Policyjny pościg za pijanym kierowcą BMW. Auto rozbiło się o drzewo

29 listopada 2022, 10:08
fot. Lubuska policja
Policjanci ze Słubic próbowali zatrzymać 46-letniego kierowcę BMW do kontroli. Jednak mężczyzna zaczął uciekać. Ucieczkę przed policją zakończył na drzewie, gdzie rozbił swoje BMW. Kierowca był pijany, miał w swoim organizmie prawie 1 promil alkoholu oraz posiadał narkotyki.

Wszystko działo się w sobotni wieczór 26 listopada w Cybince. Funkcjonariusze drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach mieli punkt kontrolny na jednej z ulic, gdzie sprawdzali prędkości pojazdów. W pewnym momencie zauważyli osobowe BMW poruszające się z nadmierną prędkością.

- Funkcjonariusze wydali polecenie do zatrzymania kierowcy, ten jednak zignorował je i mocniej wcisnął pedał gazu. Policjant próbujący go zatrzymać, w ostatniej chwili odskoczył na chodnik chcąc uniknąć potrącenia. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna jechał z bardzo dużą prędkością i nie reagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne. W trakcie ucieczki kierowca BMW skręcił do pobliskiego lasu gdzie na rozwidleniu dróg leśnych uderzył w drzewo. Wtedy kierujący porzucił auto i zaczął uciekać pieszo do lasu. Po kilkuset metrach był już jednak w rękach policjantów – opowiada Ewa Murmyło z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Okazało się, że 46-letni kierowca BMW jest pijany, miał w swoim organizmie prawie 1 promil alkoholu. Ponadto znaleziono przy nim narkotyki. Mieszkaniec Zielonej Góry odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za posiadanie środków odurzających. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości