Strzały i pościg za 27-latkiem. Kradzionym autem staranował radiowóz [zdjęcia]

4 stycznia 2022, 12:14
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gubina zatrzymali po pościgu 27-letniego kierowcę fiata ducato, który w trakcie ucieczki chciał rozjechać funkcjonariusza oraz zepchnąć radiowóz z drogi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Chociaż do samego zdarzenia doszło w grudnia 2021 roku, to lubuscy policjanci postanowili pochwalić się we wtorek 4 stycznia efektami międzynarodowej współpracy dzięki której udało się zatrzymać osoby odpowiedzialne za kradzież aut na terenie Niemiec.

Do dyżurnego z gubińskiego komisariatu trafiła informacja, że w rejonie przejścia granicznego w Żytowaniu (gmina Gubin) może znajdować się skradziony na terenie Niemiec pojazd. Natychmiast we wskazany rejon wysłany został patrol interwencyjny, który w wyniku podjętych działań ujawnił w komplecie leśnym w rejonie miejscowości Chlebowo (gmina Gubin) pojazd fiat ducato, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. 

- Po chwili kierujący zatrzymał się, a gdy policjanci dobiegli do auta, ten gwałtownie zaczął cofać, chcąc przejechać policjanta. Policjanci w celu udaremnienia mu ucieczki, zmuszeni byli do wykorzystania broni służbowej. Mimo uszkodzonych kół, kierowca ruszył i zaczął oddalać się w kierunku miejscowości Wałowice, nie mając zamiaru zatrzymania się jadącym za nim funkcjonariuszom.Do pościgu dołączył drugi patrol, który powiadomiony o drodze ucieczki w pewnym momencie zrównał się z uciekającym autem. Kierujący widząc to, uderzył w bok radiowozu i zaczął gwałtownie spychać go z drogi. Policjant przeciwdziałając zachowaniu kierowcy i dążąc do jego zatrzymania wykorzystał pojazd służbowy jako środek przymusu bezpośredniego i zmusił mężczyznę do zatrzymania się – opowiada Justyna Kulka, rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Kierowca oraz pasażerka zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu Policji w Gubinie na dalsze czynności. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo- śledczą wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Odzyskany pojazd marki fiat ducato wartości ponad 92 tysięcy złotych został po czynnościach zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Podczas przesłuchania 28-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem z terenu Niemiec pojazdu marki fiat ducato, jednakże za ten czyn mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Ponadto usłyszał on także zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz dwa zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Zarówno 28-latka, jak i 27-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności, po przeprowadzeniu których prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny, natomiast wobec mężczyzny skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sędzia zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 27-latka. Teraz grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Fotoreportaż


1/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

1/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

2/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

2/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

3/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

3/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

4/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

4/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

5/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

5/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

6/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

6/6 Kradzionym fiatem staranował policyjny radiowóz

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości