Adoptuj psa ze schroniska. Dostaniesz specjalną wyprawkę!

15 kwietnia 2021, 10:54, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: UM Szprotawa
Szprotawski samorząd apeluje do mieszkańców, aby ci przygarnęli do swoich domów psy z zielonogórskiego schroniska. Każdy adoptowany pies przez mieszkańca gminy otrzyma specjalną wyprawkę, zapas karmy i komplet szczepień.

O pomocy dla zielonogórskiego schroniska pisaliśmy już na naszych łamach wielokrotnie. Jednak wsparcie schroniska to nie tylko wpłacanie określonej kwoty, czy przekazanie karmy. Schronisku pomóc możemy, adoptując zwierzaka, który potrzebuje domu. Bo nawet najlepsze schronisko nie zastąpi psu własnego domu i kochających właścicieli. Dlatego też szprotawski magistrat wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy zdecydują się na adopcję czworonoga z zielonogórskiej placówki.

- Apeluję do ludzi dobrego serca, aby rozważyli możliwość przygarnięcia zwierzaka ze schroniska. Pamiętajmy, że adopcja czworonoga to poważna i odpowiedzialna decyzja, która nie może być podjęta pod wpływem chwili i emocji, bo z nowym milusińskim zostajemy na dobre i na złe na bardzo długo. Jednak, z własnego doświadczenia wiem, że relacja z kudłatymi przyjaciółmi jest szczególna i wyjątkowa. Ich towarzystwo poprawia samopoczucie, przynosi radość i ukojenie. Są zawsze przy nas, gdy ich potrzebujemy – mówi Mirosław Gąsik, burmistrz Szprotawy.

Burmistrz obiecuje, że każdy adoptowany pies z gminy otrzyma wyprawkę z karmą, obrożą i smyczą. Będzie też specjalny pakiet medycznym z bezpłatnym szczepieniem, odrobaczaniem, sterylizacją lub kastracją pupila.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości