Kamery monitoringu nagrały dwa niebezpieczne potrącenia – pieszej i rowerzysty [film]

27 lipca 2021, 10:36
fot. Lubuska policja
W ostatnim czasie w Zielonej Górze doszło do dwóch poważnych potrąceń z udziałem rowerzysty i 15-letniej pieszej. Obydwa zdarzenia miejsce przy ul. Wyszyńskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Wiśniową. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek 22 lipca około południa w rejonie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Wiśnową. Kierujący osobowym nissanem potrącił na wyznaczonym przejściu dla pieszych 15-letnią dziewczynkę. 70-letni kierowca tłumaczył policjantom, że wcześniej zatrzymał się przed przejściem gdzie przepuścił pieszych, następnie ruszył ale na kolejnym przejściu nie zauważył pieszej. 

- Dziewczynka przechodząca przez jezdnię widząc, że samochód się nie zatrzymuje próbowała uciekać, ale niestety nie zdążyła. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu. Na szczęście prędkość pojazdu była niewielka i 15-latka nie odniosła poważniejszych obrażeń, chociaż po samym zdarzeniu została zabrana do szpitala na badania – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Natomiast w piątek 23 lipca w rejonie tego samego skrzyżowania doszło do poważniejszego zdarzenia – wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Kierująca skodą fabią 31-latka jadąc lewym pasem jezdni w kierunku ulicy Łużyckiej ominęła pojazd, który zatrzymał się na prawym pasie, aby ustąpić pierwszeństwa znajdującemu się na przejeździe rowerzyście. 

- Doszło do potrącenia 68-letniego mężczyzny jadącego rowerem. Na skutek uderzenia mężczyzna upadając uderzył głową o asfalt, a po badaniach okazało się, że doszło do poważnego urazu głowy. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. Także to zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego – mówi Maludy.

Oba zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Dlatego też policjanci apelują do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych i przejazdami dla rowerów. Natomiast piesi i rowerzyści powinni przed wejściem czy wjazdem na przejście upewnić się, że mogą bezpiecznie przejść i przejechać na drugą stronę jezdni. 

Fotoreportaż


1/3 Potrącenie pieszej i rowerzysty w Zielonej Górze

1/3 Potrącenie pieszej i rowerzysty w Zielonej Górze

2/3 Potrącenie pieszej i rowerzysty w Zielonej Górze

2/3 Potrącenie pieszej i rowerzysty w Zielonej Górze

3/3 Potrącenie pieszej i rowerzysty w Zielonej Górze

3/3 Potrącenie pieszej i rowerzysty w Zielonej Górze

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości