiany w organizacji święta były ograniczone, to w przyszłości planuje stopniowo przeorientowywać wydarzenie, kładąc większy nacisk na promocję lokalnej kultury winiarskiej, a nie na aspekt jarmarczny. 

Winiarstwo będzie jednym z kluczowych elementów tegorocznych obchodów. W miasteczku winiarskim przy Ratuszu zaprezentuje się aż 42 winnice – to więcej niż w poprzednich latach. Organizowane będą również winiarskie spacery, które mają na celu przybliżenie mieszkańcom i turystom historii i tradycji lokalnego winiarstwa.

Zielona Góra: Artystyczny korowód winobraniowy

Nieodłączną częścią Winobrania pozostaje uwielbiany przez mieszkańców korowód, który jest największym takim artystycznym przemarszem w Polsce, a jednym z największych w Europie. Tegoroczne hasło korowodu, „Niech żyje fantazja, zabawa, radość i niczym nieskrępowane poczucie humoru...”, oddaje atmosferę beztroski i radości, która będzie towarzyszyć uczestnikom.

W ramach obchodów wybrano także Wina Winobrania 2024, wyróżniając wino białe, czerwone oraz po raz trzeci z rzędu wino musujące, które będą towarzyszyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom przez cały okres święta.

Winobranie 2024 – Święto dla każdego

Winobranie 2024 to nie tylko koncerty i winiarstwo, ale także liczne atrakcje dla całych rodzin. Od lokalnych targów, przez wystawy artystyczne, po wesołe miasteczko dla najmłodszych – każdy znajdzie coś dla siebie. Tegoroczne obchody zapowiadają się na jedno z najbardziej pamiętnych wydarzeń w Zielonej Górze, które z pewnością przyciągnie tłumy gości z całej Polski i zza granicy.


Podziel się


Komentarze