To już ostatni weekend wakacji. Będzie więcej patroli policji

27 sierpnia 2021, 13:11
foto: Lubuska Policja
Ostatni weekend wakacji to przede wszystkim wzmożony ruch na drogach. Dlatego też lubuska policja wzmacnia siły. Na trasach pojawi się o wiele więcej patroli ruchu drogowego. Zadbamy zatem o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza dzieci i młodzieży, którzy już za kilka dni rozpoczną nowy rok szkolny.

Tylko w te wakacje życie na drogach naszego regionu straciło 13 osób. Dlatego policjanci lubuskiej drogówki są już w pełnej gotowości. Zarówno na głównych arteriach komunikacyjnych, takich jak autostrada A2 czy droga ekspresowa S3, ale również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu pojawi się więcej policyjnych patroli. 

- Mundurowi będą do dyspozycji wszystkich zmotoryzowanych. Służymy pomocą i radą w bezpiecznych powrotach do domu. W przypadku wystąpienia zdarzeń drogowych, skutkujących utrudnieniami dla kierowców policjanci będą starali się szybko i sprawnie udrożnić ruch pojazdów bądź skierować zmotoryzowanych na trasy alternatywne - mówi  Marcin Maludy., rzecznik prasowy lubuskich policjantów.

Policjanci sprawdzać będą zachowanie kierowców na drodze, stan techniczny pojazdów, trzeźwość czy zgodne z przepisami przewożenie pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych. Przed wyjazdem, zwłaszcza w dłuższą drogę warto być wypoczętym i wyspanym, aby mieć siłę na kilka godzin długiej, czasami monotonnej jazdy. Jeżeli podczas niej poczujemy pierwsze objawy zmęczenia, zatrzymajmy się na parkingu, stacji benzynowej czy miejscu obsługi podróżnych i zróbmy sobie przerwę. Bądźmy trzeźwi – nigdy, pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę samochodu, jeśli wcześniej piliśmy alkohol. Przed samym wyjazdem skontrolujmy stan techniczny naszego samochodu, który ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników ruchu. Sprawdźmy ciśnienie w oponach, oświetlenie pojazdu, poziom oleju i innych płynów eksploatacyjnych.. 

Dobrze zaplanujmy trasę i nie ograniczajmy się tylko do wpisania w nawigacji miejsca docelowego. Są drogi, które stanowią dobrą alternatywę dla remontowanych czy mocno obleganych tras. Warto z nich skorzystać. Apelujemy o rozsądną, spokojną jazdę, a każdy bezpiecznie dojedzie do celu.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości