W Żaganiu pojawił się zwierzaczkomat. Co to takiego?

25 marca 2021, 15:07, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
źródło: FB/Zwierzoluby-Żagań
Zwierzoluby z Żagania zbierają karmę dla bezdomnych zwierząt. W mieście postawiono pierwszy „zwierzaczkomat”. To nic innego, jak znany wszystkim kontener na ubrania. Można tam przynosić wszystko, co potrzebne jest czworonogom.

Lista potrzeb jest dość duża, bo jak wyliczają przedstawiciele stowarzyszenia „Zwierzoluby”, w samym tylko Żaganiu po mieście błąka się 350 bezpańskich kotów. Społecznicy na co dzień dokarmiają zwierzęta, kupują niezbędny dla nich sprzęt, ale też uczestniczą w leczeniu chorych zwierząt. Dzięki dobrowolnym wpłatom i własnym środkom finansowym są w stanie pomagać ograniczonej grupie zwierząt. Stąd pomysł, aby w mieście ustawić „zwierzaczkomat”.

Co można umieścić w kontenerze? Potrzeby są ogromne. - Mieszkańcy mogą przynosić mokrą i suchą karmę dla psów i kotów, smaczki, miseczki, zabawki, obroże, smycze i szelki, żwirek pellet, kropelki na pchełki, koce, prześcieradła, ręczniki, podkłady higieniczne, rękawiczki jednorazowe, chusteczki nawilżane, środki do dezynfekcji i środki do prania – wyliczają „Zwierzoluby”

Kiedy pierwszy raz otworzyłam kontener, to byłam tak zaskoczona, że tyle tego jest. Koce, ręczniki, szelki, trafiła się też obroża dla pieska i kaganiec. Były też konserwy, karmy mokre i suche. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni – mówi na antenie Radia Zachód Renata Jarosz ze stowarzyszenia „Zwierzoluby”.

Jak zapewniają przedstawiciele stowarzyszenia, kontener, do którego można wrzucić dary dla czworonogów, jest cały czas monitorowany i na bieżąco opróżniany. Nie mam mowy, aby działo się tam coś złego i wokół było brudno.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości