- Firma, z którą podpisaliśmy umowę na wyposażenie szpitala w sprzęt medyczny, realizuje dostawy zgodnie z planem. Do szpitala docierają różne elementy nowoczesnego wyposażenia. Kończymy kompletowanie łóżek szpitalnych, mamy nowoczesny aparat USG, a dzisiaj dostarczono również bardzo innowacyjny sprzęt, czyli analizator parametrów krytycznych, który pozwala na analizę próbki krwi pacjenta pod kątem 19 kluczowych parametrów w ramach gazometrii – mówił wojewoda w czasie konferencji prasowej.
Do tej port, do tymczasowego szpitala dostarczono:
- Łóżko szpitalne 4 segmentowe z materacami 50 sztuk
- Aparat do leczenia nerkozastępczego z osprzętem jednorazowym 4 sztuki
- Rękawice nitrylowe rozmiar S/M/L/XL 175 030 sztuk
- Rękawice nitrylowe z długim mankietem rozmiar S/M/L/XL 36 600 sztuk
- Zamgławiacz nocospray 15 sztuk
- Ochraniacze wysokie na buty 2 700 sztuk
- USG Hitachi Aloka Arieta 50 -1 sztuka
- Krzesło – siedzisko plastikowe 200 sztuk
- Wózek – wanna 2 sztuki
- Wózek lekowy 7 sztuk
- Wózek wielofunkcyjny 6 sztuk
- Wózek reanimacyjny 3 sztuki
- Wózek medyczny transportowy 5 sztuk.
Wojewoda podkreślił, że równocześnie prowadzi rozmowy z prezydentem Zielonej Góry na temat ewentualnego zwiększenia ilości łóżek covidowych. Uspokoił jednak, że na tę chwilę nie ma potrzeby, by podejmować w tym kierunku konkretne decyzje.
- Rozmawialiśmy z przedstawicielami miasta, rozmawiałem o tym również z ministrem zdrowia. Jeśli prowadzone analizy wykażą, że zabezpieczenie dalszych łóżek jest potrzebne, to będziemy takie decyzje podejmowali. Dzisiaj nie ma takich decyzji i myślę, że obecnie, przy stabilizacji zachorowań takiej potrzeby nie ma – mówił wojewoda.
- To będzie najnowocześniejszy szpital tymczasowy w naszym kraju i myślę, że to istotne pod względem atrakcyjności zatrudnienia w takim miejscu. Bardzo proszę, by osoby chętne zgłaszały się bezpośrednio do Wojewody Lubuskiego lub do zarządu szpitala tymczasowego, tak aby skutecznie skompletować zespół medyczny – zaapelowała dyrektor Bożena Chudak.