Koniec z objazdami! Most w Świerkocinie zostanie otwarty

28 czerwca 2021, 11:13
fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców, którym zamknięty most w Świerkocinie dał się we znaki i musieli przez to jeździć objazdem po kilkadziesiąt kilometrów. Właśnie dobiegają ostatnie prace wykończeniowe i most zostanie otwarty dla kierowców już w środę 30 czerwca.

Most w Świerkocinie był remontowany od września 2020 roku. Początkowo roboty miały dotyczyć tylko wymiany zniszczonej nawierzchni asfaltowej i odbywać się przy zachowaniu ruchu wahadłowego. Jednak podczas prac okazało się, że most jest w bardzo złym stanie. Dlatego też Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze podjął decyzję, że most zostanie całkowicie zamknięty. 

Most w Świerkocinie został całkowicie zamknięty 1 lutego 2021 roku, co oznaczało dla mieszkańców zarówno powiatu gorzowskiego, jak i sulęcińskiego objazdy nawet po 60 kilometrów. Wszystko przez to, że najbliższy most na rzece Warcie znajdował się w Gorzowie. Dlatego też osoby chcące dojechać np. z Nowin Wielkich do Krzeszyc czy z Krzeszyc do Witnicy musiały nadrabiać sporo kilometrów. 

W końcu pracy przy remoncie mostu dobiegają końca i jest już oficjalna data otwarcia obiektu dla ruchu kołowego. - Most w Świerkocinie zostanie otwarty w środę 30 czerwca. Wówczas pierwsze pojazdy będą mogły przejechać nowo wyremontowanym mostem. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe – mówi Agnieszka Emilianów z wydziału mostów z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

To dobra wiadomość dla kierowców, zwłaszcza że na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 i drogi krajowej nr 24 trwają prace przy budowie ronda, co powoduje ogromne utrudnienia w ruchu. A ta trasa była objazdem dla osób, które nie mogły przejechać przez most w Świerkocinie. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości