Zgwałcił 5-letnią dziewczynkę. Trafił do schroniska dla nieletnich

21 lipca 2021, 11:08
W miniony weekend doszło do szokującego zdarzenia we wsi Polkowiczki koło Szprotawy. Została zgwałcona 5-letnia dziewczynka, która z obrażeniami krocza została przetransportowana do szpitala w Żarach. Do sprawy został zatrzymany 14-letni chłopiec, który decyzją sądu w Żaganiu trafił na okres 3 miesięcy do schroniska dla nieletnich. Postępowanie jest prowadzone pod kątem zgwałcenia osoby małoletniej.

Portal lubuskie24.pl informował o dramacie do którego doszło w jednej z lubuskich wsi. Została gwałcona 5-letnia dziewczynka, która wróciła do domu naga i zapłakana. Natomiast jej oprawcą miał być 14-letni chłopiec. Dziewczynka z obrażeniami krocza trafiła do Szpitala na Wyspie w Żarach. Natomiast chłopiec został zatrzymany przez policję. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Dramat w jednej z lubuskich wsi. Została zgwałcona 5-letnia dziewczynka”.

Zwróciliśmy się do Sądu Rejonowego w Żaganiu z prośbą o komentarz w tej sprawie. W środę 21 lipca otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź. Sąd jednak nie chce zdradzać w jakim stanie jest poszkodowana 5-latka, tłumacząc to dobrem dziecka.

- Sąd Rejonowy w Żaganiu Wydział III Rodzinny i Nieletnich otrzymał akta sprawy od komisariatu policji w Szprotawie o czyn karalny popełniony przez nieletniego na szkolę osoby małoletniej, który został zakwalifikowany z artykułu 197 § 3 podpunkt 2, który mówi o zgwałceniu osoby małoletniej. Postanowieniem z 20 lipca Sąd Rejonowy w Żaganiu III Wydział Rodzinny i Nieletnich umieścił nieletniego sprawcę czynu w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy. Sąd będzie podejmował dalsze czynności procesowe według ustawy o postępowanie w sprawach nieletnich i w terminach procesowych wskazanych w tej ustawie. Wszelkie inne informacje dotyczące okoliczności czynu karalnego nie będą przekazywane z uwagi na dobro małoletniego dziecka - komentuje w rozmowie z portalem lubuskie24.pl Jędrzej Kolczyński, wiceprezes Sądu Rejonowego w Żaganiu.

Art.  197. Zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej §  3 podpunkt 2 mówi o tym, że jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia wobec małoletniego poniżej lat 15 podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości