IMGW ostrzega: na drogach w regionie będzie ślisko!

10 grudnia 2020, 14:46
Uważajmy na drogach. W całym województwie może być ślisko. IMGW wydało komunikat dotyczący gołoledzi. Może ona pojawić się po marznących opadach deszczu.

Ważny komunikat dla kierowców poruszających się pod drogach naszego regionu, wydał Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej. Na terenie całego województwa lubuskiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, co przy ujemnej temperaturze przy gruncie, może skutkować powstaniem gołoledzi. Na drogach może być więc wyjątkowo niebezpiecznie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska określono na 80%. Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach: gorzowskim, krośnieńskim, międzyrzeckim, słubickim, strzelecko-drezdeneckim, sulęcińskim, świebodzińskim, wschowskim, zielonogórskim, żagańskim i żarskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie obowiązuje 10 grudnia do godziny 22:00


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości